Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek hányszor kakil egy nap...

Kinek hányszor kakil egy nap a babája? (tápszeres)

Figyelt kérdés

kisfiam egész nap erőlködik, fáj a pocikája, fel húzogatja a lábát, még álmában is "nyom", folyton rugkapál, és emiatt evés után sokat bukik (inkább vízszerűt, mint tejet), de van, hogy másfél órával utána is jön belőle.

naponta maximum kétszer kakil, utána megkönnyebül, nyugodtan alszik, aztán kezdődik elölről. Mecsek baby, és kamilla teát is próbáltam neki adni, a kakija normál állagú, szerintem ha gyakrabban sikerülne neki, nem küszködne egész nap. más is küzd ezzel a problémával? van megoldás?

5 hetes kisfiú anyukája


2009. jan. 18. 18:16
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Az én babám 2 hónapos,tápszeres és csak egyszer kakil.
2009. jan. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
A mi tápszeres babánk az elején három napig sem kakilt és iszonyúan erőlködött, mert nagyon kemény volt a kakija. Nagyon sajnáltam szegénykémet. A Laevolac nevű (recept nélkül kapható szer) sokat segített. Nem hashajtó,hanem a végbélben visszatartja a vizet így lazítja a kakit. Már szerencsére könnyen kakilunk. (három hónapos) Minden második nap, percre pontosan a déli evés után!! :)
2009. jan. 18. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém ennyi idősen 1-2szer kakilt, de nem kínlódott előtte. Milupa HA Startot evett.

Aztán Humana tápira váltottunk,mert egy időben nem lehetett kapni a Milupát. Na,akkor 4-5 napig nem kakilt. Ez 1 hónapig tartott.Cukros kamillateát adtam neki orvosi javaslatra. De a dokinő minden tanácsadáson megkérdezte,hogy hogyan kakil a baba. Erőlködik, vagy csak rotty...

Lehet,hogy tápszert kéne váltanotok!

A cukros kamillateát a köv.képpen csináld: 1 deci vízbe 1 filter, és 2 teáksanál cukor. Garantáltan segít!

Amint volt Milupa, ismét azt ette.

2009. jan. 18. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat!

az 1 dl kamilla teát mind meg kell innia egy nap?

2009. jan. 18. 18:58
 5/10 A kérdező kommentje:
egyébként mi is Milupat eszünk, a HA prev-et
2009. jan. 18. 18:59
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
adj neki 200ml felfott vizbe egy csipet komenyt es egy csipet anizs magot es azt lefedve hagyd allni 10 percig ez nagyon jo tea a kicsinek es meglatod hogy jobban lessz.de cukor nelkul. nekem ez nagyon be valt.
2009. jan. 18. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
utolso valaszolo vagyok ne ijej majd meg ha egy kicsit higabb lessza kakija.en elso perctol azt adom neki es nem volt hasfajos se tole. 3 es fel honapos kislany anyukaja,.
2009. jan. 18. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A kamillateát ne filteres teából csináld, hanem rendes virágból! Gyógyszertárba lehet kapni. Az én babám is tápszeres és ugyanezt csinálja! Örülök, ha egy nap egyszer van kaki!
2009. jan. 18. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindet meginnia!

Nekem 2szer ivott, és használt

Azt elfelejtettem írni,hogy kaja előtt 15-20 percel itasd, és elég ha 20 milit megiszik belőle egy alkalommal.

A cukrot azért ajánlatos beletenni, mert laxatív/hashajtó hatású a babának.

2009. jan. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Kamillát ne adj minden nap, mert gyógyszernek minősül!

Mi így kombináltuk: egyik nap 1 dl vízből kamillatea + 2 kk cukor, másik nap Laevolac szirupos babatea, ha nagyon gáz volt a helyzet, akkor glicerines kúp.

A Laevolac szirup tényleg szuper!

Most 3 hós a picim, de most már minden nap van kaki, erőlködés nélkül, szinte mindig reggel 9-kor. Van olyan nap, amikor háromszor is kakil, de az ritka. Napi egy az általános, most már külső segítség (laevolac, kamilla, egyéb) nélkül.

Őt a Humana 1-es tápszer fogta amúgy nagyon, érdekes módon csak pár hét után, az első hetekben nem volt baja tőle. Azóta Beba HA Start Aktív-ot kap, ettől semmi panasza. Megnéztem a dobozt, és több benne a laktóz, mint a másikban, meg bifiduszos.

A Laevolac is laktulóz, az anyatejben laktóz van. A kamillatea is cukorral hatásos.

2009. jan. 19. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!