Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mit csinálnak az első napokban...

Mit csinálnak az első napokban, hetekben a bölcsiben/oviban az olyan kisgyerekkel, aki nem alszik délután?

Figyelt kérdés

Hanem például sír, mert nem tud elaludni, vagy egyszerűen lefeküdni sem akar. Persze, nyilván egy idő után megszokják a gyerekek a rendet.

De mit csinál addig a pár napig, pár hétig a gondozónő, óvóvő az ilyen kisgyerekkel, hogy az ne zavarja a többi alvását?


2009. dec. 17. 09:42
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Hát telefonálnak a szülőknek, hogy vigyék haza. :( Sajnos a legtöbb helyen ez a beszoktatás..
2009. dec. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
igen, az elso napokban én is online voltam. megbeszéltuk, h 1-kor odahívok, mi a helyzet (délben fektetik le a gyerekeket). mondták, h síros és tobbszor felébredt, mentem érte. másnap ugyanugy mentem a biztonság kedvéért, de már jobban aludt, így várakoztam. aztán a kovetkezo pár nap mindig ugy mentem, hogy mire felébred, tudjam elhozni, mert aludni aludt már, de utána volt síros.kb egy hét után már maradt a fiam egész napra, nagyon szereti azota is. sot, o alszik a legtovább. akik meg felébrednek hamar, azokat kiviszik az "alvoszobábol", játszani.
2009. dec. 17. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Sírni nem hagyják hisz akkor zavarja a többit. Ha nem is bírják megnyugtatni akkor szólnak anyukának vagy apukának hogy vigye haza.Nem akarlak megijeszteni, de a barátnőmnek a fia annyira nem volt hajlandó ott aludni, hogy az ovi 3 éve alatt mindig haza kellett vinni ebéd után. Egyszerűen nem bírtak vele. Csak sírt, ordított akár 1,5- 2 órán keresztül is. Odáig jutva hogy mindent kihányt amit előtte megevett. Sajna az ilyennel nem tudnak mit tenni.
2009. dec. 17. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Attól tartok, hogy a fiam ilyen lesz. Most 20 hónapos, de csak nekem hagyja, hogy elaltassam, egyébként nem alszik el akár egy órán át sem, csak ordít. Még próbálok valami itthoni "szoktatást" kitalálni addig, mert egy bő fél év múlva dolgozni megyek.

2009. dec. 18. 09:23
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Az ő dolguk és ha értenek a szakmájukhoz, akkor tudnak vele mit kezdeni. Legalábbis az én fiammal tudtak. Első nap ő is végig üvöltözött és hányt is. De negyedik nap óta ott alszik és nem volt rá semmi panasz. Hogy hogy csinálják nem tudom. Itthon üvölt ha csak említem neki hogy alvás ebéd után nemhogy aludni. Ja és ott eszik is rendesen, itthon az sem megy könnyen.
2009. dec. 18. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszi a választ!

Gondolom, ahogy írtad, pár nap után megszokja a gyerkőc, hogy ott nincs lehetőség külön az ő igényeinek megfelelő "programra", hanem alkalmazkodni kell. És biztos vonzó a többi gyerek magatartása (evés, alvás) is. Biztató volt, amit írtál, mert az én gyerekem is ilyen nem evő, nehezen alvó.

2009. dec. 19. 10:02

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!