Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj az almával kezdeni a...

Muszáj az almával kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Lehet banánnal kezdeni? Szerintem a banánnak kevesebb íze van, mint az almának. Egy 4 hónapos baba már ehet banánt?
2010. dec. 7. 09:52
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
nem, nagyon laktató és nehéz még neki a banán. Majd 5-6 hónaposan adjál neki. Barackkal lehet még helyettesíteni az almát. Egyébként almából is van 55 féle, keress édesebbet, puhábbat neki.
2010. dec. 7. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

A banánt az allergének közé sorolják, a magvai miatt. Ha kivágod a magos részt, próbálkozhatsz azzal is.

Egyébként most a sütőtökkel lehetne, éppen idényzöldség.


Bár mielőtt elkezded hozzátáplálni 4 hónaposan olvasd el ezt a cikket, hátha meggondolod magad...


[link]

2010. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
Mi is almával kezdtük, most barackot kóstolgat. Kérdeztem a gyermekorvost (múlt héten mert mi is most kezdjük a dolgot :)) hogy banánt adhatok-e és ő azt mondta (ő maga is furcsállta) hogy a legújabb szabályok szerint amit az gyermekorvosoknak ajánlanak, 1 éves korig (!) várjunk a banánnal.....én is furcsállom mert nekem amikor kicsi voltam 2-3 hónaposan adták már......de a gyerekorvos mondta hogy a legújabb "szabályok" szerint 1 éves kor körül adjuk csak.
2010. dec. 7. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
És ha csak éppen egy iciri picirit adok neki? Nagyon lassan akarom elkezdeni a hozzátápit, talán még nem is akarom kiváltani az étkezéseket, csak megismerkedtetni az ízekkel. Elmúlt 4 hónapos, és még mindig 2 óránként eszik, van, hogy másfél. Ezért gondoltam azt, hogy most lassan elkezdem kóstoltatni vele a dolgokat.
2010. dec. 7. 09:58
 5/18 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. Azért szokták almával kezdeni (vagy esetleg barackkal), mert az nem annyira megterhelő még a baba pocakjának. Ne kezdd banánnal, mert az meg is foghatja a hasát, és lesz hasfájás. Keress neki édes almát.
2010. dec. 7. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%
A banán nem jó, cukros nehéz gyümölcs, alma barack, burgonya, sárgarépa, cékla, sütőtök ezek mehetnek!
2010. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Én ezekkel kezdtem (2-3 at kevertem össze) : banán, alma, barck, körte, szilva, modjuk 6 hónaposan, nem 4.

A 4 az korai, szerintem

2010. dec. 7. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Minimum 4-6 hónapos koráig anyatejjel kell táplálni a csecsemőt. Ezzel szemben már nagyon sokan az első időszakban szilárd táplálékkal egészítik ki az anyatejet, pedig nem minden esetben hasznos a baba számára.


Szinte már elcsépelten hangzik, de a csecsemők számára a legfontosabb táplálék az anyatej. Hiszen tartalmaz minden olyan fontos tápanyagot, vitamint, ásványi anyagot, ami a baba számára szükséges. Mégis a csecsemők nagy részét nem szoptatják megfelelő ideig min. 4-6 hónapig, amennyi fontos lenne számukra.



Az utóbbi években ugyan növekedett Magyarországon a szoptatott csecsemők aránya, mégsem mondható eredményes növekedésnek. Még mindig nagyon sok az olyan csecsemő (50%), aki hat hónapos korában már nem kap anyatejet. Hamarabb kezdődik el a hozzátáplálás és az elválasztás. Nagyon sokan nincsenek tisztában vele, hogy a korábban kezdett szilárd táplálék nem hasznos a baba számára. Ha lehetőségünk van rá, akkor minél hosszabb ideig szoptassuk csemeténket.



Korai hozzátáplálás hátránya


A babáknak 4-6 hónapos korukig „nyitott” a bélrendszere. A vékonybél sejtjei közötti réseken teljes makromolekulák is átjutnak, többek között teljes fehérjék és patogének, és ezek közvetlenül a véráramba kerülnek. Ez nagy hasznára van a szoptatott csecsemőnek, mert lehetővé teszi, hogy az anyatejben lévő hasznos antitestek sokkal közvetlenebbül jussanak a baba véráramába, de ez azt is jelenti, hogy más ételek nagy fehérjemolekulái és betegségeket okozó patogének is könnyedén átjutnak. A csecsemő szervezete ezeket az antitesteket a hatodik hónap környé kén kezdi termelni, és erre az időre már be kell fejeződnie a záródásnak



előző

2010. dec. 7. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Ezt nem is hallottam, hogy 1 éves korig nem lehet, meg hogy allergént tartalmaz. A húgom 6 hónaposan 2 banánt is bevágott egyszerre. Most 15 éves és semmi baja. Egyre több mindent sorolnak az allergének közé. Még pár év, és azt mondják, hogy ne kezdjük el a hozzátápit 15 éves koráig, mert allergént tartalmaz minden.:D
2010. dec. 7. 10:00
 10/18 anonim ***** válasza:

09.57-es vagyok, én fiam is 4 hónapos (4 és fél pontosabban) és nálunk védőnő+doki mondta hogy kezdjük a gyümiket, zöldséget, mert keveset hízott a tejtől a babám pedig eszik rendesen. A szervezetének szüksége van valószínűleg egyéb tápanyagra is, nem egyformák a gyerekek.

Most a 6 hónap a tankönyvi idő, de én nem hiszek abban semmilyen téren hogy minden baba igénye ugyanaz volna és a szervezetük sem.

2010. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!