Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babakötvénnyel mi a teendő?

Babakötvénnyel mi a teendő?

Figyelt kérdés
Hogyan tudok pénzt tenni hozzá? Valamelyik bankban nyitni kell számlát? Hol érdemes?
2009. jan. 19. 17:06
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem bármelyik bankban lehet nekik számlát nyitni, és ha megvan a számla, akkor bármikor be lehet rá fizetni.


Én nyitni fogok egy másik számlát a babámnak, amire gyűjtögetni fogok neki. Nem szimpi ez a babakötvényes dolog, hogy odagyűjtsem a pénzt, és 18 éves koráig nem lehet hozzányúlni. Szeretnék gyűjteni neki, de ha véletlen van valami baj, akkor a babakötvényhez nem nyúlhatsz, ha meg normál számlán van a pénz, akkor igen. És az sem szimpi a babakötvényben, hogy csak tanulásra és lakásra költheti. És mondjuk ha ő utazni szeretne majd 18 évesen, vagy ilyesmi??

(Na ez csak a magánvéleményem persze.)

2009. jan. 19. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ezt is megszabják mire költheti?

Nagyon jó!!!Egyébként én azért nem a babakötvényes szálómlára teszek pénzt,mert a támogatás a gyermek számlájára befizetett összeg 10%-a, de maximum évente 6.000 Ft. És max évi 120 000 -et lehet befizetni,de akkor is az évi 60 000 befizetésre adja a 10%-os,vagyis 6000 Ft kamatot.Nekem ez nem tetszik,akkor inkább nyitok másikat,ahol majdnem ennyi a kamat,és annyit teszek rá amennyit akarok,és az összes befizetés után adja a kamatot.

2009. jan. 19. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Azt honnan tudod hogy mire költheti?

én nem tudok ilyenről...Sztem nem igy van mert ha 18 éves korában kivenné akkor a bank csak akkor fizeti ki a SAJÁT pénzét hogyha számlát visz??vagy mi?

2009. jan. 19. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hogyan, mikor és ki használhatja fel a Start-számlán összegyűlt összeget?


A Start-számlán (vagy annak hiányában kincstári számlán) levő összeget a gyermek 18. életévének betöltése után veheti fel. Az összeg a következő célokra fordítható:


1. tanulmányok,

2. lakhatás,

3. pályakezdés,

4. gyermekvállalás feltételeinek megteremtése,

5. jogszabályban meghatározott más cél.


A gyermek 18. évéig a Start-számlán levő összeg nem fogadható el hitel fedezetéül, és nem vonható végrehajtás alá.

2009. jan. 19. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
A babakötvényt az állam találta ki. Tulajdonképpen az öngondoskodás égisze alatt hozták létre, de a fő céljuk nem az volt, hogy neked, vagy a gyerekednek jó legyen. Ezért ha befektetésben gondolkozol, érdemes tudni, hogy magyar állampapírokban lesz a pénzed ami köztudott, hogy hosszútávon nem a legjobb befektetési forma. Örülj, ha a befizetett pénzed visszakapod. Szponzorálod az államot 18 évig. Továbbá gondold végig! Mennyit fizetsz be a közel 20 év alatt és az mire lesz elég akkor? (főleg ha addigra euro lesz a fizetőeszközünk)Vannak már lényegesen jobb megoldások. Érdekel???
2009. febr. 13. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!