Kezdőoldal » Egészség » Dohányzás » Hogy tudnám meggyőzni a...

Hogy tudnám meggyőzni a barátomat, hogy tegye le a cigit? Mivel tudnék rá hatni?

Figyelt kérdés
2011. szept. 25. 16:12
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%

Sehogy. Ez mindenkinek a saját döntése.

Nekem is mondhat bárki bármit, nem teszem le a cigit, ez az én dolgom, senkitől nem tűröm el, hogy beleszóljon.

Esetleg kérd meg, de ne nyaggasd vele.

2011. szept. 25. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Hasonló a gondom. Én a következőket próbáltam:

1. megkértem, hogy ne cigizzen a szobájában (ahol alszunk), aztán sikerült kiküldenem az erkélyre a cigijével együtt. Ha nem cigizhet bent, annál kevesebbet szív, mert lusta kimenni.

2. anyagiakkal érvelek - de akkor meg veszi azt a rohadt zacskós dohányt, és sodorja a még büdösebb cigit - hogy a szájába tömném annak, aki ezt kitalálta, divatba hozta.

3. mondogatom neki, hogy büdös, és nem csókolom meg. Ezt is megoldja, kimegy és fogat mos...

4. ha az egészsége romlásával ijesztgetem, az nem hatásos, mert fiatalnak mondja magát és szerinte ráér még leszokni.

5. Szép,hosszú haja van, és a kopaszodástól fél. Mondogatom, hogy annak se tesz jót, de számottevő eredménye ennek sincs :S:S:S

2011. szept. 25. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim válasza:
sehogy. én másfél évig próbáltam. nem ment. felesleges energiapazarlás.
2011. szept. 25. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
83%

Első: szerintem a dohányzás nem egy személyiségvonás, amit el kell fogadni az emberrel együtt. Ha szeretek valakit, nem fogom nézni, hogy tönkretegye az egészségét és az anyagi helyzetét.

Legalább megelégedne azzal, hogy csak buliban gyújt rá :S

Nem is tervezek dohányzóval hosszútávra, azt is megmondtam.

2011. szept. 25. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Ha úgy jöttetek össze, hogy cigizett, akkor nem szólhatsz bele, hiszen elvileg így szeretted meg, fogadtad el őt.
2011. szept. 25. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Oké, hogy nem személyiségvonás, de ha valakinek nem tetszik, akkor az a megoldás, amit te is mondtál, hogy nem tervezel vele.

Viszont nagyon rossz úton jár, aki azt hiszi meg tud változtatni. Sem egy alkoholista, sem egy agresszív ember sem egy dohányos nem fog változni.

Vagy elfogadod ezzel együtt, vagy kár belekezdeni.

2011. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
16.20: szerintem ez sem igaz. Milyen lett volna, ha csak ezért nem jövök vele össze??? A dohányzás nem külső vagy belső tulajdonság, ami lehet kizáró ok. Különben is, azt, hogy ennyire brutális láncdohányos, az elején nem lehetett tudni.
2011. szept. 25. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Oké, hogy most még csak tanácsolni, kérni lehet, de ha összeköltözünk, pláne gyereket vállalunk, igenis van jogom beleszólni, mire költ (pláne ami hülyeség...) illetve hogy feldobja-e a talpát 40-50 évesen.
2011. szept. 25. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Miért? Én sosem haragudtam meg azért, ha valaki elutasított,mert dohányzom. Szíve joga. Én akartam cigizni, most is én nem szokok le, vállalom ezzel azt is, hogy lesz, aki emiatt nem közeledik majd hozzám.
2011. szept. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

16:22

Hát ha olyan nagy probléma, hogy cigizik, akkor ezt a kapcsolat elején is ugyan így gondolta nem?

2011. szept. 25. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!