Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor jelentkezik legkésőbb a...

Mikor jelentkezik legkésőbb a szeparációs szorongás? Van olyan, hogy észre sem veszem? 13hós

Figyelt kérdés
2010. máj. 6. 17:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem minden babánál van. Bármikor jelentkezhet, 6 hótól akár több éves korig is.
2010. máj. 6. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
6-8 hónapos korban van.
2010. máj. 6. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én nem vettem észre,hogy a lányomnál lett volna.Nagyon nyitott barátkozós.Én kifejezetten ügyeltem is rá,hogy "ne nőjjön hozzám",rábíztam anyumra,szomszédomra és természetesen apára minden lelkiismeretfurdalás nélkül, pár órára.Ez természetfüggő is.Bárkivel elvan/elvolt.Most 18 hónapos.
2010. máj. 6. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Én sem vettem észre,pedig mindig velem van,ha többen vagyunk,én akkor is ott vagyok.Erről azt olvastam,h minden gyemek átesik ezen az időszakon,ezért kérdeztem.Köszi.
2010. máj. 7. 09:06
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Én sem vettem észre a kisfiamnál, pedig ő már 18 hónapos, és most is épp péntek óta van távol tőlünk a mamánál (30 km-re az otthonától) "nyaralni" ment. Megkérdeztem tőle péntek délután, hogy elmész e a mamáékkal hozzájuk és minden szó nélkül kérte, hogy tegyem be a kocsiba. Rettentően jól elvan, igaz, én is úgy neveltem, hogy bárkivel jól ellegyen, ne érezze magát feszélyezve. Anya és apa mindig minden körülmények között megy majd érte, és hazahozzuk. 1 évesen már 1 hétre is odaadtuk a távolabbi mamához, és egy gond sem volt vele. Lényeg az, hogy a kedvenc alvós takarója, amihez ragaszkodik mindig vele legyen...Nem gondolom, hogy ezzel ártok a babámnak, nekünk könnyebb így, hogy bárkire rábízhatjuk. Emellett kimondottan apás és anyás is.:) Hamarosan születik kis öcsi is, így most a rengeteg orvoshoz járáshoz nem kell magunkkal sem cincálni, hanem aludhat akár 9-10-ig is, és a anyukám vigyáz rá, míg mi hazaérünk...
2010. máj. 9. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

azt olvastam, hogy a szeparációs szorongás a babáknál 8 hónaposan van.

gondolom ha sokat vagy vele kevésbé veszed észre

2010. máj. 10. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
45%

Én azt olvastam, hogy 6 hónapos kortól óvodás korig bármikor előjöhet.

Én a kislányomon múlt héten vettem észre, hogy fél egyedül, ott kell lennem a látóterében legalább, hogy ne sírjon.

Ettől függetlenül ő is jól elvan a mamával is, hétvégén ott is aludt, viszont ugyanúgy kapaszkodott belé, ha egyedül hagyta kicsit, sőt, az apjába is, amikor ő volt "kéznél", szóval szerintem ez nem csak az anyásságról szól.

2010. máj. 10. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

[link]


ha minden rendben van a babával ovodás korában már nem szeparációs szorongásról van szó!

Az 8-10 hónapos korban van mikor már önállóan tud mozogni a lakásban!

Ha mindig vele vagy nem igen veszed észre! lehet, hogy csak abban mutatkozik, hogy éjjel felébred!

2010. máj. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!