Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lett a jó alvó kisfiammal?

Mi lett a jó alvó kisfiammal?

Figyelt kérdés
Kisfiam 15 hónapos.Már a kezdetektől nagyon ügyesen elaludt,előbb cicin,majd elválasztás után az ölemben,picit ringatva.Két hete már egyedül is elaludt,beraktam tejivás után a kiságyba,és szépen elaludt.Pár napja sem nappal,sem éjszaka nem akar elaludni.Van,amikor egy óra,míg elalszik,addig kínlódunk.Sírni nem hagyom,úgyhogy ez kizárva.Próbáltam a felvesz-leteszt, kijövök, bemegyek, melléfekszek(elmászik),ringatás,ágyba betenni, melléülni, simogatni,de csak kínlódunk.A foga miatt lehet,vagy ebben a korban van?Most jön több foga is.Ha már elalszik,nincs gond 11,5 órát alszik éjszaka egy mukk nélkül,nappal meg két óra körül.Tapasztalatokat kérnék,másnál volt -e ilyen,hogy és mennyi idő alatt oldódott meg.Előre is köszönöm.
2010. dec. 6. 20:22
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia, az én fiam is 15 hós és 1 hónappal ezelőttig minden rendben volt. Egyedül aludt el 8 hós kora óta, tejcsi és be az ágyba. Délben ugyanez. Aztán egy nap mikor le akartam tenni este tejcsi után, feszítette magát és kiabált, hogy nem-nem-nem. Gondoltam, valami ijedtség, megnyugtattam és megint be. Semmi nem használt. 2 hétig csakis rajtam volt hajlandó elaludni és csak akkor tudtam betenni az ágyába, ha már nagyon mélyen aludt. Vettünk neki új ágyat (egyébként is kellene, mert jön a kistesó áprilisban, előrehoztuk a vásárlást), egyedül abban sem akart aludni. Nappal egyáltalán, csak ha rajtam fekhetett. 2 hetes megint erőszakosabban leteszem, ottmaradok vele, de néha még 2-3-szor is felkéredzkedik az ölembe. Én mindig hagytam sírni, ha tudtam, hogy nincs baja, csak hiszti. Most ezt sem lehetett, mert mintha félt volna, úgy sírt. Szóval azóta a régi 5 per tej + 1 perc letesz, megsimogat helyett lett 5 perc tej + 15 perc ringatlak-leraklak-kiveszlek-ringatlak-leraklak játék. Nappal talán már jobb, de akkor is kell altatni. Nincs más tippem, mint a szeparációs szorongás. Eleinte kemény voltam, de most, hogy 2 hete annyit vagyok ott este, amennyire csak szüksége van, egyre hamarabb be tudom tenni az ágyába tej után, egyre kevesebb ringatásra van szüksége. De hol van már az a régi egyedül alvás... nálunk fog most nem jön, 16 foga van kint, már "csak" a 4 nagyrágót várjuk. (Azért gondolom, mert hogy leteszteljem, egyszer este adtam neki Panadol szirupot, hátha a foga miatt nem alszik el, de semmi nem változott tőle, tehát valszeg nem fájdalom okozza.)


Na most jól nem adtam tanácsot, de hátha erőt ad, hogy másnál is vannak ilyen megmagyarázhatatlanok. Kitartást és kellemes ünnepeket nektek!

2010. dec. 6. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszod.Akkor lehet ez életkori sajátosság, lehet szeparációs szorongás.Az előbb már nem bírtam idegekkel,beküldtem az Apját,neki is tíz perc volt,míg elringatta,de előtte én már 20 percig kínlódtam vele.Én annyira örültem,hogy jó alvó a fiam,nekünk is tíz perc volt a maximum,amíg elaludt eddig,de ez most csak álom.Azért még írjon,aki hasonló helyzetben van!
2010. dec. 6. 20:46
 3/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem az első perctől átaludta az éjszakát a fiam, 8 hónapos koráig. 8 hótól minden éjjel fent van 2-5 alkalom között. Van,hogy 2 perc után vissza alszik, de van, hogy több mint egy óra, amire a kiságyba kerül. Este még rosszabb a helyzet, mert tegnap például bármit csináltam nem akart aludni és fél egy után sikerült csak leraknom. engem is érdekelne, hogy miért van ez? A foga nem jön, mert én is próbáltam fájdalom csillapítót 2-3 napig, de semmi. Remélem minél hamarabb vissza áll az éjszaki alvásra (most lesz 13 hónapos)
2010. dec. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom,hogy valamelyik babáknál 14-15 hónapos korban is van szeparációs szorongás!Bár tapasztalatot még nemtudok írni de én ezt már sok helyen olvastam!

Kitartás lányok!Azt mondják egy idő után visszaáll a rend!

2010. dec. 8. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
nektek is köszönöm a választ.Én is szeparációs szorongásra gondolok most már.Amúgy jön a foga,most öt jött ki egyszerre és még jön kettő,de ha már elalszik,nem ébred fel,így biztos nem a foga.Tegnap délben kipróbáltam,hogy lefektettem,kijöttem,nyüszizett,felállt,bementem,lefektettem,kijöttem,bementem stb.nem vettem ki egyszer sem az ágyból.fél óráig játszottunk,aztán elaludt egyedül.este ugyanez,szintén fél óra.ma délben nem volt öt perc,vissza se kellett mennem.lehet,hogy rájött,hogy ott vagyok ha kell,és megyek azonnal,nem vesztem el.remélem ez most így fog maradni.
2010. dec. 8. 12:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!