Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan lehet fegyelmezni egy...

Hogyan lehet fegyelmezni egy 14 hónapos babát?

Figyelt kérdés
Egy igazi sajtkukac a kisfiam, örökmozgó, végtelenül akaratos amióta csak megszületett. Olyan mint egy igazi kisördög, ha valamiről meghallja hogy nem szabad,az lesz a kedvenc elfoglaltsága. Tépi a virágok leveleit, ha nyitva marad a fürdő ajtaja, máris könyékig van két kézzel a klotyóban,a cipők talpát nyalogatja. Ma véletlenül a hajához ért ebéd közben a kanala, szóltam neki, hogy vigyázzon, erre kaján vigyor ült ki a képére, és onnantól csak a hajába kente az ételt. Próbáltam szép szóval, kiabáltam, rá is csaptam a kezére, de semmi reakció, nem ijed meg semmitől, csak kajánul vigyorog és azért is megy vissza és borítja fel a növényt. Nem szeretném terrorizálni a gyereket, de valahogy csak szófogadásra kellene bírni nem? Van ötletetek?
2010. dec. 5. 21:20
 1/5 anonim ***** válasza:

szia, mindig tilts meg vmit, amit komolyan meg akarsz, ez egy. a másik: ne legyen nagy felhajáts körülötte. csak közöld vele, hogy nem, kisfiam, a vécében nem nyúlkálunk, és rövid magyarázat, miért. pár szóban. nagyon hamar tanulnak. és kell a magyarázat. senki nem szereti ha vmit azért nem szabad mert nem és kész. ha kell 100x vidd el onnan, 100x mondd el, hogy ezt nem. de ne legyen ez egy vidámm űsor neki, csak szép tárgyilagosan. ha azzal szembesül, hogy felesleges ebbe erőt feccolni mert 100ból 100x megakadályoozd, akkor egy idő után eljut az infó. :)

a másik, ha hisztizik, akkor tereld el a figyelmét. ebben a korban még nem dacból csinálják amit csinálnak, hanem felfedeznek, stb. amúgy én még a 2 éves kislányomnál is ha lehet inkább megpróbálom elterelni a figyelmét, bár nála már lassan ez lehetetlen kategória lesz...de próbálkozom. :) szóval nálunk a fent leírtak váltak be. ja, és fontos, hogy gondold át, mi az amit tényleg meg akarsz tltani, kevés de határozott szabály jobb mint egymillió kicsi amire nehezebb odafigyleni hgy mindig be egyen tartva. és amit lehet, előzz meg, pl ha nyalogatja a cipőtalpat, akkor rakd el a cipőket valahova ahol nem jut hozzá, máris egy konfliktussal kevesebb. :)))

sok sikert, és majd azt nézd meg mi lesz pár hónap múlva, a hajad szála is kihullik majd az idegtől! :)))

2 éves ördöglányka anyukája

2010. dec. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Én első körben elvittem onnan ahol rosszalkodott aztán ha visszament rászóltam, hogy nem szabad sokadik rászólás után jött a kézre csapás.


22 hónapos kisördög anyukája

2010. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Én tényleg csak azokat a dolgokat próbálom tiltani, amik veszélyesek, vagy kárt okoznak. Szerintem már 200x elhoztam a virágtól, a kezére is csaptam, már ha ránéz a virágra, mondja, hogy dá-dá. De konkrétan ezeknek SEMMI visszatartó ereje sincs. Meg sem rezdül a pufi arca. Még nem tudtam úgy ráordítani, hogy megijedjen! Semmi reakció! Sőt, csak azért is megy, és csinálja. Kikészít néha. Nem tudom, így hogy akarok én még egy gyereket, mikor ez az egy is kinyír...
2010. dec. 5. 21:40
 4/5 anonim ***** válasza:

első vagyok. hát, ordítani pont nem kell. ez cirkuszt eredményez, ami általában tetszik a kisgyerekeknek. érdekesebb a játék....amúgy én azt olvastam hogy 800x kell elmondani vaamit mire beépül. hát a tapasztalatom szerint igaz. a gyereknevelésre meg az igaz, hogy semmit nem adnak benne könnyen. nem egyik napról lesz a gyerek szocializált, hiába is lenne az nagyon jó és idegkímélő nekünk anyukáknak... :)))))))

kitartás, majd megtanulja ő is, mint mindenki.

2010. dec. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Gondold át még egyszer, hogyan lehetne gyerekbiztosabbá tenni a lakást!!! Én is azt hittem, hogy sehogy, de igenis lehet, csak akarni kell :)

14 hónapos ördögfiókám van nekem is :D


1. virágot ne érje el! Rakd el máshova, vegyél virágállványt (plafonhoz, padlóhoz rögzíthetőt vagy falit). Nekem 3x borított ki virágot, most már egyet se ér el.


2. Amire lehet, gyerekzár. Amire nem tudsz rakni, arra lehet pl. postásgumit (én ezt használom a dupla konyhaszekrény ajtókon). Amit nem tudsz lezárni (fiók, szekrényajtó), szedd le a fogantyút! :)


3. Csukd be MINDIG a fürdőajtót! Ha nagyon párás, akkor csináltass az ajtóra szellőzőt :) Ha bemenne a fiam, nálunk is szétszedne mindent.


4. Cipők cipősszekrénybe :) Hiába van nyitott cipősszekrényünk, ott nem tartok semmit, csak papucsot, meg a cipőt addig, amíg megszárad. Utána be a zárt szekrénybe.


5. Gondold át a bútorokat (asztal, fotel, kiságy, ezaz), hogy lehet könnyen nappalra úgy átrendezni a terepet, hogy ne férjen hozzá azokhoz a részekhez, amihez nem szabad. Én pl. sokáig nappal odaraktam a kiságyat az erkélyajtó elé, mert féltem, hogy átmegy az üvegen. Folyton nekirohant és régi fajta, vékony üvegű az ajtó...


6. Kartondobozokkal is tök jól el lehet rekeszteni sarkokat stb. Én a szgép asztal mögötti részt rekesztettem el 3 kartondobozzal, mert persze folyton oda akart bemenni és tépte a kábeleket. Most már megszokta, hogy nem fér oda, nem is próbálkozik.

2010. dec. 6. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!