Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisbabám a napokban lesz...

Kisbabám a napokban lesz három hónapos, tápszeresek vagyunk. Szeretnék egy kis főzeléket adni neki, nagyon hígan cumisüvegből, hogyan készítsem neki el a főzeléket? (spenótra gondoltam) Vízben, vagy harmados tejben kell elkészíteni?

Figyelt kérdés
Doktor nénink hallani sem akar hat hónapos kor alatt főzelékről, ezért a segítségét sem tudom kérni, mert elájulna ha meghallaná a főzelék szót.
2009. jan. 18. 17:38
 1/10 anonim ***** válasza:
76%
Jobban teszed ha az orvosra hallgatsz. Nem a kisújából szopja a dolgokat.
2009. jan. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is korai még. De 4 hónap után adhatsz már neki bébiételt, akár otthon készítettet is.

A keresztlányom is most volt 3 hónapos, s náluk a védőnő javasolta, hogy már adhat neki gyümölcslevet. Azóta kihányta a baba a tápszert minden evés után. Abba kellett hagyni az ivást.

Picik még ilyenkor ehhez. Szerintem mindenféleképpen várj még 2-3 hetet.

2009. jan. 18. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Meglepődtem a válaszokon, mert sokaktól hallom, hogy már három hó alatt adnak kis főzeléket. Doktor nénink a főzeléktől ódzkodik, viszont a székrekedés ellen babánk két hetes kora óta hetente három alkalommal két-három mokkáskanál facsart narancslevet kap, a doktor néni javaslatára!!! És boldogan cuppogja el a kisasszony! :)
2009. jan. 18. 17:52
 4/10 anonim ***** válasza:

Fél éves kora előtt felesleges kajával terhelni, ugyanis nincs felkészülve rá a szervezete és még nem tudja megemészteni!

Én fél éves kora előtt cicin kívül semmit nem adtam neki. Most másfél éves és gyönyörű kiegyensúlyotott leányka.

2009. jan. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4 hós kor előtt ne adj neki főzeléket!

Főleg ne spenótot! Nem azzal szokás kezdeni a hozzátáplálást! És nem cumisüvegből!


A narancsleves dolog fura,hisz citrusfélét 1éves kor után szabad adni.

A cukros kamilla teát javasolják a dokik szorulásra. Valamint az üveges baba őszilevet. Ezeket nem próbáltad?

2009. jan. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
a narancslé és a laevolac nevű szer nagyon bevált a székrekedésre, ma már semmi gond. Kamillát kap,de cukrot nem teszek bele neki. Fura, hogy ennyire ellene vannak a kiegészítő etetésnek. Azt nem tudom mi változott a mi gyerekkorunk óta, hiszen akkor már két hónapos kortól - az orvosok is javaslatával - kaptunk cumisüvegből híg főzeléket. Én két hónaposan 200 ml spenótot ettem és a mai napit imádom, a testvérem szintúgy.
2009. jan. 18. 18:24
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A mi babánk is három hónapos, s sajnos a kezdetektől tápszeres. Vállalva a lepontozást, bevallom, mi már elkezdtük a hozzátáplálást. Az alma és a barack minden mennyiségben, s formában nagyon bejön neki. A sütőtök lében nem ízlett, de almával megette püréként. 4 hónapos koráig püréket eszünk, (gyümiből, krumpli, s.répa) aztán jöhet egy kis csirke husi bele, stb. A főzelékkel mi még várunk, szerintem ti is gyümivel kezdjetek. Talán még annyi, hogy a mi babánk 3800 gr-mal született, most 7kg. Az eredeti kérdésedre sajna nem tudtam válaszolni, de úgy éreztem, megosztom veled a mi menetünket. Én is azon az elven vagyok, hogy régen nem kerítettek ennek ekkora feneket, mégis itt vagyunk mindenféle gyomorbántalmak nélkül, egészségesen. Nem azt mondom, hogy töltött káposztával kell kezdeni, de mivel tápszeres, nem hiszem, hogy a gyümölccsel rosszat teszek neki. Üdv. Gyöngyi
2009. jan. 18. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia! Mi is tápszeresek vagyunk, de én is azt ajánlom már még ezzel a dologgal lagalább 1 hónapot. Szegény kis gyomrának biztos nem fog tetszeni még a dolog. Én azon a véleményen vagyok, hogy még a tápszer is jobb mint ezek a szar kaják amiket eszünk (3 hónapos korban)...Sőt, a legújabb ajánlás szerint még a tápszereseknek is meg kéne várniuk az 5-6 hónapot a hozzátáplálással.

A kis gyomruk még ilyenkor nincs felkészülve a főzelékekre, ezt az egész hozzátáplálást szerintem lassan és fokozatosan kell csinálni, mert akár később is kijöhet valami gyomor-bélprobléma. Szóval szerintem, nyugi és várj még egy kicsit.

Sok sikert!

2009. jan. 18. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
probáltad már a bébi pépeket ?én adtam a fiamnak igaz négy honapot már akkor majdnem betöltöte egy héttel elötte adtam és semmi baja töle nagyon szeretui ha etetni akarod akkor szerintem a pépet adhatod hiszen at majdnem olyan mint a tápszer csak van egy kis ize
2009. márc. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Egy ugyanilyen kérdést már olvastam régebben is...

spenóttal kezdés, közben meg narancslé itatás


Krumpli vagy sárgarépafőzelékkel szokás a hozzátáplálást kezdeni, de 4 hós kortól inkább.

Tej 1 éves kor alatt nem ajánlott, sem feles, sem harmados.

Hallgass a dokinénire!

2009. márc. 14. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!