Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lázcsillapítás nehézségekkel....

Lázcsillapítás nehézségekkel. Mi a teendő?

Figyelt kérdés

Lázas kisfiamnak beadtam este a végbélkúpot.

Kb 10 perc múlva viszont megszabadult tőle, valamennyi körítéssel...

Na most mi legyen?


2011. szept. 16. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:

Kanalas gyógyszered nincs otthon?

Sok folyadék, hideg vizes borogatás,

(nem tudom mekkora a gyerkőc-de a fagyi is használ, a belső lázat leviszi.)

2011. szept. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
langyos fürdő, normál meleg vízbe befekteted a gyerkőcöt és fokozatosan lehűtöd a fürdő vizet(lassan öntöd bele a hideg vizet! kórházban is csinálják!
2011. szept. 16. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
nekem azt mondta a doki, hogy 10 percnél már hat a gyógyszer. kanalasat próbálj neki adni 3 óra múlva. Fiam nem bírja a hűtőfürdőt, ezért, én úgy szoktam csinálni, hogy csikokra vágtam egy törölközőt, bevizezem, majd a csuklójára tekerem, a bokájára, homlokára, ez így le viszi a lázát.jobbulást nektek
2011. szept. 16. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Na mi pont egy hete jártunk ugyanebbe a cipőbe!

A dokink azt mondta, hogy a csukló-boka borogatás semmit sem ér. Egy textil pelust márts langyos(!!!) vízbe, hajtsd félbe és tekerd be vele a pici testét - a hónalja alatt kezd és ameddig ér kb. köldök vonaláig és tekerj rá még egy törülközőt. Fél óránként ismételhető -és kb. 10-15 percig legyen rajta- ha nagyon átmelegszik a pelus vizezt újra LANGYOS vízzel.

Nekünk ez leviszi a lázat!Arra törekedj, hogy 38 alá menjen!

Az ülőfürdőt 39 fok felett javasolta- egy kis lavorba engedj olyan vizet amibe egyébként is fürdeted -és szépen fokozatosan hűtsd le 28-32 fok közé. Ez kb. 10-15 perces legyen.

Milyen kúpotok van?

Adj neki Panadol baby-t v. Nurofen baby-t 2 óra múlva - aztán meg 4 óra múlva.

Ha nagyon lázas - 39fok felett- vegyél le róla mindent csak egy pelus legyen rajta + egy textil pelust teríts a hasára, hogy még is védve legyen! Ne aggódj nem fog megfázni, de muszáj, hogy a lázat le tudja adni!

2011. szept. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mennyi idős? Az előző nagyon jókat írt! Csatlakozom!
2011. szept. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

A boka-csukló-homlok borog. semmit sem ér.


Hűtőfürdő:

- testmeleg vízbe teszed a gyermeket, aztán fokozatosan lehűtöd a vizet.

- 15-20 percnél többet ne legyen benne :)


Hűtőborogatás:

- vizes lepedőt/textilt csavarsz a törzsére, körbetekered egy szárazzal, és kb. 5-10 percenként cseréled - mert felemelegszik a lep.

2011. szept. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
akkor én mázlista vagyok, mert nekünk tényleg a csukló-boka-homlok boroghatás vált be. ki kell próbálni, mindenki más.:-)
2011. szept. 17. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!