Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » El tud aludni egy baba, ha...

El tud aludni egy baba, ha éhes maradt? 4 és fél hetes babák mennyit esznek egy-egy etetéssel vagy naponta?

Figyelt kérdés

Vagy ha elalszik, akkor tutira nem éhes, még akkor sem, ha eléggé úgy csinál szopi után is, mintha éhes lenne.

Többszöri mellgyulladás, láz miatt megcsappant a tej mennyisége és ilyenkor két mellből kínálom, de elbizonytalanodtam, mert úgy tűnik, hogy kettőből sem tud igazán jóllakni.


2010. dec. 7. 21:31
 1/4 anonim ***** válasza:

Az evés mennyisége a babáknál és alkalmanként is változó. Ha éhes,akkor vagy el sem alszik a cicin,vagy rövid időn belül felébred és sír. A szopó szájmozgás pedig természetes még ebben a korban.

Ha elalszik a babád,akkor biztosan nem marad éhes.

2010. dec. 7. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Amikor csak kéri szoptass. Lehet, hogy eleinte óránként, 2 óránként kell majd szoptatni, de így ő sem marad éhes, neked pedig nem lesz mellgyulladásod és a tej mennyisége is nőni fog, így néhány nap alatt rendeződni fog minden. Az én kisfiam 4.5 hetesen még mindig 2 óránként szopott éjjel-nappal és nem volt semmi bajunk (kövér sem lett). Csak ne bizonytalanodj el és ne adj neki pótlást! Jelzi ő ha éhes lesz. Kitartás!
2010. dec. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Az èn lànyom sajnos èhesen is tud aludni. Iszonyat rossz evö ès màr a szoptatàsnàl is küzdöttünk az evèssel. Akkor jöttünk rà,amikor nagyon keveset gyarapodott, pl: 2 hèt alatt 1dkg (egy!!), a 20dkg nàla màr extra! Lassan 1 éves ès mèg mindig nem szeret enni.

Ha nem sìr a babàd, alszik ès szèpen gyarapszik, akkor nincs mièrt aggòdnod! Mi rendkívüli eset vagyunk, szerintem.

2010. dec. 7. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Sokat sír, bealszik a cicin, mert kimerült, de mélyen aludni nem tud igazán már, mert felriad, sír és cuppog. sajnos ma kiderült, hogy nem gyarapodott eléggé, 10 nap alatt 180 grammot és hogy valóban éhes marad. doktornéni szerint, mivel kis súllyal született, gyaorsabban kellene gyarapodnia és a keserves, vigasztalhatatlan sírás is az éhség jele. szóval tápit írt fel pótláshoz. nagyon el vagyok keseredve, mert nem így terveztem :-(

A mellgyulladások nem a túltelítődés miatt voltak. sajnos baktérium okozta, mait antibiotikum sem kezelt ki teljesen. most antibiotikus kenőcsöm is van, talán így már jó lesz, de lehet, hogy már mindegy lesz :-(

annyi "haladékot" kaptunk,. hogy amíg van fejt tej a fagyóban, addig az lehet a pótlás, de mivel minden étkezéshez elő van írva a pótlás, az a kábé 10 pohár alig több, mint egy napra lesz elég :-(((( ennyi időm van tehát helyrehozni a helyzetet, amit lassan négy napja sikertelenül próbálok :-(

2010. dec. 8. 15:15

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!