Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csinálnak, hogy kezelnek...

Mit csinálnak, hogy kezelnek egy 9-10 hós babát a bölcsiben?

Figyelt kérdés

Ha jövőre elveszik a 8 órás munka mellől a gyest, lehet nem tudom megvárni a lányom 1. szülinapját, viszsamegyek dolgozni.

Most állt fel, kezd lépegetni, lassan tanul majd beszélni.

Hogy kezelnek egy ilyen babát a bölcsiben? El sem tudom képzelni... járókában nem hagyhatják egész nap, ha kiveszik, ne megy neki a többi gyerek? Ha feláll, nem tud leülni, sokszor elesik-majd egy ember figyelmét igényli.

Valaki tud erről mesélni?

Nagyon sajnálom, nem akarnám pont most bölcsibe adni, a másfél év volt a terv... De pénz beszél, kutya ugat...:-((


2010. dec. 8. 11:12
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kislányom 13 hós voltmikor bölcsibe ment,csak az elején rakták járókába(kb.1 hét(,pedig mondtam h önállóan megy stb.,most 17 hónapos egyedül eszik kanállal/villával.

Utánozza a nagyokat,nagyon ügyes,majdnem mindent tud mint egy 2-3 éves gyerek.

Az udvarra is tesznek ki járókát,gondolom az ilyen piciket abba rakják bele kint.

Külön etetik őket,lányomat már nem,ő a nagyokkal eszik önállóan,két vele egyidős baba van a csoportba,őket még külön kell etetni, a többiek 2-2,5 évesek.

Nagyon ügyesek megoldják a dadák,ne aggodj miatta,beszoktatás alatt pedig látni fogod hogyan oldják meg a dolgokat. Az ilyen piciknek még kiságy van alvásra.

2010. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
54%

Szia,

én úgy tudom, h bölcsibe csak 1 éves kor után veszik fel a babákat.

A fiam csoportjában a legkisebb gyerek 15 hós, külön figyeltek rá, a csoportban nem engedik a gyerekeket egymásnak esni. Vagy ha meg is történik azonnal ott vannak a gondozónők. Beszoktatáson láttam.

Ez egy sima önk.bölcsi. 10 gyerek/2gondozónő.

2010. dec. 12. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Az èn lanyom 11 hòsan indult bölcsibe. Nagyon fèltem,h majd nem fog enni, mert iszonyat rossz evö,de valahogy ennek is megtalàltàk a mòdját ès eszik. A gondozò mindig elmondja,h mit ès mennyit evett, de èn a pocijàn is làtom,h tele van. Ö vegyes csoportba jàr (1-4 èvesek) ès a nagyobbak meg vannak tanìtva,h vigyàzzanak a kisebbekre - làttam a beszoktatàs alatt. Ha keseregne fölveszik, ölben jàtszanak vele. Làtom a babàmon,h jò neki, mert dèlutàn is jòkedvü.

Èn nagyon fèltem a bölcsitöl a babàm kora miatt, de igy pàr hét elteltèvel: nagyon elègedett vagyok!

2010. dec. 12. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

6 hónapos kortól lehet a gyerekeket bölcsödébe íratni. A gondozónők nem nagyon szeretik, mert rengeteg a plusz munka velük, hiszen egyvalaki "kénytelen" állandóan rá figyelni, ha vegyes csoportba kerül, amire elég nagy esély van, hiszen azért a legtöbb gyerek másfél-2 évesen kerül bölcsibe.

A nap nagyrészét a kicsi a járókában fogja tölteni, az udvaron pedig babakocsiban és ez érthető, hiszen a csoportokban 20-22 gyerek van.

A gondozónő minden testi szükségletét ki fogja elégíteni, tehát megeteti, tisztába rakja, elaltatja, stb., de ennél több foglalkozást nem szabad elvárni, nem is lehetséges a többi gyerek mellett.

Ha tudod, próbáld valahogy kihúzni kicsit tovább az otthonlétet vele.

2010. dec. 12. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
családi napközibe kell íratnod nem bölcsibe:-)tudok mesélni,írj privit.
2010. dec. 12. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó, köszönöm, de valószínü, azért adom bölcsibe már 9 hósan, mert annyi pénezem van, hogy magán bölcsibe adjam, nem??

Nem, sajnos nem. A pénz hiánya miatt kell visszamennem dolgozni!!

Nem várok el nagy gondoskodást, csak annyit, hogy ne a járókában üvöltsön egész nap, mert nem foglalkoznak vele.

Itt is általában 15 hó feletti babák vannak, 15 fős a bölcsi 3 gondozóval.

Majd meglátjuk, nyilván én is húzni akarom, amíg lehet, de köszönöm szépen a válaszokat, szívesen várok további tapasztalatokat is.

2010. dec. 12. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!