Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdett el beszélni a...

Kriszti83 kérdése:

Mikor kezdett el beszélni a gyermeketek? Hány hónaposan mondott ki teljes szavakat, mikor foglalta őket mondatokba?

Figyelt kérdés
Kislányom a napokban lesz 2 éves, még nem beszél, csak kb. 5 szót mond ki (pl. jaj, hoppá), nincs köztük az "anya" sem.
2010. dec. 13. 17:24
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

az idősebb 18-20 hónaposan teljes, összetett mondatokban beszélt.

a kicsi 2 évesen kb itt tartott, mint a te kislányod és júliusban volt kettő, szeptemberben kezdett el szavakat mondani, most meg egy hónapja kb hogy mondatokban beszél. Tehát 27-28 hónaposan.

2010. dec. 13. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
51%

11-12 hónaposan már mondta a szavakat úgy hogy tudja mit jelent. Most 14 hónapos, ezeket mondja:

apa/apuci

anya

alma

ajtó

autó

baba

hamm – hamm

hoppá – és jól is használja pl ha leejt vm-t

tánér - tányér

kokka - kockamaci

bii- bili

aó – haló

„bii csüccs”

nyuca/nyuci – nyuszi

ia pukákkájé – hinta palinta

Uca – Luca

csőiii – csőri (csőrike)

ebéd

boci

„büde kaka” - 2010. december 11. reggel mondta és volt is büdi kaka

kaika – karika

tilla – csillag

kuku – kukkurikú azaz kakas

cici - cici

cic/cici – cica

vau – kutya

csia – csizma

pilla – pillangó

ví – villamos

tették – tessék

kéjem - kérem (ezt nem tisztán és nem mindig)

plus – plussz „+” (2010.11.18.)

abla – ablak (11.23)

sál (11.25)

emé- enyém (nov. közepe)

tájé – tea

Dóra –Dóri/Dóra

tetsz – keksz

aó – halló (és a telefont a füléhez teszi, vagy látja hogy mi telefonálunk)

ó/hó –hó (néha h nélkül mondja, néha jól) (nov 27-től mondja)

bugyi

boóc- bohóc

póla/póló – póló

pucsi/pulcsa - pulcsi

pon-pon – pont pont (vesszőcske, készen van a fejecske mondóka, hozza/mutatja a tollat papírt hogy rajzoljuk)

büde – büdös és fogja az orrát

puco - pulold meg

2010. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok, folyamatosan jegyzetelem.
2010. dec. 13. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs elkésve a lányod, de ha aggódsz, akkor inkább szaksegítséghez fordulj. A nevelési tanácsadóba, vagy ha van logopédia a lakhelyeden, akkor ott biztosan tudnak ajánlani valakit aki felméri.


De hogy a kérdésedre is válaszoljak:

A lányom 7 hósan mikor már több szót is használt (pl: papa, apa, mama, baba, ladda:labda, tata:kacsa; illetve hangutánzással nevezte meg a dolgokat: brrr: autó, nyá:cica, vava:kutya stb...

(nem elírás, tényleg ennyi idős volt, a védőnő meg a gyerekdoki is csak lestek. Nem dicsekvésként írtam a korát, nem felvágni akarok mert minden gyerek más és másban jó, ő verbálisan erős, ennyi az egész)

12-13 hósan 2-3 szavas toldalék nélküli mondatokat használt, 18 hósan meg két tagmondatos mondatokat, kötőszavakkal, toldalékokkal, ragokkal. Két évesen egy 4 éves kommunikációs szintjén állt.


A fiam most 10 hós, az ételre/evésre/evéssel kapcsolatos eszközökre mondja hogy: nyámm/nyamma; ha valamit meg akar fogni vagy el akar kérni akkor azt mondja hogy: áddá!, a járművek gyűjtőneve a : brűűű, a nővére meg : áná (anna). És ennyi. Kíváncsi vagyok neki hogy alakul majd a beszédfejlődése.


A keresztfiam egyébként 2 évesen kb 10 szót mondott felismerhetően, és halandzsául beszélt emellé. Akkor hagyta el a saját nyelvét, amikor oviba került és ott a gondozónénik nem találták ki amit akart, hanem rá lett kényszerítve hogy megértesse magát.

Van egy ismerős kislány, aki 26 hós, és kb 5-6 szót mond, vele voltak logopédusnál is, és nincs megkésett beszédfejlődése, egyszerűen csak nem akar beszélni. A szülők megnyugodtak kissé, mert már attól tartottak hogy komoly baj van a gyerekkel

2010. dec. 13. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kérdeztem a védőnőt, háziorvost. Azt mondták, a passzív szókincse nagy, mivel mindent megért. A párom elmúlt 2 éves amikor beszélni kezdett, de akkor már mindent mondott. Szerintem a kislányunkkal is ez a helyzet, most figyel, tanul, aztán egyszercsak csacsog majd mindent :)

2010. dec. 14. 17:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!