Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit változtassak 8 hós kislány...

Mit változtassak 8 hós kislányom evés-ivási szokásain?

Figyelt kérdés

6 hónapos koráig csak anyatejet kapott, azóta ebédre kb. 100 g főzeléket vagy gyümölcspépet kap, (néha többet, néha kevesebbet), a többi étkezése még mindig szopizás. Inni az anyatej mellé csak vizet szoktam neki adni.

Szépen gyarapodik, kiegyensúlyozott, egészséges baba, de most elbizonytalanodtam, hogy hogyan tovább? Váltsak ki újabb étkezést, vagy 2 szopizás között kínáljam gyümölccsel, esetleg már darabos étellel? (2 foga van).

Teát nem szívesen adnék neki, de már azon is gondolkodom, mert mindenki csodálkozik, hogy miért csak vizet iszik.


2010. jún. 17. 15:02
 1/4 anonim ***** válasza:
A csak víz jó , én adnék neki gyümit is. Két étkezés között nem fog enni, legalábbis a lányom nem evett. Szerintem kezdj el kiváltani még egy étkezést.
2010. jún. 17. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
Nem kell feltétlen kiváltanod egy komplett étkezést. Eszik valami babakaját a kicsi, aztán ha még akar, szopizik. 8 hónaposan már nagyon sokféle gyümölcs, zöldség, hús adható, a baba kiskönyvben van táblázat, de a neten is van sok. A védőnőt is megkérdezheted. Teát is ihat nyugodtan, csipkebogyót mondjuk, ízesítés nélkül természetesen. Vas kiegészítésre feltétlen szüksége van már, és azt spenótból, vagy húsokból tud kellő mennyiségben felvenni.
2010. jún. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Így olvasására nekem a 100 gr körüli kaja kicsit kevésnek tűnik, de úgy látszik neki ennyi is elegendő. Azért szerintem is adhatsz már neki nyugodtan még egy étkezésre gyümölcsöt. Húst adsz már neki? Már kellene!Sőt, ilyenkor már mehet a gabona is, pár hét múlva akár a joghurt, túró is. 6 hónap után az anyatej vitamin és ásványianyag tartalma már nem fedezi a baba igényeit. Lehet, hogy energiamennyiségben megeszi a szükségeset, de ha vitamin vagy ásványianyag hiánya lesz, azt nem veszed kapásból észre.
2010. jún. 17. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi az eddigi válaszokat. A húst most kezdjük, az újabb étkezés kivátásával az a gondom, hogy elvileg a tízórait szeretném következőnek, de viszonylag későn reggelizik, ezért eléggé későre tolódik, és csak 4 óránként adok neki enni, akkor is csak én erőltetem, ő nem igazán kér enni.
2010. jún. 17. 16:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!