Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hós babám csak cicizni...

6 hós babám csak cicizni akar. Hogy kezdjem a hozzátáplálást, nem fogad el semmit? Összeszorítja az ínyét.

Figyelt kérdés
2010. dec. 13. 11:54
 1/5 anonim ***** válasza:

Nem lesz semmi baja, ha 6,7 vagy 7 hósan kezded el. Az anyatej ugyanolyan tápláló marad ezután is.


Hagyd egy időre a kanalat. Próbálkozz azzal, hogy egy pici ételt az ajkára kendsz az ujjaddal, ő meg esetleg lenyalogatja. Ha már megszerette az új ízt (lehet próblkozni többfélével, nekünk a tejpép lett a nyerő), akkor lehet egy picit az ajkára tenni kanállal is.


A szájkitátást el lehet érni nevettetéssel. Afiamnál bejött, hogy énekeltem neki, aztán zutty! be a szájába a kaja. Egy idő után már nem tolta ki a nyelvével, elmúlt ez a reflex.


Kitartást! Meg fog tanulni kanálból enni.

2010. dec. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy Ő még nem érett rá. Ne erőltesd. Tarts néhány nap szünetet, aztán próbáld meg újra. Előbb-utóbb rá fog jönni, hogy Te csak jó akarsz Neki!

Sok sikert és kitartást!

2010. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vilcsianyuja ***** válasza:
szerintem ne erőltesd, ha nem áll még rá készen. vagy ha el is kezded, akkor próbáld meg a sütőtököt (gondolom, almával kezdted, de az sok babának nem jön be), ha lehet, valami nagyon-nagyon édeset próbálj meg venni. én egyébként almát először akkor tudtam nagyobb mennyiségben etetni a babámmal, mikor főtt krumplival összeturmixoltam. a sima reszelt almát csak sokkal később tudtam vele önmagában megetetni.
2010. dec. 13. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon sokat segítettetek,köszönöm!
2010. dec. 13. 12:03
 5/5 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Nálunk is volt hasonló gond mire rájöttem mi a baj.Tul nagy volt a müanyag kanál amivel probálkoztam és az nem tetszett neki.Mindenre gondoltam csak erre nem!Elökerestem a jó bevált régi kiskanalat(annó ezzel még én ettem ha jól tudom)egy sima kávéskanalat és ezzel simán megy a dolog.

2010. dec. 13. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!