Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan alkalmazza a hozzátá...

Ki hogyan alkalmazza a hozzátáplálási útmutatókat?

Figyelt kérdés

Engem teljesen összezavarnak, plusz mindenki mond még valami mást. Az egyik helyen azt írják adjunk banánt, sárgabarackot, szilvát, brokkolit stb...6hós kortól. A másik helyen meg jaj nehogy! Valahol azt is olvastam hogy répát sem lehet 1 éves kor előtt. A babaszoba.hu pl. tele van tehéntúróval készült ételekkel 6hónaposoknak, máshol meg azt olvasom hogy tejtermékeket csak 8-9hónaposan lehet adni. Ugyanez a helyzet a spenóttal, mangóval, naranccsal aszaltszilvával....stb. Most akkor kinek hidjek? Már eszeget a kislányom alapdolgokat, de elég tanácstalan vagyok a hogyan tovább ügyben. Pár dologban vagyok csak biztos amit tuti nem ehet 1éves kora előtt: méz,búza, tehéntej, mogyoró, ízfokozók, bors,gomba,apróbogyósok, szója...stb

6hós kislány anyukája


2009. jan. 20. 19:05
 1/5 anonim ***** válasza:
amiket felsoroltál a végén, azok a "tiltott dolgok" kb. a többit fokozatosan adhatos, gyümik, zöldségek, aztán husik.
2009. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszi, de pl.:pár kérdéssel előbb valaki belinkelt egy babafalvás táblázatot, ahol a paradicsom ha jól láttam 1éves korig nem adható,holott az egyik első főzije a babáknak álltalában a paradicsomos burgonya. Külföldön élek, a szomszéd elhűlt hogy miért akarok brokkolit adni majd 7hósan, ő a spenótot adta szinte állandóan már 6 hósan is,amiről úgy tudom csak 8hósan adható heti 1x. Már tökre összezavarodtam.
2009. jan. 20. 19:34
 3/5 anonim ***** válasza:
én is külföldön élek, és itt hallotam én is sok félét. aztán rájöttem, hogy a legegyszerűbb ha üvegessel etetem a manót, azt nem tudom elrontani. bár itt is vannak eltérések, otthon van amit előbb, van amit később adhatnánk. én az otthoni HIPP könyvből néztem eleinte a kajákat, mostmár 8 hónapos a fiam, így már elég ha leveszem a polcról és kész:))
2009. jan. 20. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszi de én nem adok üveges kaját, itthon vagyok és főzök. Így legalább tuti só és cukormentesen étkezik a babám. És anyagilag is jobban kijön így, sajna nem vagyunk nagyon eleresztve...
2009. jan. 20. 19:56
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Valóban a sok különböző táblázat összezavarja az embert. Nekem van egy 10 hónapos babám és én így csinálom: 6 hós kortól apránként bevezettem az alap zöldséget és gyümölcsöt: krumpli, répa, sütőtök, alma, őszibarack, meggy, banán. Amikor úgy láttam, hogy azokkal már összebarátkozott és megszerette őket, kb. 1,5 hónap múlva adtam más fajtákat (nem hüvelyeseket, és nem puffasztókat): brokkoli, cékla, spenót (csak heti 1x szabad, sóskát is mert a benne lévő anyagok túl sok kalciumot vonhatják ki a csontokból), tök, szilva, körte, rizs.

Kb. 8-9 hónaposan kapott először joghurtot, tehéntúrót, reszelt sajtot (mert azok savanyított tejtermékek-azokat szabad, természetesen kis mennyiségekben!), valamint 9 hónapos korától adtam kelkáposztát, karfiolt, zöldborsót - mindig kis mennyiségekben és nem este hogy lássam a reakciót. Mi egyelőre itt tartunk, lassan kezdem bevezetni a gabonaféléket...:-) Nem egyszerű, de remélem segítettem!

2009. jan. 20. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!