Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Létezik, hogy mindegyik...

Létezik, hogy mindegyik tápszertől székrekedése legyen a kisfiamnak?

Figyelt kérdés

Most 5 hónapos és mintha egyre rosszabb lenne... Kezdetben anyatejes volt, aztán kb. 2,5 hónapos korától kapott egyre több tápszert, na azóta kezdődnek a gondok. Kezdtük Beba HA Starttal, attól folyton erőlködött és nyomott, így áttértünk a Milupa Milumil HA Optimára, de attól is nagyon keményet kakilt, majd jött a Komfortja az utóbbinak, mert az kimondottan székrekedéses babáknak jó, de azt már egyszerűen nem lehetett belediktálni. A székrekedése ugyanúgy fennállt, ezért visszatértünk a Bebára, csak most már az 1-esre, de csak pár napig ette, nem fogadja el már azt sem, és ugyanúgy keményet kakil. A hozzátáplálást megkezdtük, őszibarackot már egy hónapja eszik, napi kettőt legalább, hogy hátha lazítaná a székletét, mellette imádja a répát krumplival, a sütőtököt sajna nem nagyon csipázza, pedig az is székletlazító lenne... Most meg a répa-krumpli variáció fogná meg a hasát? Vagy egyik tápszer sem lenne jó? Én már nem értem, de sajnos a doktornőnk sem nagyon... mitől lehet még ennyire székrekedéses egy baba?

Köszönöm a válaszaitokat és elnézést, hogy kicsit hosszúra sikeredett a magyarázat!


2011. aug. 18. 07:21
 1/3 anonim ***** válasza:
Hát ez elég furcsa. Nálunk a HA nélküli BEBA miatt hasmenése és hasgörcse volt.
2011. aug. 18. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az én kicsim Milumil AR Optimát eszik. Tudom azt nem írtad, hogy bukós lenne, ezt a tápszert pedig azok a babák kapják. De a szentjánoskenyérfa mag tartalma miatt lazítja a székletet. Kérdezd meg a dokit, de egy próbát megérne szerintem.


A krumpli-répa kombó pedig tuti megfogja a kis hasát. Szilvát próbáltál már neki? Azt hiszem hippes. Esetleg ajánlani szokták még a kamilla teát is.

2011. aug. 18. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nekünk Beba Ha.Ar. van, és nincs vele gond szerencsére. Nekünk a minap a banános-barackos hipp fogta meg a hasát, két nap alig tudtuk este letenni aludni, úgyhogy azt most hanyagolom is. Még csak kóstolgat a csöpp, ebből is 2-3 kanállal kapott csak.

A védőnő nekünk is a szilvát mondta, kamillateát, és sok folyadék. Azért is lehet kemény a kakija, mert kevés folyadékhoz jut (bár a barackban is sok van, amit mondtál, hogy adsz neki, szóval fene tudja). Én naponta többször is megkínálom vízzel, főleg hogy megint melegek vannak. Nem iszik sokat, de mindig iszogat.

2011. aug. 18. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!