Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár napja elkezdtem a püréket...

Pár napja elkezdtem a püréket adni 6 hónapos kisfiamnak. Eddig 4 óránként evett 240ml tápszert. Most a délutáni tápszert próbálom kiváltani a péppel, de 3 óra múlva éhes. A főzelék előbb kiürűl a gyomrából, mint a táp?

Figyelt kérdés
Megeszik 100ml krumpli-sütőtök főzit+ ráiszik 100ml tápszert.A főzit én csinálom, és több,mint fele krumpli.Mit csináljak?
2009. jan. 19. 21:12
 1/6 anonim ***** válasza:

Te kimered neki a fozeleket? Miert nem adsz neki annyit, hogy bosegesen jollakjon vele. Szerintem teljesen felesleges a fozelekre tapszert adni neki.

Orulj neki, hogy megeszi a fozeleket, azt adjal neki bosegesen. Keszitsel neki tobbet, es a tapszert ne adjad neki. Estere megint mehet neki a fozelek, nagyon nagyon orulj, hogy eszik!!!!

A fozeleket ne mericskeljed neki, minden gyerek mas, nem lehet konyvbol

2009. jan. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Ha már megeszik 100ml-t főziből,teljesen felesleges tápszert adni utána,inkább emeld a főzelékadagot akár 250ml-re is,naponta 2x is ehet,ahogy neki jó,amikor elfogadja,enyém pl este már nem kanalaz,inkább délben,délután.Mehet a répa-alma-krumpli-sütőtök bármilyen változatban.Inni foralt-lehűtött víz,tea,a tápszer feleslegesen terheli utána a gyomrát.Lehet változni fognak az evések közti idők,főleg ha a gyümit is elkezditek,mert azután hamarabb megéhezik.Sok sikert!

8 hónapos anyukája

2009. jan. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mi ugyan szopisok vagyunk és nem tudom szabályozni az adott tejet, de az elv az ugyanaz. Én annyi főzit adok, amennyit szeretne enni és utána eldönti, hogy mennyi tejet kér. Van amikor semennyit.

Szerintem adjál neki több főzit és igyon utána kevesebb tápit.


Most olvasom, hogy még csak pár napja csináljátok. Akkor azt tudom javasolni, hogy vezesd be a gyümiket is lassan, mert az - legalábbis nekünk sokat segit. Tehát pl 12:00 főzelék+tej és 16:00 tej - nálunk így szokott lenni, de van, hogy úgy látom, hogy hamarabb éhes lesz és akkor 12:00 főzi+tej , 15:30tej és szopi befejezése után kb 20 perccel valamilyen gyümipép.

2009. jan. 19. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Ő kér ennyit.Ennyi főzeléket eszik, és utána már nem kéri, csak a tápot fogadja el.
2009. jan. 19. 21:52
 5/6 anonim ***** válasza:
Az én fiam is 7 hónapos, már eszeget főzelékeket. Egyre többet fog enni majd naponta. Én utána nem adok rögtön neki tápszert, hanem evés után kb. 2 órával szokott nyűglődni, akkor adok neki tápt, de már sokkal kevesebbet kér, mint régen(210 volt az adagja) - ezután alszik is, majd este kb. 5 után adok neki gyümölcsöt, tejpéppel.
2009. jan. 19. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ja, még valami. Változó, hogy mikor mennyit eszik, kiszámíthatatlan. Van olyan, hogy tart fél óra szünete majd tovább eszik.
2009. jan. 19. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!