Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hany szopit valtsak ki egyszer...

Hany szopit valtsak ki egyszerre 6honapos babamnal?

Figyelt kérdés
2011. szept. 23. 21:30
 1/6 anonim ***** válasza:

Miért? El akarod választani, vagy hozzátáplálni szeretnéd? Mióta eszik darabos ételt?

Én 2 hónap alatt még mindig nem váltottam ki egy szopit sem. Fiam 6,5 hónapos.

Szerintem egyszerre csak egy étkezést válts ki, ha ő is úgy akarja!

2011. szept. 23. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Igen lassan szeretnem kivaltani a szopit.Kb.1honapja kostoltatom minden felevel.Ha eszunk kinezi a kajat a szankbol,es nyitja is a szajat.Egyepkent olyan rossz,masok meg azt ajanljak hogy mostmar-6ho-ki kellene valtani...Mar ilyenkor nem is olyan a tej osszetetele,nem?
2011. szept. 23. 21:55
 3/6 anonim ***** válasza:

Én is ki szeretnék váltani 1 db tízórait, de képtelenség... Ehhez a babám akarata is kell, de őrülten cicifüggő!

Fogalmam sincs, hogy milyen ilyenkor a tej, de szerintem ezt a baba alakítja még mindig.

2011. szept. 23. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
EGYET!!!
2011. szept. 23. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell kiváltani egyet sem. Egy éves korig nagy szerencse ha valaki tud szoptatni, a szoptatások után kell megetetni valamilyen gyümölcsel a kicsit. Ne vezess be túl korán semmit sem, tévhit hogy féléves gyerek már ehet sokmindent. Ezért van ma a sok allergia, mert túl gyorsan akarnak mindenféle ételt adni a picinek, mikor neki még sokáig csak! az anyatejre lenne szüksége. Az anyatej állaga a gyermek minden korszakában más, és más. Amikor megszületik egy baba, akkor szinte sárga az anyatej a benne lévő zsíroktól, igen, jól olvasod: koleszterintől, mert akkor, abban az időszakban arra van az agy fejlődéséhez a legnagyobb szüksége. Később egyre inkább víz-szerűvé válik a tej, de ez korántsem jelenti azt, hogy nincs benne tápanyag. Ilyenkor már a fehérjék vannak túlsúlyban benne, mert a növekedéshez csontépüléshez már erre van szükség. Eszedbe se jusson, hogy az átlátszó tej nem jó. Sajnálom hogy az anyukákat nem világosítja fel senki sem ezekről a dolgokról, és simán belemennek olyan tanácsok megfogadásába, ami később hátrányosan érinti majd a gyereket. Kérlek kezdj el magad kutakodni ebben a témában, hogy eldönthesd mit tegyél.
2011. szept. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Enyèm 7,5 hònapos ès mèg egy szopi se lett kivàltva!

Azt olvastam azèrt kell elkezdeni 6 hòsan a hozzàtàplàlàst mert ekkorra kiürül a baba vaskèszlete ès az az egyetlen vitamin ami tejbe nem megy àt! Illetve a cink ugyanígy. Ezèrt kezdeni kell màst is adni. De ha van elèg tejed akkor szopi ès azutàn kínàld màssal. Ha te mindenàron ki szeretnèl vàltani szopit akkor pedig elôbb kínàld a gyümölccsel majd a tejcivel. Nekem naponta kètszer kap màst a kislànyom de mivel annyira igènyli a tejcit èn nem erôltetem hogy valamelyik szopit elhagyja de mindenkèpp kap màst is (gyümölcs, fôzelèk, rizspèp)

2011. szept. 24. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!