Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lisztérzékeny vajon? Utalhat...

Lisztérzékeny vajon? Utalhat arra a tünetek ha 8 hónapo kislányomnak gyakran van hasmenése, étvágytalan, kb.1 hónapja stagnál a súygyarapodása és elég is?

Figyelt kérdés
Kb.1 hónapja kap nagyjából 2 naponta egy kis kiflicsücsköt. Ilyen hamar jelentkeznének a tünetek? Egyébként is rossz étvágyú a gyerek és latóz és tehéntejfehérje érzékeny is.
2010. dec. 5. 13:54
 1/7 anonim ***** válasza:
bocsánat, de a kifliben is van tej!!!
2010. dec. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Igen, a kiflit tejjel készítik.

Ha rágcsálnivalót szeretnél neki adni gluténtartalmút, akkor vegyél tej- és tojásmentes babakekszet (pl. biscotto fosfovit - tescoban lehet kapni), vagy adj neki kenyeret, kenyérhéjat, azt nem tejjel készítik.

Lisztérzékenység megállapításához viszont mindenképpen orvosi vizsgálatokra van szükség (vérvétel, bélboholy-biopszia), mi nem vagyunk orvosok. Kérj beutalót, ha ettől tartasz.

2010. dec. 5. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Teljes kiörlésű tejmntes kiflit eszik, a péktől megkérdeztem személyesen ott ahol ahol vásároljuk. Még az orvos előtt szerettem volna vélenyeket hallani a témáról.
2010. dec. 5. 14:31
 4/7 anonim ***** válasza:
Hááát, így ebből nehéz megmondani. Hasmenést, étvágytalanságot - és emiatt súlygyarapodás megállását okozhatja fogzás is. Ráadásul a lisztérzékenységnek nagyon sokfajta tünete lehet. Tesómnál feltűnő pókhasság és bőrkiütések voltak, semmi más. Se hasmenés, se hányás, viszont más lisztérzékeny betegnél pedig így jelentkezett a cöliákia. Szóval mindenképpen vizsgálatokra lesz szükség, hogy ezt kizárjátok.
2010. dec. 5. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Van egy lisztérzékeny imserősöm, bár Ő felnőtt, de hasonlóak voltak a tünetei, mielőtt kiderült, hogy lisztérzékeny. Étvágytalan volt, és vészesen fogyni kezdett. Először vashiányra gyanakodott, de kiderült, hogy lisztérzékeny. Pedig világ életében jelen volt az étrendjében a liszt. Egyszercsak besokallt a szervezete.
2010. dec. 5. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Egyébként a lisztérzékenység kb. 3-6 hónappal a glutén bevezetése után jelentkezik.
2010. dec. 5. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Vegyél a gyógyszertárban tesztet, ha esetleg +, ráérsz akkor aggódni! Én is csináltam a Lányomnak, szerencsére - lett!

Nem lehet, hogy esetleg fogzik?

2010. dec. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!