Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon megijesztett a hazi...

Nagyon megijesztett a hazi dokink! Azt mondta hogy az egyhos kislanyom neha kancsit osszehuzza a szemgolyolyat. De nem mondott semmit hogy kinovi e vagy kancsi lesz?

Figyelt kérdés
Annyira megilyesztett hogy alandoan ez jar az eszembe es csak a szemet figyelem egesz nap eddig mig nem szolt a doki mi nem vettuk eszre de mostmar mintha mi is latnank mikor azt csinalja.Valaki volt ilyen helyzetben?
2010. dec. 4. 10:27
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 3 hós, születésétől kezdve kancsított néha, főleg, ha nagyon koncentrált valamire. Aztán egyre kevesebbet, mostanra már el is múlt ez a "szokása". A babák szemkoordinációja még nem stabil, ezért van ez, legalábbis nekem ezt mondták.
2010. dec. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
3 hónapos korig teljesen normális dolog ez, mivel még nem tudják a babák kontrollálni a szemük mozgását, mert nem erősödtek meg a szemizmok. Szokni kell a fényt is nekik, még új dolog ez számukra. Semmi baja a babádnak, minden újszülött szeme így viselkedik.
2010. dec. 4. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Egyszer en is arra lettem figyelmes,hogy az 5 hetes babam,ahogy a kisagyban fekszik erosen figyel valamit,es kancsit.Hat a keze volt epp elotte,es azt bamulta,de inkabb vicces volt szamomra,mint ilyeszto,Nyugodj meg,nem lesz semmi baj :)
2010. dec. 4. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
54%
Teljesen normális dolog! Az enyém még hat hósan is kancsított, voltunk is vele szakorvosnál, de azt mondta, hogy 1 éves korában majd vigyük vissza, de nem hiszi, hogy gond lesz vele! Igaza lett, már most nem kancsít! :)
2010. dec. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
83%
Nem riogatni akarlak,csak néha felháborodok 1-2 könnyelmű válaszon...1 hónaposan még tényleg felesleges aggódni, de ha 5-6 hónapos korában is fenn áll akkor mutasd meg szemésznek és ha lehet ne is egynek. Nekünk ugyanis kancsított, elvittük 5,5 hónaposan majdnem kiröhögtek, mit akarunk mondván minden baba kancsít. Majd vigyük vissza 1 évesen...addig azért nem vártunk, 9 hónaposan felkerestünk egy másik szemészt, aki egyből műszerrel bemérte, hogy tényleg kancsal! Tapasztani(takarni) kell a jó szemét, de csak délutánonként. Elvileg 1,5-2 éves korára elmúlhat. Nem kell aggódni, mert van megoldás, de érdemes figyelni, mert az orvos is mondta, hogy sokszor csak iskolába menet előtt derülnek ki ezek a dolgok.
2010. dec. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A mi orvosunk is azt mondta,hogy 1 éves koráig elmúlik.
2010. dec. 4. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Az első hónapokban nem, de kb , 3 hónapos korától kancsalított a kislányom, nagyon megijedtem, hogy kancsal lesz , de a doki azt mondta 1 éves korig ez természetes. Elvittem szemészhez mikor 6 hónapos volt ( a gyerekorvos tudta nélkül) de a szemész is megnyugtatott, hogy nincs gond. Most 10 hónapos és már egyáltalán nem kancsalít , de 8 hónaposan még előfordult.
2010. dec. 21. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Szia! Az én kislányom is, 1 hónapos ő is kancsit. Az majd el fog múlni a nagyobbik lányom ő most 23hónapos ő is kancsítót, de amikor már rendesen látót elmúlt neki.
2010. dec. 21. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell riogatni senkit azzal, hoyg "KÖNNYELMŰEK" a válaszadók. Nem azok. Van saját tapasztalauk. Ahogy nekem is. A kislányom is csinálta, a doki és a védőnő is nyugtatott, hogy fél éves korig normális. Utána egy szemészt tényleg megér, de most egy pillanatig ne aggódj emiatt...
2010. dec. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Nem 3 hónapos, hanem egy éves korukig normális. Nem tudnak még fókuszálni.


Mondjuk a dokid is említhette volna, mert jó hogy ő tudja, de nem mindenki.

2010. dec. 21. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!