Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor hogyan kell kezelni...

Most akkor hogyan kell kezelni a hisztit? Nem tudomást venni róla, vagy kimutatni az érzelmeinket (esetleg haragot), vagy melyik a legjobb módszer?

Figyelt kérdés
Mindenki mást mond...
2010. márc. 15. 21:04
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem a legjobb, ha nem figyelsz rá, akkor közönség híján abba fogja hagyni. Nálunk ez úgy működik, hogy a kisasszony bevágja a hisztit, akkor ott hagyom és mással kezdek el foglalkozni. Ez rendszerint nagyon nehéz, hiszen a sivítással az idegszálaimat pengeti, de egy percen belül mindig vége van! Aztán magamhoz ültetem, elmondom neki, hogy ez a viselkedése szomorúvá tesz...ilyenkor vagy egy puszit kapok, vagy hozzám bújik. Aztán megbeszéljük, hogy mi volt a probléma, ha valamit nem kapott meg - azt miért nem, stb. Ez napjában többször előfordul, de egyre ritkábban. Erős ideg és kitartás kell, de szerintem megéri!
2010. márc. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
Én is az első válaszoló módszerével próbálkozom általában, de kislányom, nem tudom eldönteni, hogy ennyire rafkós, vagy tényleg ennyire szíven üti, ha valamit nem engedek meg, mert Ő olyan keservesen elkezd sírni (nem csak szimplán hisztizik), mintha Ő lenne a világ legszerencsétlenebb sorsú gyermeke, és éppen nyúzzák. Képtelen vagyok nem odafigyelni rá.
2010. márc. 15. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
21%
nem foglalkozol vele, es benyomsz vmi jo hangos zenet a cd lejatszoba, par nap alatt leszokik rola.
2010. márc. 15. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem azért mondd mindenki mást, mert gyerekfüggő. Szerintem ebben sem lehet általánosítani. A világ egyik leghisztisebb gyereke szerintem az enyém, és már szinte mindent kipróbáltam. A "ne figyelj rá" módszer nálam abszolút nem vállt be. Pedig annyira nem figyeltem rá, hogy még a szobából is kimentem. Hetekig próbálkoztam ezzel, de semmi eredmény. Viszont mostanában kezd valami beválni, ha hisztizik, akkor ránézek a gyerekre, nagyon komolyan, kicsit haragosan, és egy szót se szólok. Erre abba szokta hagyni.
2010. márc. 16. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

az igaz hogy minden gyerek más, de nagy általánosságban a figyelemmegvonás és türelem be szkott válni. teganp este a fogmosással volt kisebb harcunk...15 hsó kislányom kivette az apja kezéből a fogkefét, és nem hagyta hogy mossa a fogát, ő meg csak rágcsálta. na ezt apuci hagyta volna...még szerencse hogy anyuci is ott volt. egy kis hisztisírás, majd úgy hagyta megmosni a fogát, mint a kisangyal. miközben sírt, nem szóltunk hozzá, megváruk, hogy lecsillapodjon, odabújt hozzám. megkérdeztem, most már megmoshatom a fogad? kinyitotta a száját, és haygta.

haragot szerintem azért nem jó mutatni, mert nem azt kell megtanítani neki, hogy magába fojtsa, hanem hogy kezelni tudja az indulatait. mérgesnek lehet lenni, földön fetrengeni, csapkodni, üvölteni viszont nem szabad.

2010. márc. 16. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek! hahh de nehéz ez....
2010. márc. 16. 21:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!