Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Minden hozzátáplálás után...

Minden hozzátáplálás után szoptassam meg, vagy próbáljak adni neki mást is?

Figyelt kérdés
Eddig egy étkezést /15 órai/ váltottam ki, ezután nem kap szopit, de mást se iszik, nem kéri, cicit meg a kevés tej miatt nem adok. A következő a 12 órai lenne, amit kiváltanék, ezután szoptassam, vagy Ti ezt hogy csináljátok?! Olyan tapasztalatlan vagyok, segítsetek!
2010. dec. 12. 14:26
 1/7 anonim ***** válasza:
ezt mindenki maga dönti el,én először a tízórait váltottam ki,majd az uzsit,ebédet,reggelit és most próbálom a vacsit.teszem hozzá nálunk ez úgy kezdődött,hogy tízóraira megkapta a gyümi adagját és arra mindig kért még tápszert,fele adag elég volt neki.amíg nem hagyta el a tápszert,addig nem próbálkoztam újjabb kiváltással.ha nem igényli a tejcit,akkor szerintem nem kell.de próbáld ki a hipp baba teákat,nagyon ízletesek,az én lányom szereti,igaz a hátul ütője h így csak teát fogad el,de így biztos a napi folyadék bevitel és nem kell erőltetnem az ivást
2010. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 5 hónapos múlt és nem anyatejes, de szívesen leírom. Mi a 10 órait váltottuk már ki vagyis ez úgy működik megetetem gyümölccsel amibe turmixolok babapiskótát és van mikor kéri utána a tejet van mikor nem, azt nem tudom mitől függ... De nem egyből kínálom meg tejcsivel hanem olyan 1 óra múlva utána úgyis a déli alvása következik. Ha felkel ez kb 2-3 óra akkor kap főzeléket, vagy bébiételt ami már húsos, erre egyáltalán nem kell neki tej ezzel teljesen jól lakik.
2010. dec. 12. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám 7 hónapos. Az uzsonnát váltottuk ki legelőször, gyümölcsöt kap gabonával, utána, és közben forralt vízzel kínálom. Általában megkínálom még cicivel is, de, ha megette az adagját (kb. 200 ml), akkor csak minimálisat szopizik, akár el is hagyhatnám. Kb. 1 hónapig tartott, míg ide eljutottunk, és kb. 2 hete ezzel a folyamattal párhuzamosan megkezdtük az ebéd kiváltását is. Már egész sokat eszik a főzelékből, aztán itatom, és egész sokat szopizik még utána.
2010. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 8 hónapos, délelőtt kap gyümölcsöt, délben főzeléket. Fél 6-fél 7 körül reggelezik, ilyenkor rengeteget szopik, sokára éhezik meg. 9-10 között kap tízórait. A tízórai után lefekszik aludni, amihez nagyon igényli a szopit, így ezt nem tudjuk még kiváltani. Mikor felkel, ebéd előtt még szokott szopizni. Ennél az étkezésnél azt vettem észre, hogy egyre kevesebbet szopik, és egyre több ebédet eszik meg. Így én ezt fogom először kiváltani. Uzsonnát még nem adtam neki, azt mostanában tervezem beiktatni, a délutáni alvás utánra akarom tenni.

A te esetedben, én a déli szopit még megtartanám, és a tízórait próbálnám kiváltani. A legjobb, ha először mindig szopik, és utána kapja a szilárdat, egy idő után fordítasz, először kaja, utána szopi. Így lassabban apad el a tejcsi. Én, amikor elkezdtük a hozzátápit, kicsit elsiettem a dolgokat, és hirtelen szopott sokkal kevesebbet a babám. Gondolom, ennek köszönhetően úgy becsomósodott a cicim, hogy 1 hétig tartott kikezelni. Úgyhogy én a fokozatosság híve vagyok.:)

2010. dec. 14. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Szia! kislányom 5hónapos, én az ebédet váltottam ki nála egy kis főzeléket kap és utána bébi desszertet, mostanában már uzsira tejpépet vagy rizspépet is kap, mert éjszaka többször kelt cicizni és úgy gondoltam h éhes marad, és így van h csak 1szer kel.

Én úgy szoktam neki csinálni h vagy kajcsi előtt adok neki egy kis teát (de ne azzal lakjon jól csak kb. 30-40ml) vagy mondjuk félúton megkínálom teával. Kaja után ő se cicizek, mert jól van lakva.

2010. dec. 14. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én amikor elkezdtem a hozzátáplálást, és megevett egy normálisak mondható adagot, pl. egy fél üveggel, akkor már nem szoptattam meg utána. Ha egy óra múlva úgy tűnt, hogy éhes, akkor adtam neki anyatejet. Sosem csináltam merev rendszer az evésekből. Mire elhagytuk a szoptatást, úgyis kialakult szépen minden.
2010. dec. 14. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szia, fiam 6 hónapos, nálunk ez úgy zajlott, hogy 7-8 között reggeli, 10 körül a tízórai ez már gyümölcs, ez volt az első kiváltás. Aztán délben főzelék (már hússal) ez volt a második kiváltás, és most tervezem az egyik uzsonnát kiváltani, mert délután még 2x eszik. A gyümölcs után nem kíván inni, de a főzelék után kap vizet. Az elején kicsi tápszert kapott, de már a víz is megteszi.
2010. dec. 14. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!