Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongás...

A szeparációs szorongás minden babánál jelentkezik egyszer?

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 11:29
 1/8 anonim ***** válasza:

Nagylányomnál volt, és most 9 hós kislányomnál is.

Az első általában 8-9 hósan van, de lesz még két ilyen időszak:-))

2010. dec. 13. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nálunk már tart (8 hós)
2010. dec. 13. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
14 hónapos a fiam, egyszer sem volt még.
2010. dec. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

13 hónapos az én fiam is, és még nálunk sem volt...

Amúgy mikorra jellemző a többi ilyen korszak?

2010. dec. 13. 12:13
 5/8 anonim ***** válasza:

szia, igen, mert ez a normális fejlődés része. amúgy az nagyon változó, hogy kinél mikor jön elő, és mennyire intenzív. PL. nálunkn nagyon hamar kezdődött, 6 hósan, a legintenzívebb része 10 hónaptól kb. 1 éves korig volt, de még jó idő volt, míg lecsengett, kb másfél éves korra. most megint előjött egy hónapja kb. a sötét miatt. Mostanra múlt el kb. 2 éves lesz a kislányom. a barátnőméknél kb. 1 hónapja van, de elég hullámzó, néha nem akar egyedül aludni, meg egész nap kézben lenne, másik nap meg semmi baja, pl. az sem baj, ha nálunk vannak és a barátnőm kimegy pisilni, nem zavarja akisfiút, nálunk ilyen nem lehetett volna, amikor a közepén voltunk a dolognak. (15 hónapos múlt a kisfiú).

azt mondta egy gyógypedagógus nekem, hogy minál előbb kezdődik, annál tovább tart, és annál intenzívebb, legalábbis általában, nálunk ez abszolút bejött.

2010. dec. 13. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Nálunk 8 hósan kezdődött,és máig tart/15 hós/.Nagyon bújós,egész nap a sarkamban van,sokszor csimpaszkodik.Egyedül nem marad meg a szobában,amint látja,hogy kijövök,ezerrel rohan utánam.De szerintem neki a természete is ilyen lesz,félős,bújós,szégyenlős kislány.Mindig keresi a biztonságot.
2010. dec. 13. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom ige.
2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
igen
2010. dec. 13. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!