Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A hozzátáplálási táblázatban,...

A hozzátáplálási táblázatban, ami ételek vannak azokat, mind "kötelező" adni?

Figyelt kérdés

8 hónapos a lányom.

Eddig amiket evett:

alma, őszibarack, nektarin, banán, sárgabarack, sárgadinnye, szilva, körte

répa, krumpli, cukkini, brokkoli, saláta (főzeléknek), fehérrépa, sütőtök, cékla

HT keksz

csirke mell, csirke comb, csirke máj

Ma kapott egy kis joghurtos cukkinit is.

Szerintetek ez így jó?Meggyet akartam, de lemaradtam róla!! :( Ha ezeket variálom az jó lesz?Vagy még valami?Receptet is szívesen fogadok, de csak olyat amit nem kell sütni, mert rossz a sütőnk.. :(

Pl: Gesztenyét fogalmam sincs, hogy lehet adni,csinálni..

Meg a zöldborsót még értem, hogy át kell passzírozni, de a zöldbabbal mit kezdjek?

Na meg a hal...?Milyet?Hogyan?Mibe?Én utálom a halat, de tényleg, még a szagát is, de tudom, hogy nagyon egészséges, és szeretnék csinálni, de sajnos semmi közöm hozzá.. :/

Próbálok babócámnak változatos étrendet kialakítani, de annyira szerencsétlennek érzem magam.. :(

Na mindegy..aki tud segítsen, köszönöm.


2011. szept. 10. 22:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
89%
nem azokat kell akkor bevezetni hanem azokat előbb nem lehet bevezetni mert megterheli a babák pocakját vagy allergizál
2011. szept. 10. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

akkor válaszolok még pár kérdésre :D

gesztenyét az osanban tudsz venni, mirelit, bio, abból kicsit beleteszel a csirkés pépbe mondjuk.


halat paradicsomos szósszal krumplival adtam a fiamnak.

meggyet megfőzöd kicsi vízben és behabarod, hozzá husi, én imádom :D fiam kevésbé de kénytelen enni ;) a tetejére tehet pirított morzsát vagy grízt

2011. szept. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:28

Nem értem a válaszod! :) De úgy érzem te sem a kérdésem!Nem a bevezetéssel van a bajom, hanem azzal, hogy mindent kötelező e adni?Mert ha mondjuk meggyet csak 1 évesen kap először az baj e?

2011. szept. 10. 22:32
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Semmit sem kötelező. Főleg, hogy a picik nem igazán vágynak a változatosságra. Persze érdemes minél több félét megkóstoltatni a picikkel, hisz az ő ízérzékük még nagyon jó, a nekünk ízetlen dolog is lehet számukra ízorgia.

Gesztenyét lehet fagyasztva is kapni (natúr, nem az, amiből a g.pürét csináljuk!).

Zöldbab: megmosod, kisebb darabokra vágod, jó puhára főzöd, turmixolod. főzhetsz vele krumplit is és együtt turmixolod. Sűríteni inkább krumplit vagy rizst javaslok a habarás (liszt+ kefir) helyett.

Hal: tengeri szálkátlan halat (pangasius, lazac) vegyél. Pici vízben megpárolod és mehet a főzelék tetejére. Édesvízi halak közül nincs szálka a harcsában, azt is adhatsz.

2011. szept. 10. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 83%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:30

Köszi!!! :)

De milyen halat?Azt hogyan?Főzve?Sütve?Tényleg h.lye vagyok hozzá!!!

2011. szept. 10. 22:34
 6/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:32

Köszönöm! :)

2011. szept. 10. 22:35
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Miért csúsztál le a meggyről? Lehet kapni fagyasztottat, azt hozzáturmixolod a többi gyümölcséhez és már eheti is. Az én fiam imádta a banán-meggy kombinációt. Gesztenyét sosem evett, vagyis már bőven 1 éves kora után gesztenyepürét, a miénkből, tejszínhabbal, meg a tortája volt gesztenye ízű.

Szilvát most kapott először pár hónapja, pedig már 2 éves. Salátát sem evett még. Sőt, sok olyan dolog van, amit már ehetett volna, de mégsem, mert mi sem esszük.


Hal, én is utálom, a szagától is rosszul vagyok. Vettem üveges bébiételben, na, az még irtó büdös, annak, aki nem szereti a halat. Én a pangasius halat szoktam venni, abban nincs szálka, és szaga sem nagyon, szerencsére. A párom is szereti a halat, így akkor csinálok, mikor ő is megenné. Kiolvasztom a halfilét, felvágom olyan szelet nagyságúra, aztán kicsit sózom, borsozom, de épp csak lehelletnyit, és natúron egy csepp olajjal megsütöm serpenyőben (erre nagyon jó a teflon serpenyő). Csak jól süsd át. A fiam imádja...

2011. szept. 10. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

1.,2. vagyok :D

nem, nem értettem félre. bevezetheted 1 évesen is, nincs olyan, hogy meddig kell. az a lényeg, hogy a táblázat szerinti idő előtt ne vezess be semmit.

azért vannak a hónapok, mert előtte még nem tudja feldolgozni a baba pocakja, vagy éppen allergiás lehet rá. de akár 2 évesen is bevezetheted a meggyet, semmi gond azzal se, nem lesz baja tőle :)


enyém 2 éves, a napokban kapott először brokkolit :D pedig elég változatosan főzök, hobbim a főzés de valahogy ez kimaradt :)

2011. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
2011. szept. 10. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

A válasz írója 90%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 22:36

Azt én is hallottam,hogy az üveges halas kaja az nagyon büdös, meg utána a gyerek is! :) Meg amúgy sem vagyok egy üveges kaja fan.Magunknak is én főzök, nagyon kevés "mű" kaját eszünk. (mondjuk konzerv kukorica, meg ilyenek)

Azt hiszem hétfőn be kell támadnom a halast, de lehet apát küldöm, mert a hideg is kiráz tőle... :S

Köszi a választ! :)

2011. szept. 10. 22:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!