Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen gyümölcsöt adsz 9-10...

Milyen gyümölcsöt adsz 9-10 hós babádnak?

Figyelt kérdés

Almát kap minden nap, néha banánt-nagyon megfogja. Ha kapok még van körte, de ritkán van a boltban.

Fagyasztott meggy van itthon, néha azt teszek az almához.

Kerestem már több boltban fagyasztott gyümiket, de nem találtam sehol.

Se barackot, se szilvát, nem tudom mit ehetne még.

Narancsot, mandarint, kiwit nem ehet még ugye egy évig, szedret, málnát, epret megint csak nem ehet-ezek vannak fagyasztottba.

Mit tegyek, hogy ne csak almát egyen? Ti hogy oldjátok meg?


2010. dec. 8. 18:20
 1/9 anonim ***** válasza:
Kisfiam 10 honapos de en 9 honapos kora korul mar adtam neki mandarint, narancsot, ananaszt, kiwit (a szelebol szeltem neki vekonyan, hogy ne keruljon bele mag es a magod kozepet meg megettem en). En neha talalok barackot, szilvat, nectarint es ezt is adok neki. Legtobbszor az en kisfiam is almat, kortet es banant eszik. En nem tudtam, hogy nem szabad nekik meg mandarint meg narancsot adni. A malnarol, szederrol meg eperrol tudtam csak. En szinte minden nap delelott adok neki egy mandarint jo C vitamin bevitel. Kedvence az ananasz csak draga. :(
2010. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Én adok neki mandarint is, narancsot is. Először csak a levüket facsartam ki, és azt adtam gyümölcshöz. Nincs vele semmi probléma!

Az én fiamnak a banán sem okoz semmi problémát, szereti is nagyon!

Őszibarackot, szilvát én veszek üvegeset, és egy üveggel beosztok 2-3 napra, más gyümölcsökkel keverve.

A meggyet az én fiam nem szereti.

Almát szintén kap szinte minden nap.

2010. dec. 8. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Pont ezen gondolkodtam a napokban, hogy adok neki a kivi széléből, magok nélkül! Holnap ki is próbáljuk!

Köszi első!


2. voltam

2010. dec. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

miért ne ehetne narancsot, mandarint.....?

meg sem próbáltad, honnan tudod, hogy allergizálja-e....?


kislányom 10,5 hós, amiket eszik:

NARANCS, MANDARIN:), banán, ringló, alma, szilva (fagyasztottam), barack (fagyasztottam), körte.


a kiwi, eper és társait még én sem adtam a magvak miatt, az bizony allergizál...!


amit én nem adtam az a meggy....de nem tudom miért....na majd holnap veszek a boltban:)

2010. dec. 8. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én is úgy tudom,hogy citrusféléket 1 éves kor alatt nem lehet,dehát fene se tudja ezt!

No én is ezzel vagyok bajba,hogy ilyenkor nemnagyon tudok mit adni,fagyasztottba meg nállunk se lehet mindíg kapni mindent!Hülye voltam a nyáron,hogy nem fagyasztottam le szilvát,meggyet,barackot!Még szerencse,hogy a fiam imádja az almát!

Valamelyik nap vettem üvegesbe vilmoskörte-birsalma variációt így el is döntöttem,hogy veszek majd én is rendes birsalmát annak most úgy is szezonja van és majd megsütöm neki azzal is bővítjük a repertoárt.

Én azzal szoktam még esetleg egy kicsit változatosabbá tenni neki,hogy egy kicsit megpárolom a körtét(ezek a téli körték olyan kemények)és egy nagyon pici fahéjat teszek bele és talán így nem olyan egyhangú neki se!

Ja meg most lehet még kapni szölöt is én azt is szoktam adni neki!

Valaki egyébként adott már a babájának konzerves barackot?Vmelyik nap gondolkoztam rajta de egy kicsit visszatart,hogy konzerv és ki tudja mivel van tartósítva meg hát egy kis cukrot tartalmaz és az se jó a babónak!

2010. dec. 8. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Én pont azért nem veszek befőttet , mert cukros és tarósítós. Akkor inkább csak alma. Mert azokban van bőven választék, csak natúr fagysztottban nincs...

Én mindig is úgy tudtam, hogy citrusfélét nem ehet egy év alatt, és szőlőt sem, csak másfél évesen.

A meggy nálunk az első közt volt az alma -banán után mindkét gyereknél.

Akkor ti sem vagytok nagyon előrébb, csak akik eltettek nyáron. Nekünk nincs gyümölcsfánk... bezzeg répa, cékla , tök dögivel van...

2010. dec. 8. 21:02
 7/9 anonim ***** válasza:
Én a 9 hónaposomnak már adok 1 hónapja mandarint, narancsot, kiwit is. Nekem a gyerek orvos és a védőnő is mondta, hogy adhatom nyugodtan, csak mag nélkül! Én is kiszedem a kiwi magját és úgy kapja. A szőlőt is adhatod neki mag nélkül. Egyébként hétvégén láttam az auchanban, hogy van fagyasztott barack és szilva is. Így kérdésedre válaszolva: alma, narancs, mandarin, szőlő, szilva, kiwi, sütőtök, körte. Hirtelen ennyi jutott eszembe. Banánt nem tud enni a drágám, mert megfogja nagyon a hasát:(
2010. dec. 9. 06:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

20:00-s vagyok!

A szölöt héjja és magja nélkül adom természetesen!Bébiételbe is van olyan ami szölöt tartalmaz és 4 hótól adható!

2010. dec. 9. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Bébiételben van málnás is 4 hótól, pedig a málna is apró magvas. A bébiételket különleges eljárással csinálják, azért adható hamarabb.

De persze mindenki maga dönti el, hogy mikor mit ad a babájának...

2010. dec. 10. 16:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!