Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szeretnék főzni babámnak...

Szeretnék főzni babámnak meggymártást üveges meggyből.10 hónapos. Lehet-e?

Figyelt kérdés
Olvasgattam is és megoszlanak a vélemények.Nem tudom akkor most mi legyen?
2010. dec. 9. 10:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Miről oszlanak meg?


mit nem adnak konzervet v. meggyet.

Meggyet kaphat már csecsemőkortól a konzerv meg Hát Istenem decemberben nem nő meggy a fán. Fagyasztott iszonyat drága a konzerv se mérgező nyilván jobb ha a mama teszi el a telekről a meggyet de akinek nincs mama meg nincs telek.. mi is felnőttünk a konzerven. Nyilván nem naponta főz az ember ilyet.


Egészségére!

2010. dec. 9. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ööööööö....!Hát igen ,nem egyértelműen fogalmaztam.

Sokan azt írják ,konzervet ne adjunk a gyereknek mert tele van tartósítóval.Mások meg azt mondják,adhatunk nyugodtan ,mert csak cukor van benne,és azt le lehet mosni.

Persze a meggy az adható,tudom ,csak azt nem tudtam hogy milyen formában?Egyébként köszi a választ ,már megyek és főzöm is!!!:)

2010. dec. 9. 10:57
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Menjél főzd meg és nyugodtan egye:


azért ezt ne hidd el hogy cukor van benne de le lehet mosni.ha már megpárolták cukros lébe a meggyet az nem lemosható.


ettől függően semmi baja nem lesz ha kicsit édeskés.

2010. dec. 9. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Intersparban van NaturPur márkájú bio meggybefőtt, ha jól emlékszem 399 Ft és nádcukor van benne. Én ebből csinálom a gyümilevest, ezzel díszítettem kisfiam tegnapelőtti szülinapi tortáját is. Talán egy fokkal jobb, mert a benne lévő meggyet nem permetezték. Jó étvágyat a Picurnak!
2010. dec. 9. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Ja és tartósítószer sincs benne természetesen. Utolsó voltam. :)
2010. dec. 9. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

TESCO-ban vettem 190Ft-ert fagyasztottat, ha jol emlekszem 30 dkg volt. Abban tuti nincs semmi.

Hogy csinalod a meggymartast neki? Nekem is 10 honapos a fiam, de nem is jutott meg eszembe, hogy azt is lehetne csinalni.

2010. dec. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Marmint semmi tartosito, csak maga a meggy.
2010. dec. 9. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Én is inkább fagyasztottból csinálom. És aki kérte a receptet:

Vizet felteszek forrni teatojásban fahéjjal és szegfűszeggel, kevés cukorral (mindig gyümölcscukrot használtam erre a célra). Ha felforrt, és jó illata van már, kiveszem a teatojást. Belerakom a magozott meggyet, és megfőzöm. Közben keverek ki natúr joghurtot (10 hónapos kor után tejfölt) liszttel, és ezzel behabarom a szószt. Főtt krumpli és párolt vagy roston csirkemell illik hozzá, sőt nagyon finom is! Nem csak a gyerek szereti nálunk, hanem az apja is. :)

2010. dec. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Köszi a receptet!!!! holnap ez lesz a menü. :-)

Tényleg kaphat már tejfölt, ha betöltötte a 10. hónapot?

Azt hittem, hogy csak joghurtot ehet 1 éves korig.

2010. dec. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Nálunk a doki mondta, hogy 10 hónapos kortól mehet a tejföl, és a tejszínnel várjak 1 éves korig. Pedig ő nagyon óvatos, a tápszert is minimum 2 évig ajánlja...
2010. dec. 9. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!