Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Sokat árt a tv 4 hónapos baba...

Sokat árt a tv 4 hónapos baba szemének?

Figyelt kérdés
Sajnos van néhány olyan szituáció,amikor nem tudom kivédeni,hogy ne lássa tvt és persze Ő nagyon bámulja.Ez nagy baj?
2010. dec. 3. 17:09
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
51%

Már ne is haragudj, de minek kell mennie a TV-nek? Van egy babád, aki gondolom fontosabb neked, mint a TV. Nem jó, ha folyton jön a hang a háta mögül, nyilván azért fordul, mert kíváncsi ki beszél mögüle. Gyermekpszichológus vagyok, jó pár évet tanultam erről, és tapasztalatom is van, mert anya vagyok. Nem hiszem, hogy az egyetemen és a posztgraduális képzésen hülyeséget tanítanának. Már egy pár TV-s kérdésben leírtam, miért árt a gyereknek. Bemásolok egy válaszomat:


Szia!


Én csak azt tudom írni, amit tanultam az egyetemen és tapasztalatam a munkám során, ill. ismerősöknél.

Ilyen pici korban tényleg nem tesz jót az agy fejlődésének, mert túlingerli. Szerintem (és a könyvek szerint) egy 9 hónapos baba még kicsi ehhez.

Gyerekekkel foglalkoztam mint gyermekpszichológus, óvodákban és iskolákban, és azt tapasztaltam, hogy a legtöbb nehezen kezelhető és a tanulási zavaros gyerek TV-függő.

A barátnőm 2 éves kislánya sajnos nagyon rászokott a tévézésre, mert megszületett a kistesó és anya kevesebbet tud vele foglalkozni, leteszi a TV elé. Persze a dackorszak is közrejátszik, de a kislány nagyon akaratos lett, minden azonnal kell neki, és csak akkor képes nyugton maradni pár percre ha az épp áhított mesét teszik be neki a dvd-be.

Szerintem jobb megelőzni ezt úgy, hogy kiviszed magaddal a babát a konyhába, leteszel neki habtapit vagy járókát, és te énekelsz, mondókázol neki. Az én kisfiam 11 hónapos, sose tettem le még a TV elé. Egész nap ketten vagyunk itthon, nincs segítségem, mégis megcsinálok(unk) mindent. Amíg főzök, vagy a konyhában van a járókában, vagy a szobájában pakolászik, mászik. Sok zenét hallgatunk viszont, illetve mesélek neki könyvből.

Tudom, minden baba más, lehet, én szerencsés vagyok, mert elég nyugis a fiam. Szóval nem okoskodni akarok és tudom, hogy sokszor nehéz, főleg egyedül. Én is megszenvedtem ezt a hetet, jön a foga és nyűgös. Most egyszerűbb kajákat főzök, és csak este mosogatok, vasalok, ha már alszik. Inkább vele vagyok.

Azt tudom tanácsolni, hogy próbáld lecsökkenteni a TV előtt töltött időt, és ha nyöszörög a meséért, inkább "legyél Te a TV", bábozz neki, énekelj, stb...

2010. dec. 3. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
24%
na a sok okos engem is lepontozott.Akkor azt üzenem nektek,hogy rakjátok a tv elé a gyereketeket reggeltől estig,aztán meglátjuk milyen felnőtt lesz belőle.
2010. dec. 3. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
38%

Én is le lettem valamelyik nap pontozva, mikor leírtam hogy a tévézés az arra hajlamos gyerekeknél igenis okozhat epilepsziás rohamot is.

Számítógépes játékokra is rá van írva, még felnőtteknek is hogy epilepsziaveszély!

Gondolom ők is viccelnek vele...

2010. dec. 3. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
15%

Akkor itt minden anyuka idegrendszeri betegségekkel küzd???????????????????

Azt elfelejtik, hogy ők is a tv előtt nőttek fel...

2010. dec. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
90%

12:13-as: Ezt komolyan gondolod? "Akkor itt minden anyuka idegrendszeri betegségekkel küzd??????

Azt elfelejtik, hogy ők is a tv előtt nőttek fel..."


A normális szülök ezelött 20-30 évves sem a TV elött tartották a gyereket, az ismeretségi közömben nincs olyan anyuka/apuka, aki TV elött nött volna fel - óvodás korban max. napi 1 óra mesenézés volt megengedve, egyébként vagy kikapocsolva a TV, vagy a gyerekek a másik szobában,ha a felnöttek néztek valamit.

2010. dec. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
én nem nőttem fel a tv előtt.este megnézhettük az esti mesét és ennyi volt a napi tévézés.elég is volt.akkor még olvastak a gyerekek,játszottak és nem hiper- szuper tanuló ilyen meg olyan játékokkal.kint tollasoztunk az utcán,gumiztunk,bújócskáztunk stb.nem volt egész napos tv nézés meg facebook meg más közösségi oldalak.
2010. dec. 4. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
90%

Nem mindenki 18 évesen szült,így a 30-as generáció hidd el,nem tévé előtt nőtt fel.Mert egy csatorna volt sokáig,azon sem ment minden nap adás,gyerek műsorok meg pláne.És látjátok,az önigazolás...

Csak tudnám ki pontoztt le mindenkit,aki szerint a tévé igenis káros.De csatlakozom ahhoz,aki azt írta,hogy tegyétek a tévé elé a gyermeketeket,ha azt hiszitek,ezzel boldoggá teszitek.Mert magatokat biztos.

2010. dec. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Én 20 éves vagyok, talán a legfiatalabb aki most ide ír, de én sem a TV előtt nőttem fel. Sőt, ha jól tudom azokban az időkben nem is volt egész nap adás, inkább rádiót hallgattak az emberek.

Az első tv műsor amire emlékszem a tv maci volt. Az egyetlen műsor amit néztem és az sem ment ugye egész nap.

2010. dec. 4. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 A kérdező kommentje:
Szerintem én nem azt a kérdést tettem fel,hogy árt e neki ha egész napra tv elé teszem,mert ilyet soha nem tennék.Amúgy egész nap csak vele foglalkozok,Ő a legfontosabb nekem ezen a világon.Az volt a kérdés,hogy mint háttérzaj árt e neki.Persze előfordul,hogy 1-1 pillanatra odanéz,de nem teszem elé.De szerintem aki csak néha kapcsolja be,azokkal is előfordul,hogy oda-oda pillant a gyerkőc,mert azt nem hiszem el,hogy teljesen el lehet zárni a tv-től.Ne állítsatok be rossz,felelőtlen anyának.Az vesse rám az első követ,aki néha nem érzi magát egyedül és a tv nyújt neki társaságot,mert a párja egész nap dolgozik.Én ezek közé tartozok.Olyan helyen dolgoztam,ahol állandóan ment a duma (szépségszalon) ennek a pótlására használom a tv-t.És már megint az van,hogy azonnal leugatjátok az embert (tisztelet kivételnek).Azért tettem fel a kérdést,mert nem tudtam,ártok e vagy nem és ha igen,természetesen kész vagyok változtatni és fogok is.Köszönöm,hogy válaszoltatok.Sokat tanultam már tőletek,sok dolgot erről az oldalról tudok meg,hisz még kezdő anya vagyok,aki a legjobbat szeretné a gyermekének és sok dologban még bizonytalan.
2010. dec. 4. 18:48
 20/24 anonim ***** válasza:
Igazából nem te lettél leugatva kérdező,hanem aki pontoz mindenkit észnélkül,csak mert ő tévén nőtt fel és nem tanult belőle semmit.
2010. dec. 4. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!