Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Használtok hintőport a baba...

Használtok hintőport a baba ápolásához? Szükséges beszerezni azt? Félek kiszárítaná a bőrét.36 hetes pocis.

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 13:00
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ti a köldökcsonk ápolásához nem használtatok hintőport ???


Azért kérdezem, mert csak én írtam...

2009. jan. 20. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
Szerintem ahhoz mindenki használ. De a kérdező nem erre volt kíváncsi.
2009. jan. 20. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Azt hittem a köldökcsonk hintőporozása is a babápolás része és ahhoz is kell hintőpor (ha már egyszer hintőporozni kell), de akkor én kérek elnézést :)
2009. jan. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Szia! Igen kell a hintőpor és pontosan azért mert szárít. Kell a köldökcsonk ápolásához (attól fog gyorsabban leszáradni) és bizony kell a hajlatokba is. Enélkül könnyen bepállik a babák hónalja, füle mögött, nyakánál és a hurkáknál. Száradás ellen mi babaolajat (ezt is írt ki a doktornő és port is!) használtunk fürdetés előtt, utána pedig mindig hintőporoztuk a hajlatokat.

Minden jót!

2009. jan. 20. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
Természetesen a popsiját krémmel kentük...
2009. jan. 20. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Párhuzamosan beszélgettek (beszélgetünk) egymás mellett!


A köldökre nem szabad "közönséges" hintőport szórni. A köldökápolásra a gyerekorvos felírt (legalábbis nekünk felírta) hintőpor: Sparsorium hexachloropheni pro infante FoNo VII Naturland ( [link]

A kérdező (az én értelmezésem szerint) az egyéb babaápolást kérdezte, vagyis hajlatokba, popsira, akárhova. Erre - mint írtam - én nem használtam hintőport. Így nem szárította ki semmi a bőrét, tehát olajozni sem kellett. De ezt mindenki saját belátása és a babája bőre dönti el.

2009. jan. 20. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Elso vagyok,a koldokcsonkra sebhintoport irtak fel meg a korhazban,furdetes elott en is babaolajjal kenem a hajlatokat,utanna sem hintoporozom,meg soha sem palott ki a bore,2 gyerek anyukaja.
2009. jan. 20. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Eddig egyszer sem hintőporoztam, babaolajat, babakrémet sem használok, a hajlatokat (és a haját) olivaolajjal, a popsit sudocremmel kenem.
2012. júl. 4. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!