Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Változtassak másfél éves...

Változtassak másfél éves babám evési szokásain, vagy jó ez így?

Figyelt kérdés
Az utóbbi hetekben reggel fél8-8 körül ébred, akkor gyerekitalt iszik, és kb 10 óra körül, amikor mi is reggelizünk, eszik velünk, de alig-alig pár falatot. Déltől, fél1-től kb 3ig alszik, és utána ebédel. Van, hogy uzsonnár egy joghurtot, krémtúrót, banánt, vagy valami más gyümölcsöt eszik, és 8kor szintén gyerekital. Igazából a kérdésem az lenne, hogy a 10 órai evést hagyjam ki nála? Alig eszik pár falatkát, gondolom azért, mert előtt két órával megitta a gyerekitalt, persze nem mindig az egészet, de úgy veszem észre, hogy nem annyira éhes. Ha viszont kimarad nála a tízórai, az nem gond egy ennyi idős gyereknél? Hiszen akkor jóformán csak reggeli, ebéd, kis gyümi uzsira és a vacsora.
2010. dec. 13. 20:28
 1/8 anonim ***** válasza:

a fiam 2.5 éves, de nem eszik 10órait. reggelire kakaót iszik, aztán ebédel délben. ebéd után eszi meg a 10órait, ami 1 joghurt.

alszik, mikor felkel eszik pl 1 túrórudit, de mostanában nem kér. vacsorázik szilárd kaját, aztán gyümölcsöt és fürdés után kakaózik. és érdekes, most kezd hízni... de mitől?:)

2010. dec. 13. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem a gyerekitalt "hanyagold" vagy én nem is tudom, de kéne normális reggeli + vacsora (főzelék, szilárd kaja, péksüti stb.) én így csinálom: reggel megiszik kb.1,5 tejet-teát, aztán mikor felöltözünk stb. 9-kor reggeli, utána fél 12-12-kor ebéd (főzelék) 4-kor uzsi (gyümölcs) 7-kor vacsi ami szintén főzelék, bundás kenyér stb. esetleg ha van kedve még iszik tejet-teát.
2010. dec. 13. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
utolsó válaszoló: ő képtelen lenne este elaludni az itala nélkül, ez egy szertartás, fürdés és utána jön a kaja. próbáltam már amit te is írtál, hogy adjak neki vacsorát, de a vége az lett, hogy nem aludt egész éjjel, annyira bekajált, annyira jól esett neki az étel. Pedig lefekvés előtt majdnem három órával evett, szóval nem is közvetlen előtte. Egész éjjel forgolódott, nyöszörgött, rengetegszer felébredt.
2010. dec. 13. 21:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Szia, a fiam 15 hós, hasonlóan ragaszkodik a reggeli és esti tejitalhoz (sajna a normál tejet nem issza meg, bármivel ízesítem). Nálunk így néz ki a kajálás egy nap: 6-7 között megébred, kéri a 2 deci tejitalt, de nem kel föl, alszik 8-f9-ig, aztán felkelés, játék, 10-kor mi reggelizünk, ő is odaül, eszik pár falat tojást, kenyeret, amit mi is. Fél 1-kor ebéd, valami sűrű zöldségleves, rakott zöldségek, husi, amit én is eszem, néha rendelek kaját, aztán f2-3 között alszik, f4-kor uzsira ált. egy banánt vagy fél almát rágcsál, egy szál répát, néha kekszet még mellé, aztán 18.00-18.30 körül eszik vacsorát, ez szintén a mi vacsink (ma pl. sült csirkecomb, de lehet ez bármi, néha virsli, omlett, ilyesmi), majd fürdés után 8-f9 körül megiszik még 250 ml tejitalt egy kanál tejpéppel dúsítva. Így alszik reggel 6-ig, amikor is kezdődik előröl. Nem hagynám ki a tejitalt, inkább elfogadom, hogy a tízórai az igazából csak tessék-lássék.


Délben nagyon álmos már a babád? Nem bírná ki, hogy akkor egyen valami husit, főzeléket és utána alvás, Talán ha adnál neki f12-12 körül ebédet és utána aludna, akkor az uzsi nem csúszna olyan későre, az is lehet jelképes és utána még jöhet szilárd vacsi, majd fürcsi után tejital. Csak egy tipp, nem tudom, hogy megvalósítható-e, nekünk minden esetre bevált. Igaz, hogy az én fiam még felébred hajnalban, ha nem evett napközben eleget, pedig hát ahogy így leírtam rádöbbentem, hogy nem is eszik olyan keveset.


Remélem tudtam valamennyit segíteni. Szió.

2010. dec. 13. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Utsó vagyok, érdekes, egyébként mint írtam mi sem 10 órai-zunk mert akkor nem enne délben, mondjuk nekem 9-kor bekajál reggelivel, próbáld meg kihagyni neki, lehet alvás előtt fog enni és aztán alvás után uzsizni!
2010. dec. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
utolsó: ő is eszik velünk tíz órakor, ha leülünk enni, azonnal ő is akar. éppen ezért, ha eszik ekkor, az ebéd dél körül eléggé hamar lenne, és nem enné meg! Neki a tejital a vacsora, előtte nem eszik semmit, csak az uzsit. ha vacsorázna, plusz még a tejital is, félek, hogy úgy járnánk, ahogyan már leírtam az imént, hogy nem aludna nyugodtan este!
2010. dec. 13. 21:51
 7/8 A kérdező kommentje:
akkor nem jó ez így, hogy lényegében nem vacsorázik? vagyis a vacsora számára a fürdés utáni tejital, nem pedig valami táplálóbb étel?
2010. dec. 13. 22:04
 8/8 anonim ***** válasza:

szia, másfél évesen a kislányom nem sok semmit evett reggelire....csak 1 dl tápszert meg némi anyatejet előtte belőlem, nem sokat, mert már nem sok volt. velünk pár falatot csipegetett az aszatlnál reggel és este, de nem nagy mennyiségben. de mindig odaült ő is, ha ettünk. 10óraira uzsonnára ált. vmi gyümölcsöt kapott csak. szép lassan megszokta, hogy eszik most már rendes mennyiségeket is reggel és este (pedig kapja a tápszert továbbra is). nem erőltettük soha. a súlya épp megfelelő, ma voltunk a 2 éves státuszon a védőnőnél, 11,8 kiló és 87,5 cm.

sztem te se aggódj. :)

2010. dec. 14. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!