Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzátáplálási mizéria? Ha...

Hozzátáplálási mizéria? Ha túl óvatosak vagyunk semmit nem esznek meg?

Figyelt kérdés
A környékünkön sok a pici gyerek, vannak programok is, így az anyukák beszélgetnek egymással. Legutóbb amikor voltunk egy programon szóba jött a hozzátáplálás téma. Többen(gyerekek 1-3 évesek) panaszkodtak, hogy az Ő gyerekük ilyen meg olyan semmit nem eszik meg. Erre elmesélték, hogy csak üres teát kap a gyerek, csak tápszert, ritkán tejbegrízt és néha főzeléket(de nem főznek mert ők nem szeretik) és bébiétel. Tejet nem kap(mi van ha allergiás), kenyeret nem kap(mi van, ha érzékeny), csokit nem ehet(ne ismerje meg az ízét)a cukor méreg...a gyümölcsöt nem szereti, a gyümölcslét csak vizezve. Hát csoda, hogy nem eszik? Én se ennék! Jaa! Csak bébiétel, mert az pont jó a gyerekeknek. Amikor meséltem, hogy nálunk ilyen gond nincs, azt eszi amit mi is, és tejet iszik, lehurrogtak, hogy majd meglátom milyen beteg lesz. Nagyon felhúztak! Miért kell szívatni a gyerekeket? Az ember vegyes táplálkozásra van kitalálva, nem vegetálásra. Miért nem lehet az aranyközép utat választani? Azért írtam ki a kérdést, mert ez tömeges jelenség, de miért?
2011. jan. 21. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Sok a paramami itt is ám. Lásd: http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..

"ugye nem mondod komolyan, hogy kenyeret 8 hónaposnak..."

Mintha újszülöttről beszélnénk.


Persze, nem azt mondom, hogy egyen 6 hónaposan csülkös pacalt, mert találkozok itt ám a másik véglettel is: 3 hónaposan már háztartási kekszet a gyümölcsbe, meg 2 hónaposan éjszaka már aludnia kellene és nem szopizni...


Ezt az egészet én sem értem, ahogy írtad is: van arany középút, de úgy látszik, ezt sokan nem ismerik.

2011. jan. 21. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Miért nem mondtad meg Nekik, hogy mit gondolsz?
2011. jan. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Mondtam! erre volt a válasz, hogy majd meglátjuk, hogy a fiam milyen beteg lesz meg allergiás...
2011. jan. 21. 14:12
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem, ha egy gyerek sok mindent nem eszik meg, még nem biztos, hogy a szülővel van a baj. Édesanyám mindent megfőzött nekem annak idején, és bölcsibe is jártam, ahol szintén mindent megfőztek. Tejet kb. 3 hónapos koromtól kaptam (akkor még lehetett adni), ennek ellenére nagyon sok mindent nem eszek meg, nem tehetek róla, néha szégyellem is a válogatósságom, de nem tudok mit tenni. Az én lányom még csak 7,5 hónapos, így nem eheti még azt amit mi, de mindent megfőzök neki amit ehet, akkor is ha én nem szeretem. Tejterméket már kapott, kenyeret és kekszet is, ha nagyon nézi, hogy csokit eszem azt is megnyalhatja, mi baja lenne tőle? A tejbegrízt imádja, de egyenlőre még tápszerrel készítem. Csak remélni tudom, hogy nagyobb korára nem lesz válogatós.
2011. jan. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

6 hónapos kora óta táplálok hozzá, nem etetem mindeféle vacakkal, mégis nagyon jó evő.

Minden és sokat eszik.

22 hós, tejet nem kap, még ciczik.

Ez nem ettől függ. Fiam is jó evő volt, őt 3 hós korától tápláltam hozzá, mondjuk az volt életem egyik nagy tévedése.

2011. jan. 21. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 és fél hónapos a lányom és nagyon sok mindent adok neki!És mégis válogatós!Remélem változni fog!Az apja is ilyen!:(
2011. jan. 21. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Aki korán hozzátáplál az agyrekének tesz rosszat, pl hazavágja az egész emésztőrendszerét.

Ami ugye 4-6 hós kor előtt nem iagzán érett az anytejen kívül mársra, Ezt "csak" a természet találta ki, nem a paramamik.

2011. jan. 21. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

1 éves gyerekekről beszélek! Én úgy tudom, hogy 1 évesen már nagyjából mindent ehetnek, sőt a szervezet kívánja is. Abból nem lehet baj, hogy a gyerekek egyoldalúan vannak táplálva? Nem azt mondom, hogy egyenek pacalt, de szükség van más típusú energia forrásokra is. Egy 6 hónapos csecsemő nyugodtan kaphat banánt vagy almát, nem lesz beteg, mégis úgy adják elő az anyák, hogy az korai.

Nem azt mondom, hogy minden gyerek válogatós, csak azt, hogy esélyt se adnak szegényeknek, hogy megkóstolják vagy meg ismerjék az ételeket. Az a kedvencem amikor anyuka eszi az édességet nem ad a gyereknek, mert káros!

2011. jan. 21. 18:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!