Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Feladom. Hogy adjam be neki...

Feladom. Hogy adjam be neki az antibiotikumot?

Figyelt kérdés
Kislányom 22 hónapos, gyógyszert még soha nem szedett, csak max. vitaminokat. Hörghurutja van, és antibiotikumot kell szednie. De, egyszerűen nem hajlandó bevenni, és csomó módon próbáltam már becserkészni, de egyik kezemben a gyógyszerrel elég nehéz lefogni is akár. Ti hogy csináljátok, Esetleg leírnátok a "pózt" is? Ebből mindenképpen "erőszak" lesz.... főleg, mivel tudja, hogy mit akarok, tudja, hogy ez nem a vitamin, nem köptető, amit amúgy szeret, hanem gyógyszer, és rossz az íze.
2010. dec. 10. 16:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Törd össze és keverd mézbe. 1-2 kanállal le is fog csúszni. Ennyi.
2010. dec. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy folyadék (granulátumból kellett vízzel kikeverni), és egyszerre 5 ml-t kell beadni (napi kétszer), ami kis híján egy normál evőkanálnyi. Ha ezt belekeverném valamibe, hogy már ne lehessen érezni az ízét, ahhoz vagy 2 deci folyadék kéne, és semmi garancia arra, hogy megissza az egészet, főleg ha még ki is érzi a gyógyszerízt....
2010. dec. 10. 16:35
 3/13 anonim ***** válasza:

Értem. Hát nekem nemrégiben a klinikán (gyerekápoló tanuló vagyok) egy 7 éves értelmi fogyatékosnak kellett hasonló módon beadni egy gyógyszert. Mivel mentálisan sérült, ezért neki se lehetett elmagyarázni, hogy miért fontos egy ilyen borzalmas ízű valamit meginnia.

Nála úgy oldottam meg, hogy fecskendőbe felszívtam a gyógyszeradagot és azt játszottuk, hogy egy kis gyógyszer, egy kis kakaó. Nem mondom, eljátszottam vele egy darabig, de minden alkalommal bevált a módszer.

2010. dec. 10. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

nekünk egyszer borzalom szagú és ízű köptetőt kellett így bevennünk. én végül a nurofen lázcsillapítónak az adagolójába/fecskendezőjébe szívtam fel a gyógyszert, majd egy törülköző a kanapéra, arra rá a kisfiam feje, én rátérdeltem a karjaira úgy, hogy a feje a combom között legyen. (durván hangzik, tudom, de nem ültem a gyerekre, meg a lábamat is tartottam, szóval nem "tehénkedtem a karjaira", csak a lábam volt a plusz 2 kezem. előtte egyébként mindig elmondtam, hogy mi jön és bocsánatot is kértem tőle, mert baromi rossz volt csinálni. Az első nap volt ilyen horror, utána már egyre jobban engedte ő is - gondolom tudta, hogy nincs menekvés, hiába rúgkapál.

és utána mindig nagyon-nagyon megdicsértem és gyorsan kapott gyümölcslét inni, hogy a rossz ízt ne sokáig érezze a szájában.

2010. dec. 10. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az utolsóhoz, mi is pont így csináltuk mikor még kisebb volt a fiam. Az első 3 nap után már kisebb volt a tiltakozás, az utolsó adagokat meg már elfogadta lefogás nélkül. Sajnos néha kell egy kis erőszak. :(
2010. dec. 10. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ezt megpróbálom.
2010. dec. 10. 17:05
 7/13 anonim ***** válasza:
Nálunk is a panadol fecskedőjével megy csak a dolog, de úgy is le kell fogni.Ha nincs ott apuka hívd át a szomszédot.
2010. dec. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én izesitem neki kis teával,Hipp granulátomos,és szintén nurofen fecskendője..nálunk is hörghurutja van a fiamnak.
2010. dec. 10. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát engem is ez a kérdés foglalkoztatott mostanában. Az 5 hónapos babám, Zinnat-ot kapott, de olyan rossz az íze, hogy se teába, se kajába, se kanálból nem volt hajlandó megenni. Mi is a Panadol fecskendőjét használjuk, és még így is kiköpi.
2010. dec. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én fél Danoninoba kevertem neki, így megette.
2010. dec. 10. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!