Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mivel lehetne meggyözni?

Mivel lehetne meggyözni?

Figyelt kérdés

Van egy ismerösöm 4 hete szült.

Nem hajlando felkelni az ágyból, nem foglalkozik a kicsivel és most kitalálta hogy ha letelt a 6 hét és felkelhet( a fejébe vette hogy addig nem kelhet fel) akkor elköltözik mert neki elege van a bezártságbol nem csinálja ezt.

A párja elmegy gyesre és ő lesz othon a kcóicsivel ő probálta meggyözni de nem ment.Most ott tartanak hogy bár van teje nem hajlando szoptatni mert tönkre teszi a kicsi a mellét.

Hozzánk jött az apa mert mi leszünk a keresztszülök de nem tudom mit modhatnék az anyának hogy maradjon ne hagya el a gyerekét.

Meg tudom valamivel gyözni vajon?


2010. dec. 9. 18:57
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Amennyiben tényleg ennyire nem akarja az anya a gyermekét,sokkal jobban járna a pici,ha az apukája(amennyiben ő szerető,gondoskodó szülője tudna lenni)nevelné...Anyatejet lehet neki hozatni,illetve a tápszertől sem lenne semmi baja...az "anyukát"inkább nem minősíteném,nem az a kérdés:-(((
2010. dec. 9. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell leszólni az anyukát.

Akár depressziós is lehet. Nem ártana beszélnetek egy dokival. Találkoztam már ilyennel és általában a doki tudott rajtuk segíteni.

Ha nem akarjátok hogy jobban eldúrvuljon a helyzet akkor minél előbb kérjétek ki egy "szakértő" véleményét.

Remélem sikerül helyrebillenteni az anyukát, mert a picinek szüksége van rá.

2010. dec. 9. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

huuu nem semmi!!!

en mar azon a napon amikor szultem mar jarkaltam,nem fekudtem,melem hoztak a babamat,aludt vartam hogy felkeljen hogy jol meg babusgasam,megvizsgaljam h minden rendben e vele

sot mi tob,haza jotem 3 nap mulva a korhazbol es nagytakaritast csinaltam mert szegeny parom hajnaltol ejszakaig dolgozot

semmi penzert nem hagytam volna a babamat masra ,imadom

ertesd meg vele hogy sok no aki nem tud szulni gyereket szeretne a helyeben lenni

vagy talan vigye el a ferje pszihologushos talan az segitenne

2010. dec. 9. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen valóban lehet szülés utánni depresszió,és ha az elég kemény!

Mindenképpen beszéljetek dokival neki SEGÍTSÉG KELL!!!

Egyszerűen elképzelni nem tudom,hogy valóban így gondolja,józan ésszel és nem depisen!

Tuti "beteg" segítsetek neki! Nem biztos,hogy az a megoldás ha elfordultok tőle!

De ha tényleg így gondolja és semmi baja az ég világon akkor nagyon szégyelheti magát és furdalja a lelkiismeret egy életen át!

Bár kétlem,hogy így lenne!

Vigyétek dokihoz!Sürgősen!!!

2010. dec. 9. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%
Igen,orvos kell neki,sajnos ez depresszió,ha segit neki valaki feldolgozni a szülést,és a gyerekkel nem marad egyedül pár hét és jobban lesz,de ne hagyjátok magára,én is átéltem ezt,és szörnyű ám.
2010. dec. 9. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Az apa volt már dokinál de az anya nem akart vele menni mert nem kelhet fel.

A párja gonodskodo felkel éjszaka a kicsihez ő vezeti a háztartást.Nappal mikor dolgozik a kicsit elviszi a nagyihoz mert ő kijelentette hogy nem megy annak a nönek a közelébe.

A pszihologus azt mondta hogy látatlanban nem tud tenni semmit.

A depi azért nem valoszinü mert már terheség és szülés alatt is ez volt.Ő nem csinálja akkor azt hittük csak hülyéskedik de most hogy megszületett a kicsi egyre komolyabnak tünik az egész.Egyáltalán nem törödik vele nem néz rá nem nyul hozzá nem csinál vele semit.Amig korházban volt és látogatuk akkor is azt mondta csak azért szoptatja hogy békénhaygák a növérek.

Nem tudom hogyan lehetne rávenni hogy felkeljen és foglalkozon a kislányával egy kicsit.

Én kettöt szültem és kettö utban van,de egyikel sem tunék igyen modon viselkedni.

Probálunk minél többet segiteni az apukának és közben elbeszélgetni az anyával de mihelyt a kicsi szoba kerül elmegy wc-re vagy inni vagy kitalál valamit hogy kimehesen.

Ennyi a mozgása.

Mit tehetnénk hogy szerese a kicsit?

2010. dec. 9. 19:39
 7/16 anonim ***** válasza:
Semmit........semmit sem tehetsz,ezt nem tanulni kell,ennek jönnie kellene magától...van akinek hosszabb ideig tart,de nála az elmondásod alapján nem ez a helyzet..ha a terhesség alatt is így nyilatkozott,nincs mit tenni szerintem :-((sajnos..nagyon sajnálom a picit és az apukát is..
2010. dec. 9. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Hagyd elmenni, a józan ész már nemsegít rajta, próbálkozhatsz de csak magad idegeled fel és az sztem most need sem tenni jót.

Viseljétek gondját a kislánynak szépen, illetve az apuka, mást sajnos nem lehet tenni

2010. dec. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

És ha hagyuk elmenni és pár év mulva visszajön hogy szeretné magával vinni a picit mert kezeltete magát?

Bocs a sok kérdésért de ma nagyon felhergeltem magam mikor átmentem és az anya épp orditott hogy halgatasd már el mert megörülök nekem nem kell és eddig sem kellet.Csak neked szültem ezzel befejeztem.Aztán mikor belééptem látam egy siro apát aki probálja meggyözni az anyát hogy ne csinálja ezt.Ő pedig felált és kiment nem halgatom ezt tovább elmegyek.Most irt az apa smst hogy összepakolt és elment.

A párom átment du.is velünk volt a pici és átválltuk estére is etetni feltudok kelni én is nem tudom hogy mit csináljak hogyan hozzzam vissza akicsinek az anyját?

Annyira kiborultam pedig terhesen nem a legjobb felhergelni magam de ugy sajnálom öket és az apát hogy ott ül és kibukva probál bepakolni mindent éjszakára a kicsinek.Nem értem ezt az egészet minek szülte meg nem kényszeritette senki.

2010. dec. 9. 20:03
 10/16 anonim ***** válasza:
Szegény Kicsi Lány! :( Egy ilyen nő nem érdemel gyereket. Amit tehettek, hogy megpróbáltok segíteni az apának. Az "anyát" pedig hagyjátok elmenni, legyen rossz neki, hogy magára marad. Az apuka is elmehet gyesre, vagy a nagymama. Mindenképp össze kell fogniuk, de legalább a tejet ne vonná meg a picitől. Egy anyát nem lehet pótolni, de valahogy észhez kéne téríteni, hogy már nem ő a főszereplő, hanem szült 1 gyereket, aki számít rá. Szomorú, remélem sikerül valami megoldást találni.
2010. dec. 9. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!