Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan várjátok a Mikulást,...

Hogyan várjátok a Mikulást, Karácsonyt?

Figyelt kérdés
Milyen történetet mondotok kicsiteknek a Mikulásról,Jézuskáról?Hogyan zajlanak az ünnepek,pl.fadíszítés és stb?
2010. dec. 4. 15:27
 1/5 kisnita ***** válasza:

A mikulásról én beszélek a jézuskáról az apja. Mert én nem vagyok keresztény.

Úgy mondtam neki, hogy van egy idős bácsi aki nagyon-nagyon messze lakik, de minden évben eljön és ajándékot hoz a gyerekeknek. Ő mindent lát, azt is mikor rosszul és azt is mikor jól viselkednek a gyerekek és ez alapján dönti el kinek milyen ajándék jár. Aki jól viselkedett az évben az sok jó dolgot kap tőle, édességet, játékot, stb aki pedig rossz volt az virgácsot kap és azzal elveri az anyukája.

Ha rosszalkodik mindig mondom neki, hogy ezt is látja a mikulás, gyorsan hagyd abba mert virgácsot kapsz. Én ilyenkor bámulja az ajtót, hogy jött-e a mikulás:) Nagyon komoly :D

Most 16 hónapos, még annyira nem érti a dolgokat, de majd jövőre már okosabb lesz :)

Azt, hogy az apja mit mond neki nem tudom, de remélem azért túl nagyokat nem hazudik...:)

2010. dec. 4. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia! 20 és fél hónapos a lányom. A télapó nem igazán hatotta meg, megnézte a csomagot amit kapott aztán hajította is arrébb, azért azt hittem hogy ennél nagyobb szám lesz már az idén :) Sokat meséltem neki, meg énekeltem a télapós énekeket, elmeséltem hogy amikor esik a hó akkor jön a télapó, bekopog majd az ajtón, mondja hogy hohohó és leültetjük a székre. Majd megsimogathatja a szakállát és odaadja a csomagot ha jó kislány volt.

A karácsonyról azt mesélem hogy vesz majd az anya fenyőfát és feldíszítjük, majd hoz alá a Jézuska ajándékot. Abszolút nem vagyok vallásos, pláne nem keresztény de a karácsonyt imádom mert családi ünnep, nálunk a családról szól. 23-án este apa behozza a fát és beállítjuk a helyére. 24-ére megsütök mindent amit akartam és ebédre megcsinálom a karácsonyi menüt, majd ha letettem aludni a lányom feldísztjük gyorsan a fát. Azért nem a lányommal mert képtelenség vele ilyet csinálni, amit felteszek egyből leszedné. Majd mire felkel ott lesz a fa alatt az ajándék, együtt kibontogatjuk. Azátn jönnek anyuék majd velük átmegyünk és ott is jön az ajándékbontogatás, majd az ünnepi vacsora és este hazajövünk amikor már elfárad a lányom.

Utána a karácsonyi napok a családdal telnek, tesómék jönnek, mi megyünk, összeülünk és ilyenkor sokat vagyunk együtt, jókat eszünk, beszélgetünk, a gyerekek meg játszanak.

Nálatok hogy van?

2010. dec. 6. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10 hós a fiam, a mikulást benéztük, lekéstünk róla. Viszont a karácsonyra készülünk, az adventi koszorú gyertyáit meggyújtjuk vasárnaponként és énekelünk karácsonyi énekeket. Egyelőre ennyi. Még készítek díszeket majd fagyöngyből és fenyőből, a koszorút is együtt csináltuk a picivel:)
2010. dec. 7. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nincs Jézuska, nálunk 24-én is a Télapó jön.

Nálunk szigurúan családi és nem vallási ünnep.

2010. dec. 7. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

előző

A fát is együüt fogjuk díszíteni, amig csak a nagyfiam volt, vel is együtt díszitettük kiskorától fogva.

2010. dec. 7. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!