Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2hetes a kis fiam szoptatom...

2hetes a kis fiam szoptatom nem túl sok ha 40perc és annál tovább ilyen 1órákat szopizik persze 1-2percig pihen aztán újra szopizik? Nem hasfájós

Figyelt kérdés
2010. dec. 5. 15:14
 1/10 anonim ***** válasza:
0%

Baj, mert ez túl sok idő. Egy gyermeknek 15-20 percnek bőven elégnek kell lennie ahhoz, hogy jól lakjon.

Ha ezen túl szopizik, akkor vagy csak a cici kell neki vagy valami probléma van a szoptatással.

2010. dec. 5. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
89%
Nem baj, szeret veled lenni. A fiam is 45-60 percig szopizott kb. 3 hónapos koráig. Nagyon megnyugtató ez számunkra. Utána elkezdte érdekelni minden és lecsökkent ez az idő 15 percre, most már 5 perc alatt végez, 8,5 hónapos.
2010. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
49%
Igen, egyetértek az előző válaszolóval.Max 20 percet szoktak mondani.Lehet, hogy a maradék időt, már csak nyugtatásképpen tölti ott.Egyébként fülelj, mert lehet már hallani is, ha nem jön a tej már, vagy mondjuk, minden 5-6-dik szívás után nyel, akkor már nem azért van ott, mert éhes.Majd megtapasztalod és belejössz.Ne engedj neki nagyon, mert ha hozzászokik, később is követelni fogja...
2010. dec. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
49%
15:22-es vagyok az elsővel értek egyet, bocsi:)
2010. dec. 5. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
33%

Baj. Ha l5-20 perc alatt nem lakik jól,akkor vagy nincs elég tej neki,vagy csak cumizik!

Ha kevés a tej,akkor pótlás kell neki. Ha cumizik,akkor lekell erről szoktatni. Hacsak nem akarod,hogy hónapokig a melleden legyen.

2010. dec. 5. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Már Tényleg azt hittem a első válaszoló miatt gond van de nagyon nyugodt baba szóval biztos nem sok neki pont elég neki köszönöm a válaszokat
2010. dec. 5. 15:33
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
ha rendesen hízik, nincs gond, ha viszont nem sokat, akkor nem tud eleget kiszívni. A második kisfiam 4 hetes, nálunk ugyanez van (volt) sajnos nem elég neki a tejem. Az első babám kevesebb időt töltött mellen, de jól szopizott, így nála nem volt gond. Egyszóval, ha jól gyarapszik, és neked nem kényelmetlen a dolog, akkor nincs gond.
2010. dec. 5. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Hát Kedden megyünk tanácsadásra majd ott meg mérjük és kiderül hogy jól gyarapszik e remélem elég neki a tejem mert nem szeretném tápszerezni.
2010. dec. 5. 15:40
 9/10 anonim ***** válasza:

én is ezt csináltam anno h ilyen sokáig szopizott a baba, a doktornőnk mondta h semmiképp ne hagyjam. mire befejezi szinte ujra teheted cicire ha 2-3óránként eszik(hisz a kezdésől kell számolni)még ha igény szerint szoptatsz is kb igy jön ki egy ilyen babánál.

megfogadtam a tanácsát anno. ma már 7hós

2010. dec. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj szerintem, 2 hetes babánál ez teljesen normális. Neki még nagyon nagy munka a szopizás, hamar elfárad, megpihen közben, aztán folytatja. Az elején nekünk is volt, hogy szinte egybeértek a szopizások, majd ahogy nőtt és ügyesedett, rövidültek a szopiidők is. Most már 3,5 hónapos a babám, s 15-20 perc a szopizási ideje max. (ő maga hagyja abba ennyi idő után). Nekünk is a tanácsadáson szokták mérni, én azért nem mérem itthon, mert látom, hogy szépen kerekedik, növekszik.
2010. dec. 6. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!