Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A szeparációs szorongás...

A szeparációs szorongás minden babánál "kötelezően" jelentkezik?

Figyelt kérdés
És akinél nem, az esetleg nem kötődik eléggé az anyukájához?
2009. júl. 12. 08:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem minden babánal jelentkezik,és az is lehet ha jelentkezik mindenkinél máshogy,és az is változik,hogy mennyi ideig tart.nálunk 5 hónaposan kezdődött.most a porszívó a mumus,pedig addig semmi baja nem volt vele.az idegenektől is sírt,de mára az már elmúlt,1 hónapig tartott.Az biztos,hogy bármi történik vele az az első,hogy engem figyel,és ha én mosolygok akkor ő is,ha nem akkor ő sem,szerintem ez nem attól függ,hogy mennyire kötödik hozzád,szerintem ez nem is kérdés,te vagy neki az első.
2009. júl. 12. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vannak "nyitottabb" és "félősebb, vagy zárkózottabb" babák. Mint ahogy a felnőttek sem egyformák. A lányom 2 éves, de még mindig nem jelentkezett a szeparációs szorongás. De azt nem mondanám, hogy nem kötődik hozzám, mert még ha itthon van az apja, akkor is hozzám szalad, ha valami baja van.

Ettől függetlenül sosem volt probléma, ha másra bíztam. És egyedül is elvolt mindig(egy ideig), a járókában, később a szobában játszott.A játszótéren is van hogy 15 perc is eltelik és nem keres, hogy hol vagyok.

2009. júl. 12. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Mindkét fiamnál volt/van sajnos.

De ez abból is adódhat,hogy a nap 90%-ában csak velem van itthon.

A kicsi most 8 hónapos és 2 hete kezdődött ez a "csak anya kell"korszak!

2009. júl. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam 14 hós,és (eddig!)egyáltalán nem jelentkezett nála,pedig csak velem van,és anyás is.Ettől függetlenül bárki rámosolyog,vagy beszél hozzá,ő vissza mosolyog,ha nyújtják felé a kezüket az esetek döntő többségében szívesen átmegy,akár idegenekhez is.Ha nem,akkor is vigyorog,és magyaráz.
2009. júl. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nagyobbik kislányomnál egyáltalán nem jelentkezett. Most 4 éves, de már egy ideje nagyon anyás, szóval ne félj attól, hogy nem kötődik majd eléggé Hozzád! :) Csak éppen van akinél ez kimarad, mint pl. a fogzással járó szenvedés, mert nála az sem volt. Kisebbik lányom most 7 hónapos, nála annál inkább van.
2009. júl. 12. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!