Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Muszáj az almával kezdeni a...

Muszáj az almával kezdeni a hozzátáplálást?

Figyelt kérdés
Lehet banánnal kezdeni? Szerintem a banánnak kevesebb íze van, mint az almának. Egy 4 hónapos baba már ehet banánt?
2010. dec. 7. 09:52
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
88%
De akkor minek kérdezed ha már úgyis eldöntötted mit adsz neki?
2010. dec. 7. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Mindig van egy trend.

MI gyermekkorunkban 2 hósan lehetett mindenféle gyümit adni, most 6 hónap csak anyatejjel.


Én úgy vagyok vele hogy fő táplálék legyen az anyatej, hiszen az a legfontosabb, de van baba akinek a szervezete elbírja/igényli az egyéb vitamint, tápanyagot is.


Nem tudom hogy miben változott a dolog, de pl. anyukámnak anno azért mondták hogy 2 hótól adjon gyümölcsöt mert az anyatjebne pl. D vitamin nem található meg elégséges mennyisgében. Ez volt az akkori trend. A mostani szerint meg nem így van, van ilyen, az orvostudomány mindig mást és mást fog mondani, a fontos hogy ne tankönyv-anyák legyünk, hanem a babánkhoz igazodjunk.


Valaki itt viccesen azt írta egyébként hogy véőnőt ne kérdezzünk mert ő 18 éves koráig anyatejen éltetné a gyereket :)

2010. dec. 7. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 A kérdező kommentje:

Csak azért, mert annyira nézte tegnap, hogy eszem a banánt, és egy irinykó pirinykó darabot adtam neki, de tényleg nagyon picike darab volt. És utólag akarom tudni, hogy csináltam e bajt.:S

Akkor most a héten már nem adok neki semmit inkább. És akkor majd almát fogok legközelebb neki adni.

2010. dec. 7. 10:08
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, hogy ennyien válaszoltatok. Igen, bekavaró, hogy régen ez volt, most meg ez van, és a régiek mind mondják, hogy már elkezdhetem...elég nehéz eldönteni. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy régen nem volt ennyi vacak a gyümölcsökben, és több volt bennük a vitamin. Másrészt most én adok D vitamint, A vitamint és C vitamint a babámnak cseppek formájában. Nem tudom, Magyarországon adnak e ilyet a babáknak, itt Angliában szoktak (itt élek)
2010. dec. 7. 10:12
 15/18 anonim ***** válasza:
Mi több mint 5 hónaposan kezdtük, klasszikusan kis almával (olyan híggal, hogy az inkább lé volt), aztán jött a barack, banán, répa. Hát, amit máig nem eszik meg tisztán, az az alma, pedig több fajtát is próbáltunk. Sőt, ha almát kanalazunk, könnyen kipattog tőle az álla alatt, hiába tisztítom le gyorsan evés után. A barackot imádta, amíg volt, de téli külföldit nem veszek neki már. A banánt is nagyon szereti, étvágytalan időszakában anyatejbe passzírozva (szűrőn át) is kapta. Semmi baja nem lett egyiktől sem. Szóval nem mindenkinél nyerő az alma, én pedig nem erőltetem, ha nem ízlik neki.
2010. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Picit azért nevetségesnek tűnik, hogy gyümiket nem lehet adni sokak szerint 6 hónapos kor előtt, de azért a C és A vitamint és egyebeket adjuk neki cseppek formájában... holott ott van természetes formában a gyümölcsökben, répában és sütőtökben a sok C és A vitamin. A szintetikus jobb? Én a természetesben hiszek inkább. Valahol azt olvastam, hogy ha egy babának jön a foga, az egyértelmű jel a hozzátáplálás elkezdésére, de 4-6 hónapos kortól amúgy is sok babának kevés a tej/tápszer már önmagában. Sztem 4 hónapos kor előtt egyértelmű a nem a hozzátáplálásra, de 4-6 hónapos korban már mérlegelhet a szülő, ő látja, mire hogyan reagál a gyermeke, nyitott-e az újra, éhesebb-e, vagy elég neki az anyatej továbbra is.
2010. dec. 7. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Nyugodtan kezdheted banánnal, csak várj amíg 6 hónapos lesz.
2010. dec. 7. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Igazából nem értem, miért fogadjáok el olyan nehezen, hogy a babának 6 hónapos koráig a legjobb a kizárólagos anyatej. Igen, 30 éve más volt a tudomány állása, de a tudomány fejlődik. Más területeken nem ragadtok le a 30 évvel ezelőtti szinten (pl használjátok a számítógépet, mobiltelefont, UH gépet, terhestesztet sbt), akkor a hozzátáplálásban MIÉRT??


Ez számomra felfoghatatlan. Haladni kellene a korral, elfogadni a legújabb tudományos felfedezéseket a baba táplálása területén is!


Kedves kérdező, te is gúnyosan túlzol, amikor azt említed, hogy legközelebb ár 18 éves korig kell anyatejjel táplálni. Olyan borzasztó nehéz lenne még két hónapot várni? Nincs hova sietni a hozzátáplálással.

2010. dec. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!