Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Bölcsiben hogy tanulnak járni...

Bölcsiben hogy tanulnak járni a babák?

Figyelt kérdés
14 hónapos lányom még nem jár önállóan, de szinte egész nap kézenfogva sétáltatja magát, nem fárad el (én viszont igen, vagyis főleg a derekam :-)). Azon gondolkoztam, hogy ha nem járni tudó baba megy bölcsibe, ott is sétál vele a gondozónő, vagy hogy?
2011. okt. 17. 13:07
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem, nem sétál vele. Ugyanúgy, ahogy pl. az otthon ringatva elalvó babákat sem ringatják.

A járni tanuló babákat meg beteszik a bébi kompba, és mehetnek amerre látnak. Ezt egy bölcsődei gondozótól tudom.

2011. okt. 17. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Minden nap a bölcsi mellett megyünk el, többször is. Nyáron a járni nem tud babákat letették a fűbe egy pokrócra és ők ügyesen ott tevékenykedtek. Amelyik igyekezett, elmászott egy székhez és ott felállt. Otthon is így működik, többségében.
2011. okt. 17. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
53%
dehogy sétálnak vele :) ami nagyon jó mert így jóval korábban tanulnak meg járni a babák. megfigyelheted te is, ha befejezed a vezetgetést akkor 2-3 nap múlva járni fog a te babád is önállóan.
2011. okt. 17. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Nallunk a bolcsibe (vagyis ahova a kisfiam jar) a baba csoportba masznak a babak ide-oda. 3 babara van egy gondozo neni. 10-en vannak a baba csoportba es igy mar 4 gondozoneni van. Jatszoszonyegek, jatekok vannak leteve tobb helyre es a babak masznak ide oda a gondozo nenik meg ulnek korbe. Ahogy en elneztem eleg onalloak van aki megkapaszkodik valami jatekba es felall, maszik, ismet felall stb. Persze neha elesnek ahogy otthon is de nem utik meg magukat. Vannak kialakitva kulombozo sarkok ilyen szivacsos formakkal meg matraccal es igy nyugodtan maszhatnak meg allhatnak. Gondolom idovel megtanulnak jarni. Komp nallunk nincs mert gondolom akkor ossze vissza utkoznenek ha mindenki azzal tekerne. :)) Lattam ilyen tologatos "jaras segitot" 2 darabot, neha azt toljak.
2011. okt. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Nem sétálnak vele, és neked sem kéne sétálnod vele. Sétáljon amivel tud: székkel, járássegítővel, bútorok mentén, stb.

Ha még sokat sétálsz vele, az életben nem indul el magától.

2011. okt. 17. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!