Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha eleinte nem akartál adni...

Ha eleinte nem akartál adni játszó/alvó cumit, végül miért adtál? Mikor használod?

Figyelt kérdés

4 hónapos a kisbabám, és néha nagyon elgondolkozom, hogy kellene cumi. Nem szeretnék, mert: így sem jó a szoptatási technikánk, nem tetszik a cumi úgy egyáltalán, és olyan édes a kis arca, meg nagy dumás, ami cumival nem így van, ugye...

A kezét csak rágcsálja (foga jön?), nem szopizza, de mikor altatom, a vállamon cuppog nagyon sokáig. Amúgy próbáltam már a cumit, de kiköpi. Adjak, ne adjak? Az első 2 hétben amúgy cumiból kapta az anyatejet, de mióta szopizik, nem fogadja el azt sem.


2011. nov. 13. 08:49
 1/6 anonim ***** válasza:
Én nagyon nem akartam,de az én babám a mellemet használta cuminak.Így az orvos és védőnő tanácsára cumit adtam neki,amit el is fogadott.Most 16 hónapos és csak alváshoz kéri,meg ha nagyon fogzik,akkor egy nap 2x3x elkéri 1 órára,de hamar el is felejti,hogy kell neki:).
2011. nov. 13. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha nem akarod akkor ne adjál, ez a te saját döntésed, és se egyikkel se másikkal nem teszel rosszat a gyereknek.


Cuminak vannak elönyei hátránya.

Nekem a lányom 4 hósan kezdte elfogadni, azóta cumizik, de nem kell egésznap a szájába legyen, nekünk nagyrészt csak alváshoz van.


De az biztos hogy nagyon sokszor egyszerübb lenyugtatni.


a cumizás egy az anyától való elszakadásnak a pótcselekvése, mint a kedvenc plüss, takaró, helyetesítö dolog. Ez teljesen természetes.


A cuminak a legnagyobb elönye hogy nem a kezét szopja, az újszopás kb 2-3 éves kor között elkezdheti (nem biztos) a fogak befelé nyomását.

A cumi ilyen szempontból nem tesz ilyet, de 2-3 évesen a sok cumizás, és föleg a cumisüvegböl való esti tejezés és föleg a kakózás pedig rohassza a fogakat.


aztán nem tesz jót a szopizásnak, habár nekem kb 5 olyan anyuka ismerösöm van ahol a gyerek mindegyiket elfogadta. (alunk is)


és a cumit mindig tisztán kell tartani. aztán a cumit ha éjszaka kiköpi vissza kell tenni stb...


szóval rengeteg pozitívum és negatívum van.

2011. nov. 13. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én nem akartam adni, nagyon nem. Aztán már nem bírtam tovább, hogy folyton sír, és adtam neki. Először nem fogadta el, mert nem úgy kell szívni, mint a cicit, de aztán megtanult szopizni. Szerintem egy nagyon jó találmány, nem is tudom mihez kezdenék nélküle. Alváshoz is használja, meg nappal is amikor nyűgös. Na meg azért is szeretem, mert ha a szájában van, akkor nem folyik a nyála a ruhájára.
2011. nov. 13. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Agika0219 ***** válasza:
én se akartam neki adni.de mikor megszületett a kórházba a szájába adták a csecsemősők..gondolom éjjel sirt aztán megoldották.most 10 hónapos és csak alváshoz kell neki..elalszik és már ki is köpi.meg ha álmos akkor keresi.
2011. nov. 13. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én sem akartam, de a picur amikor megszületett nem akarta a cicit sehogy. Adtam neki cumit, aztán már a cicit is elfogadta. Nyugtatta, olyan jól elmantrálta magát vele. Később már csak alváshoz kellett,de már 8-9 hónapos kora körül kiköpte, azóta nem használjuk, nem is kéri.
2011. nov. 13. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Én nem akartam adni a babámnak, de a 3. hét után kikészültem a sírástól, és a párom vett neki cumit. Gyorsan elfogadta, és a sírás nagyrészt meg is szűnt. Csak alváshoz kapott cumit, illetve nagyon ritkán napközben, ha jött a foga vagy nagyon nyűgös volt.

Hátránya, hogy mindenhova vinni kell, vigyázni rá, tisztán tartani, éjszaka visszaadni neki, ha felébred és nem találja, és végül, ha magától nem akar tőle megválni, le kell róla majd szoktatni. Előnye, hogy a legtöbb babát megnyugtatja, és ez elég fontos szempont.

Ha nem akarja elfogadni, nem tudsz mit tenni, adj neki valami mást (alvókendő stb.) amit markolászhat, szopizhat.

2011. nov. 13. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!