Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A bal mellemet már 3x nem...

A bal mellemet már 3x nem fogadta el a baba, s most már nagyon fáj. Próbáltam lefejni, nem megy. Történt már veletek ilyesmi, mit csináltatok?

Figyelt kérdés
Az még az igazsághoz tartozik, hogy vegyesen eszik a baba, mert nagyon kevés a tejem. Ahogy telik az idő egyre csökken (bal: 70-40-30 ml / alkalom, jobb 110-70-40 ml /nap, felváltva szoptatva). Most négy hónapos a baba, de én becsülettel próbálok szoptatni a tápszer előtt már az elejétől fogva. Most azonban nem tudom mit csináljak, és egyáltalán mi lesz így a cicimmel, s a tejjel. Nem akartam addig tápszert adni, míg nem szopik, ez miatt nyűgös is lett, s kihagyott egy teljes evést.
2009. jan. 19. 17:52
 1/7 anonim ***** válasza:
60%
Verd át a babát. Tartsd hónaljtartásban, mintha a jobb cicin lenne. Nekem is szokott ilyen csinálni, de általában csak egyszer. Következő evésnél már el szokta fogadni. Mindenképp fejd le valahogy. Különben meg kár, hogy tápszerrel elrontottad a szopizást. Én a helyedben , ha már 4 hónapos elkezdeném neki az gyümölcsöket. Először egy kis alma leve, aztán a húsa, aztán jöhet egyesével minden.
2009. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

szia,

Mindenképpen fejd ki, nehogy begyulladjon, mert az nagyon fájdalmas. Be is lázasodhatsz rá.

Csómók nincsenek a cicidben?

Fejés előtt masszírozd fel a cicid, melegvízzel borogasd be, úgy hogy a bimbód ne legyen a borogatás alatt.

Ezt ismételd egy párszor.

Mikor lazának érzed, akkor egész fentről, hónalj magasságból, két kézzel nyomd előre a hüvelyk újjaddal a tejcsit.

Nézd meg alaposan a mellbimbódat, nincs e eltömődve az egyik tejcsatorna kijárat.

Nekem sokszor volt ilyen, kiszedtem az eltömődést, simán lejött utána a tej.


Sok sikert.

2009. jan. 19. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Igen, én is jártam így. Néha csinálnak ilyet a babák. Valóban át lehet őket verni.

Vagy mindig azt a cicid add neki, ha éhes lesz, elfogadja.

VAgy add neki este, éjjel, mikor nagyon álmos, akkor sem szoktak finnyásak lenni.

Ha tele van a melled, akkor tudnod kell lefejni. Próbálgasd, van hogy 5 perc, mire beindul a tejleadó reflex. VAgy fejd akkor, amikor a másikat szopizza a baba.

Én is azt mondom, hogy inkább gyümi, mint táp...

2009. jan. 19. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem most lett tápszeres, hanem 3 hetes kora óta az. Az is csoda, hogy még mindig tudok szoptatni valamennyit. Ezt csak annak köszönhetem, hogy tápszer előtt mindig először cicit kapott. Folyamatosan próbálok fejni, de egyszerűen nem jön, lehet, hogy a baba is emiatt köpi ki? De akkor miért fáj a mellem.
2009. jan. 19. 18:37
 5/7 anonim ***** válasza:

...azért fáj, mert tele van tejjel...

vagy menj be a csecsemős nővérekhez, a kórházba, ahol szültél, vagy a védőnőt kérd meg hogy segítsen, ha egyedül nem megy.

De mindenképpen fejd ki.

Próbálgasd a pózokat szoptatás közben, valahogy csak elkezdi szívni.

Hónaljból tarts a babát, magad elé, feküdj le és úgy, ölből simán, hajolj felé, stb...

2009. jan. 19. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
51%
Első válaszoló! Mi az, hogy "elrontotta tápszerrel a szoptatást"???! Attól még, hogy neked megy, képzeld, egy csomó nőnek nem megy. Van ilyen, és nem ő tehet róla! Annyira utálom ezt a "ha nem anyatejes nem is lesz normális ember"- bagázst!
2009. jan. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

első vagyok, és nem bagázs. Képzeld, ha 4 hónapos koráig van teje szerintem tudna szoptatni, csak nem volt elég kitartó. Pontosan a tápszer miatt apadt el teje, mert a baba megszokta hogy úgyis kap kényelmesebb üvegből ezért nem szívta ki rendesen a cicit.

Ezzel most nem akartam magbántani a kérdezőt. Én nagyon örülök, hogy tudom szoptatni a kislányom, már rengeteg szopis krízisen átestünk, mikor bele voltam betegedve, hogy most vége, de átszenvedtük magunkat rajta.

Én is tápon nőttem fel, nem ítélem el azt az édesanyát aki tápszerezik, na jó kivéve akkor, ha saját kényelméből teszi.

Szóval azért, mert neked sem sikerült szoptatnod, nem kell mást sértegetni. Ezt magadban rendezd le.

2009. jan. 19. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!