Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6Hónapos babához mikor érdemes...

6Hónapos babához mikor érdemes tesót vállalni?

Figyelt kérdés
Most 6hós a fiam,nem szeretnék sok időt,de nem tudom pl ha 2éves a fiam akkor ,hogy tudok elboldogulni egy kicsivel még.Nagyon akaratos a fiam,az alvással állandóan gond van,nem akar egyedül aludni és el sem tudom képzelni,hogy 2kicsivel milyen pedig annyira szeretnék egy tesót neki.Hátha akkor ő is engedékenyebb lenne.olyanok írjanak akiknek van ebben tapasztalatuk,kérem.Köszönöm
2009. jan. 19. 22:25
 1/4 anonim válasza:

Hát öszintén mondva nekem nincs gyerekem,de a nenámnak van és ő a második gyerkét akkor szülte mikor a nagyobbik három éves volt,és az ilyen korkülömbség a leggyakoribb ,de ahogy

elnézem őket borzasztóak,mind a kettő fiúcska,és hát a nenám már néha annyira kiakad tőlük,én a te helyedbe várnák egy kicsit

de hát gyerek vagyok ,igy nem is irhatam volna,de gondoltam leirom

2009. jan. 19. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
74%

Azt mondják,vagy 1 év körüli legyen a körkülönbség,vagy 5.

Ezek még elfogadhatóak,de aztán babája is válogatja.

Én kislányom 2,5 éves volt amikor jött a tesó,elején nem is volt gond,nagyon segítőkész volt mindenben,de aztán kb amikor a pici 5 hónapos volt,kezdett egyre jobban féltékenykedni,ez abban nyílvánult meg hogy a szobatidztaságot kezdte elfelejteni,és őt is etetgetni kellett,mert ő is kisbaba lett hirtelen,és altatni is,ölben sokszor.Most a kisebbik 9 hós,már kezd javulni a helyzet,de még néha előfordulnak gondok.Nem könnyű pl alvásnál, meg a házimunka is sokszor szalad,de valahogy mindig van.

Ennek ellenére ha most szeretnétek ne ez legyen az elriasztó ,mert ez már csak javulni fog,a védőnő szerint,hát én is remélem.

Sok sikert!

2009. jan. 20. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha van segítséged,és eröd,belevághattok.

Nekem senki sincsen aki segítene.Mindenki messze van, a fe´rjem reggeltöl estig dolgozik.

Eszembe sincsen még kistesó,pedig a férjem már hajtja...Rebeka most lessz 1 éves.Nálunk is gond az alvás.Minden éjjel ébred 4x.Èn ezért nem merek belevágni...Majd ha lessz 3 éves.

2009. jan. 20. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nem baj, ha ilyen kicsi lenne a korkülömbség. Sőt, később még lehet, hogy jó is lenne a gyerkőcöknek. Biztosan nagyon nehéz, de nem tudhatod, hogy a kisfiad mennyire változna meg mondjuk előnyére egy kistesó érkezésével. Ha te úgy érzed, hogy szeretnéd, szerintem vágjatok bele, úgyis boldogultok valahogy :-)! Az én kislányom 4 hónapos, de mi is úgy tervezzük, hogy 2 éves kora körül már érkezzen vagy legalább úton legyen a második!
2009. jan. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!