Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Ti betartottátok a...

Anyukák! Ti betartottátok a baba táplálásánál a szabályokat? Ezalatt azt értem, hogy pont 6 hósan kezdtétek el hozzátáplálni, mindig az életkornak megfelelő ételeket adtátok neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 9. 15:54
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Az elveket betartottam, a magyarországi táblázatokat kevésbé. 6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, nyáron is. Ha félóránként kérte, akkor úgy kapta, és nem száradt ki. A hozzátáplálást azonban nem gyümölccsel, hanem zöldségpéppel kezdtem, ahogy Németországban szokás, és sikeresen. Husit is hamar kapott. Allergén dolgot (tejet, tojásfehérjét, mézet stb) nem adok neki, hiszen még az a tej is kiütötte, amit én ittam a szoptatás alatt. A vízivással sose volt gondunk, nagyon szereti a vizet, mert nem a teához szokott hozzá.


Egészséges, nagy baba, 9 hónapos kora ellenére sokan másfél évesnek nézik. Pedig még mindig nagyrészt anyatejes. Nincs hova rohannunk a hozzátáplálással, ez nem verseny, hogy kinek a babája eszik előbb tejet, mézet stb anélkül, hogy baja lenne belőle.

2010. dec. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Véleményem szerint ez babafüggő. Kislányomat már 5 hónaposan elkezdtem hozzátáplálni nagy sikerrel. Nagyon ügyesen evett és semmi gond nem volt az emésztésével. Kisfiam 6 hónapos, nem érdekli a szilárd kaja, kiköpi 3 kanál után, és úgy veszem észre sokszor fáj a pocija is. Szerintem még nem érett meg rá. Egyébként nem törvényszerű, hogy előbb nem lehet elkezdeni, csak az a fontos, hogy a mértékletességet betartsuk.
2010. dec. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

én nagyjából

5,5 hónaposan kezdtem a hozzátáplálást,addig csak anyatejet kapott.hét hónaposan kapott először húst,addig a neki való zöldségeket gyümölcsöket kapta.Egy éves koráig kapta a külön főzött kaját vagy bébiételt,utána fokozatosan rászoktattam a mi kajánkra.15 hónapos,tejet még nem kapott és nem is fog egy darabig.Úgyhogy én igyekeztem mindent betartani,és nem érdekeltek azok a mondatok,hogy mi is kaptunk tehéntejet három hónaposan és semmi bajunk.Ezt mindenki döntse el maga,én így láttam,látom jónak.És előre látom,hogy jól le leszek pontozva.már egyszer azért is jól lehúztak,mert nem adok édességet és mindenféle mű nasit a fiamnak.azt hozzá kell tenni,hogy ő keveset eszik,az apjától örökölte,így örülök,hogy a rendes ételt megeszi

2010. dec. 9. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

16:29-nek (meg a többieknek is):


Értem a lelkiismeret dolgot, én sem viselném el, ha a gyerkőc beteg lenne az én butaságom miatt, de én azért mertem nem betartani az allergiára vonatkozó szabályokat, mert a mi családunkban sosem vettük komolyan a baba etetésénél a modern irányvonalakat, mégsem lett még senki allergiás a családban. (3 generációra visszamenőleg nem is ismertük az allergiát.) Illetve de, lett. Az a kisfiú, akitől nyáron a mamája megvonta a vizet (mert ezt tanácsolta neki az éppen akkor végzett, diplomás csecsemőgondozó rokona), és ahol sosem kapott szegény gyerek mást, csak teljes kiőrlésű nyúltápokat. Se csoki, se cukor, se semmi. Két évesen még pórázzal sétáltatta az anyja az udvarunkon is, és még sorolhatnám... Olyan érzékeny a bőre, hogy a legkisebb nap is kipirosítja, szorulásos, ételallergiája van, és hiába 4 éves, a 3 éves fiam lebirkózza...


Ettől én még nem mondom azt, hogy át kell esni a ló túloldalára, és szalámival kell tömni a kisbabát (sajnos ilyet is hallottam már), de úgy gondolom, hogy azok a dolgok, amelyek 100 éve működnek, azok működnek ma is, és hogy a gyereket nem kell se túlfélteni, se búra alatt tartani.

2010. dec. 9. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!