Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi a legjobb módszer hogy...

Mi a legjobb módszer hogy megtanítsam babámnak hogy hol van a szeme, szája, füle?

Figyelt kérdés
Eddig valahogy ez nem érdekli de szeretném valahogy megtanítani Neki!
2010. dec. 9. 06:26
 1/5 anonim ***** válasza:
Ez leginkább attól függ milyen idős és milyen időben tanítgatod. Sokat kell neki mondogatni, magadon mutogatni. A gyerek látva, hallva tanul. Ha épp a járást tanulja és élvezi semmi más nem létezik és nem fogja érdekelni a dolog.
2010. dec. 9. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
11 hós és hát igen, a mozgás köti le nagyon most!
2010. dec. 9. 07:05
 3/5 anonim ***** válasza:

Ez tényleg olyan dolog, hogy ami érdekli, azt seperc alatt megtanulja.

Kisfiam 14 hónapos, de a szemét, a száját még nem tudja. Bezzeg a kukija, a füle, az okos feje, a nyelve, a lába már megy neki.

Én szoktam a fülét esténként pucolni neki, és mindig mondom: egyik füle, másik füle, itt van a kis fülemüle. És egy idő után megtanulta megmutatni. (Na meg a telefont odaemelni, hogy megmutassa: hogyan is kell telefonálni... ugyebár, no comment. Megint mi érdekli, mi?)

A nyelvét meg úgy tanulta meg, hogy mindig kérdeztem tőle, hol a nyelved, és kidugtam az én nyelvemet. Egy idő után ő is kidugta az övét. Tehát ismétlésből tanulnak, ha valamit úgy mutatsz meg, hogy az tetszik neki.

Lábát ha lóbálta, mindig mondtam: lóg a lába lóga, nincsen semmi dolga. Na ez is ez alapján ment neki egy idő után.

Tudod: ismétlés a tudás anyja! :)

2010. dec. 9. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
15 hónapos a fiam,tudja a fejet, lábat ,kezet ,pocakot, bögyörőt,fül,szem,száj,orr,nyelv.erőltetni nem tudod,ha nem akarja,akkor sem fogja mutatni.ismételgesd neki tükör előtt a legjobb.nekünk a fül ment a legnehezebben,azt sokáig csak rajtunk mutatta,de aztán megtanulta azt is.a nyelvet én is úgy csináltam,mint Banyuci.A lábat úgy,hogy amikor vettül fel a zokni,mindig kérdeztem tőle,hogy hova való a zokni?a lábadra?és így megtanulta.vannak erre mondókák is,próbáld azzal
2010. dec. 9. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tanítottam meg a kisfiamat, hogy egy dobozon, amin figurák voltak, ott mutogattam mindig neki, hogy ott a tigris szeme, ott a füle stb, egy idő után már tudta magától is, hogy mi hol van, ha kérdeztük.
2010. dec. 9. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!