Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos babának lehet adni...

6 hónapos babának lehet adni cukkinit? Hogy készítsem el neki?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 10:29
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Meghámoztam, kettévágtam, 1 burgonyával puhára főztem, kb 15 perc, majd 1 nyers paradicsomot leforráztam, lehúztam a héját, magjait kiszedtem, ezt nyersen turmixoltam a főtt krumplival cukkínivel Kis olajjal. 6 hónaposan 1 darabka csirkemellet is főztem bele, vsgy húslevesből rajtam bele husit.
2010. dec. 13. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Cukkini+cs.mell összeturmixolva,ilyen egyszerűen:)Én csak akkor adtam neki,amikor a 7. hónapot betöltötte, hivatalosan a hozzátáplálási táblázatokban -amit én betartok-csak akkor kaphatja,amúgy meg mindenki akkor adja neki amikor akarja!
2010. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
82%
Persze megfőzve!
2010. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Paradicsomot tényleg lehet adni?
2010. dec. 15. 10:29
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem!


Paradicsomot 1 éves kor alatt nem ajánlunk, allergizál. Nyersen meg semmiképen sem!


De a cukkini mehet, jellegtelen íze miatt bármihez adható. Brokkoli, krumpli, sütőtök, sárgarépa, karalábé.


Védőnő

2010. dec. 15. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Alufóliába megsütöttem,ketté vágtam,magvait kiszedtem,héjjából kikapartam a húsát,krumplival,husival,kis olajjal adtam a babámnak!Sokkal több vitamin marad benne ha sütöd(ugyanígy a sütőtök,alma,cukkini stb)és még ízletesebb is!
2010. dec. 15. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Igen adhatsz, elottem levok leirtak, hogy kell elkesziteni. Egy kiss OFF - a vedononek, miert van az, hogy az en vedonom pedig sot ajalta a paradicsom levest 6 honaposan... az egy masik dolog,hogy en nem adtam :)
2010. dec. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Valószínűleg azért mert nem olvassa a friss kutatásokat, külföldön megjelent cikkeket, és idegennyelvű szakirodalmat.


Vagy egyszerűen (sajnos ilyen is van) nem akar lépést tartani, mert jó az úgy ahogy van....


Például a glutén bevezetésében most egy hatalmas nagy változás van és ezt sokan nem is tudják.

2010. dec. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Megpucolom, félbevágom, kimagozom, felkockázom. Vízben krumplival összefőzöm, és turmixolom. Pici só. Én kislányom a mai napig imádja, bár én is csak később adtam neki. Ha most kezded a hozzátáplálást akkor inkább várj egy kicsit szerintem.
2010. dec. 15. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is hasonlóképpen készítem el,de én mindent párolok neki,így az ízek is és a vitaminok is jobban megmaradnak.Kedves Válaszoló!Mi az újdonság a gluténnal kapcsolatban?1ik helyen azt olvasom 6 hónapos kortól már mindenképpen adni kell 2ik helyen azt,hogy 1 éves kor után...a mi védőnőnk sajnos használhatatlan 5 hónapja nem is láttam...(8 hósak vagyunk)
2010. dec. 15. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!