Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit adhatok 7hós babámnak...

Mit adhatok 7hós babámnak ebédre? Már kóstólt:sütőtök, répa, alma, banán. , mindent krumplival.

Figyelt kérdés
húst ehet?és hogyan kell elkészíteni?és a zöldbórsó?gyümiket már eszi.
2009. jan. 20. 08:47
 1/3 anonim ***** válasza:
Az én babám 8 hónapos, most főzöm neki a zöldborsó főzeléket. A borsót odateszed főlni, teszel bele egy darab csirkemellet. Ha kész, akkor a borsó tésztaszűrőn átpaszírozom, és a husival összeturmixolom. Anytejjel szoktam lazítani. Imádja. 6 hónapos korától adom neki.
2009. jan. 20. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

A kislányom hét hónapos és az alábbiakat eszi: mindent amit leírtál + brokkoli,csirke vagy pulykamell, cékla, paradicsom, borsót csak keveset és más zöldséggel keverve, gyalult tök, tulajdonképpen amit a bébiételes üvegeken látok azt én is megpróbálom itthon. Sajnos mostanában elég étvágytalan a leányzóm, de eddig mindent megkóstolt.A kedvenc a zöldség a húslevesből (kövezzetek meg, tudom, hogy az fűszeres, de imádja). Neki külön főzök a hozzávalókat kislábasban felteszem főni, sózni nemigazán merek, viszont egy csipet vegetát szoktam bele rakni az íze miatt, édesíteni pedig mézzel szoktam (tudom sokan most fogják a fejüket, dehát ez van nem tagadhatom). A husikát teljesen külön vajpuhára főzöm, de szerintem picike vajon párolhatod is.

Erika

2009. jan. 20. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Rizst is fozhetsz ki neki esetleg krumpli helyett, változatosabb lehet, meg persze, husit, céklát, brokkolit (az én fiam imádja a rakott brokkolit), spenotot... Szoktam csinálni salátafozeléket is - a zoldsaláta leveleket kisebb darabokra szedem (avastag részt a kozepérol kivágom), csibehusival és kevés hagymával megfozom, majd krumplival és tejjel osszeturmixolom.
2009. jan. 20. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!