Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti betartottátok a...

Anyukák! Ti betartottátok a baba táplálásánál a szabályokat? Ezalatt azt értem, hogy pont 6 hósan kezdtétek el hozzátáplálni, mindig az életkornak megfelelő ételeket adtátok neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 15:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem!
2010. dec. 9. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

szia,


én nem voltam annyira precíz... a tejet 7 hónapos kora óta issza, mert nem hiszem, hogy a tápszer a legmegfelelőb neki mindenek felett, akkor pl. 4 hónapos volt, amikor elkezdtük a hozzátáplálást banánnal. szóval a többi étellel is így volt, nem igazán tartottam be a szabályokat. viszont nincs allergiás a családban, ez miatt nem kellett aggódnom!! vidéken lakunk, a legtöbb zöldség+gyümölcs saját kertből való, ahogy a csirke hús is a nagyszüleimtől van, így tudtam mit adok neki, ez is könnyített a helyzeten.


Ági

2010. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Én eddig igen.
2010. dec. 9. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
36%

Egyiknél sem. Mindhárom már 4 hónaposan evett almát,kekszet, később főzelékeket stb. Tejet is kb 3-4 hónaposan kaptak már,amikor a szopik csökkentek.

Mindhárom teljesen egészséges, a legnagyobb már 7 éves.

2010. dec. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem. 4,5 hónaposan kapott almát, krumplit, körtét. Aztán sütőtököt, répát, céklát, borsót.
2010. dec. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
29%

be kell tartani, ha hosszútávon jót szeretnél neki


nem azért mert nem enné meg, hanem azért hogy pl ne legyen pl: allergiás azért mert túl korán adtál neki tejet, narancsot stb....


az előírások nem ajánlások, hanem a gyerek egészsége érdekében betartandó dolgok.

2010. dec. 9. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
0%
Akik meg most 30-50 évesek azok mind beztegek.:)
2010. dec. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
60%

Ami a mai, "modern" és divatos szabályokat illeti, azokkal egy percig sem foglalkoztam. Így pl. már egészen pici korában adtam neki babavizet, babateát, mert nem tartottam jó ötletnek, hogy nyáron ne pótoljam neki is a folyadékot, amikor 40°C van árnyékban, és magam is egész nap iszok. Mézet is nagyon hamar (3-4 hónaposan) adtam neki a teába, mégsem lett allergiás, makk egészséges, szinte sosem beteg. (Most lesz 3 éves.) Az első túrórudinál sem volt még egy éves, és még sorolhatnám...


Én egyébként nem csak a táplálás szempontjából megyek a saját fejem, meg a családom tapasztalatai után, de minden másban is. Nálunk az első strand (szabadtéri) is 4 hónaposan esett meg a lurkóval, (vastagon bekenve leégés elleni krémmel, meg kalapban), és minden gond nélkül belevittem a gyerekmedencébe. Attól sem lett semmi baja, nagyon élvezte.

2010. dec. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
59%

Én mindent betartottam. Mégpedig azért, hogy ha később valamire allergiás lesz, nekem nyugodt lehessen a lelkiismeretem, hogy nem azért lett az, mert én nem bírtam várni néhány hónapot, és tudjam, hogy én mindent megtettem érte. És attól baja nem lesz a babának, ha kicsit később kap valamit, attól viszont lehet, ha túl korán.

De én nem itélem el azt, aki nem tartja be, csak én nem tudnék elszámolni a lelkiismeretem.

2010. dec. 9. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Igyekeztem azért betartani,szóval túlzottan idő előtt nem adtam mindenfélét, de nem követettem 100%-osan. Azért sem, mert néha elég ellentmondásos dolgokat olvastam. Pl. a banán az egyik táblázat szerint csak 8 hónaptól ajánlott, de máshol meg az hallottam, hogy az első adható gyümölcsök egyike, védőnő is ezt mondta. Úgyhogy a banánt kapta elég korán.Almát, barackot 4 hósan kezdtük el kóstoltatni. Keksznél se vártam ki a 6 hónapot, 5 hónap után raktam a gyümikbe. Husit is elkezdtük 5,5 hónaposan. Ilyenek. Figyeltem a táblázatot, de nem mindent úgy csináltam, ahogy írták.
2010. dec. 9. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!