Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért "rettegnek" néhányan a...

Miért "rettegnek" néhányan a tápszertől? Manapság nagyon profi készítmények vannak.

Figyelt kérdés
2009. jan. 20. 19:52
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
72%
fogalmam sincs. én azt gondolom, hogy még a 10-en x évvel ezelőtti sztereotípiák élnek az emberekben. nem természetes étel a babáknak, talán az is közrejátszik benne...
2009. jan. 20. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
60%
szoptatni nagyon nagyon jó,érzelmileg is,nem csak a baba érdeke miatt. Én emiatt rettegek a tápszertől,imádok szoptatni + a baba immunrendszerének ezerszer jobb az anyatej,minden fontos vitamin,baktérium,immun anyag benne van,ami szükséges,hamarabb meggyógyul a betegségekből,sőt,csomót el sem kap.
2009. jan. 20. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
88%
A tápszeres táplálástól való félelem nem magára a tápszerre korlátozódik, hanem a lelki oldalához, mivel akinek tápszerrel kell etetni a kicsijét az valamilyen szinten csalódott a sikertelen szoptatással szemben. Sok anyuka emiatt depressziós is lesz.
2009. jan. 20. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
85%
1.vagyok. az biztos, hogy a szoptatás élménye anyának és babának is tökéletes, azon kívül a többi dologgal nem értek egyet. az én manóm már csak reggel és este eszik tápszert, de amíg a tápszeres időszakunk volt, vagyis csak azt ette, nem volt beteg egyszer sem. oda kell figyelni, hogy milyen tápszert adsz a babádnak. én pl. kizárólag immunofortis-t tartalmazó készítménnyel etettem, így az immunrendszere megfelelően erősödött. és most is csak probiotikus tejpépet eszik, mert fontosnak tartom, hogy amit megtehetek érte, azt meg is tegyem, annak ellenére, hogy sajnos nagyon rövid ideig tudtam őt szoptatni.
2009. jan. 20. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
50%
A masodik valaszadoval teljesen egyetertek!Es egy baratnom 3 honapos kisbabaja gyomorgyulladast kapott a tapszertol mivel sosem kapott anyatejet(hules miatt egy napig volt csak teje),igy a kezelesen tul vannak de masik tapot kell kiprobaljanak .Meg ugyebar draga is.De persze en nem rettegek csak jobb szazszor az anyatej.
2009. jan. 20. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
89%
Szia! A tápszer kontra szoptatás illetve császár kontra természetes szülés igen parázs vitákat eredményez mindenféle internetes fórumokon. Ehhez hozzájárul egyeseknek mértékadó újságokban olvasható vélemények. Nem vagyunk egyformák, a többség tudja a helyén kezelni, ha valami nem egészen úgy sikerül ahogy előre eltervezte, nem érzi magát emiatt csökkent értékűnek. "Szoptatni mindenki tud" illetve "biztos nem tett érte meg mindent" vélemények mások túlságosan magukra vesznek. Ezt teljes kudarcként élik meg és emiatt nem beszélnek a tápszerről.
2009. jan. 20. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
79%
En 3 honapig szoptattam a kisfiamat hozzateszem semmi elmenyt nem talaltam benne soooot..... de biztam benne hogy 6 honap gyorsan eltelik majd es el kezdhetem a hozzataplalast, de mai napig nem bantam meg hogy tapszerhez kellett nyulnom. Szegeny anyukak annak idejen ha nem volt tejuk tenyleg tiszta stresszesen elhettek meg a kudarcot, mert nem volt mihez nyulniuk. Szoptatott vagy probalt valahogy tejhez jutni es sok baba ehezett. Nem ugy mint a mai vilagban. Semmi baj a tapszerrel csak figyelni kell a minosegre! Ez az en igaz velemenyem volt nyugodtan le lehet pontozni.:)
2009. jan. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
75%
Párom sógornője azt mondta hogy a tápszer egy alattomos dolog mert felfújja a babákat ezért 2hós volt a babájuk és már tehéntejet adtak a picinek!Most 8hós,a mienk meg 5hós és nincs semmi baja a tápszertől csak rossz mert ők mindig azt mondják hogy adjak neki tejet!
2009. jan. 20. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
82%

Én nem rettegtem tőle :) Biztos voltam benne, hogy semmilyen gondot nem okozna és nem lenne többször beteg, mint anyatejes társai (csecsemőkkel foglalkozom, ezt tapasztalatból írom) .

Én a társadalmi megvetéstől rettegtem, a többi nőtől, többek között anyósomtól, aki még terhességem előtt közölte, hogy csak annak nincs teje, aki lusta fejni. A szélsőségesen szoptatáspártiak pökhendi számonkérő stílusától. Azoktól, akik rögtön belédkötnek és nem is feltételezik rólad, hogy mindent megtettél azért, hogy szoptass. Szóval pontosan attól, ami az internetes fórumokon is állandóan a vita tárgya. Attól, hogy egy olyan dolgot kérnek számon tőlem, amiben nem vagyok vétkes. A sok rosszindulatú nőtől. A nők gonoszsága határtalan...


Megszületett a babám és rengeteg tejem van, még anyatejgyűtőbe is tudtam adni. Most be kellene állnom a sorba és halálra szekálni a tápis babók anyukáit, de én elszántam küzdök azóta is az interneten az ilyen anyukák ellen :)

2009. jan. 20. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm a válaszokat. az utolsó anyukának meg különösen! mindenkinek szép babázó időket kívánok!
2009. jan. 20. 21:58
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!