Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babát vittetek bőrgyóg...

Ekcémás babát vittetek bőrgyógyászhoz és allergiavizsgálatra?

Figyelt kérdés

Ki tudják mutatni hogy nagyobb korában mire lesz allergiás? Miből áll a vizsgálat?

A gyerekorvos nem akar semmilyen steroidot felirni, azt mondja deritsük hogy mitől száraz a baba bőre és a foltok az arcn. Már mindennel kisérleteztem de semmi javulás.


2009. jan. 21. 11:41
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Mi voltunk börgyógyásznál, aki megcsinálta a Bencard tesztet, negativ lett, igy néztek komplett specifikus ig-t.

Minden negativ.

Nem tudják mitől van, mi szteroidos kenőcsöt használunk rá, amitől csökkennek a plakkok,többnyire elocom-ot vagy Diprosalic-ot

Valószinű nálatok sem fognak okot találni. Az orvosok se tudják mi váltja ki.

2009. jan. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Köszi, csak azzal riogat a doki hogy később allergiás lesz, felső léguti hurut stb.

A családban senki nem allergiás semmire.

Vérvétel volt nálatok?

2009. jan. 21. 12:11
 3/7 anonim ***** válasza:

A fiam 9 éves és ekcémás már kiskora óta.

Voltunk már több dokinál, de érdemben nem tudott senki sem segíteni

Ha nyirkosabb, hidegebb az idő, vagy ha beteg akkor előjönnek a foltok, lerginkább a hajlatokban, füle alatt. Nyáron viszont teljesen elmúlik.

Mi is Elocomot használunk. (higított változatban inkább)

Csak abban meg ugye szteroid van.

Nem tudom elmúlik-e valaha, az apjának is van, neki sem múlt el, csak sokkal "gyengébb"

Egy felnőtt nem vakarja ki, de a gyereknek hiába mondom.

2009. jan. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Leírom, mi hogy jártunk.

1 hónapon át tele volt kiütéssel a babám törzse, keze, és olyan száraz volt a bőre, hogy szinte pikkelyes. A gyerekorvos 3szor látta, és csak azt hajtogatta,hogy allergiás találjuk ki, hogy mire. Már a végén kalcium ampullát itattam vele, mondván, hogy ha allergiás, akkor el kell múlnia tóle.De nem múlt. Megint dokhoz vittük, és még mindig azt állította,hogy allergiás. Hiába mondtam, hogy semmi újat nem vezettünk be.

Még aznap elvittük bőrgyógyászhoz, aki már akkor tudta,hogy ekcémás a babám, amikor még csak meséltem neki a történetet. Majd megnézte, és rábólintott, hogy endogén ekcémás. Írt fel mosakodókrémet, és 2 féle kencét. Annyit mondott,hogy ilyenkor nem allergiás, csak nagyon érzékeny a bőre. Hála a fürdetőnek és a kencéknek, 4 nap alatt helyrejött a kis bőre. De ezeket használnunk kell, mert jó esetben 6 éves korára növik ki a gyerekek az ilyen ekcémát. Ha nem vittük volna bőrdokihoz, nem tudom milyen lenne már a bőre:(

Ja, a gyerekorvosról meg annyit,hogy ő még fürdetőt sem írt fel...Ott is hagytuk, kerestünk másik gyerekdokit.


Az allergiavizsgálatról nekem azt mondták,hogy 3 éves kornál előbb nem érdemes.

2009. jan. 21. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Utsó vagyok...

Ja, a kisfiam még nem volt 9 hós, mikor jöttek a pöttyök. Most már 10 hós elmúlt, és szép a bőre.

2009. jan. 21. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Szia!

Ez elég gyakori amúgy a kisbabáknál.

24 éves vagyok és amikor pici voltam véresre pattogzott a bőröm, mikor nagyobb lettem már ki is vakartam... Aztán ha jó idő volt mindig eltűnt. Addig anyukám Helia-D-vel kente a pofimat... Aztán 7 évesen végleg eltűnt... :o)

Az öcsémnek már a pocakja a nyaka, minden olyan volt + felsőlégúti gondjai is voltak, hörkurut meg amit akarsz.... Szépen elnőtte ő is. Talán 3 éves lehetett.

Felesleges a babát kitenni az allergia vizsgálat stressznek. Még simán elnőheti, s ha nem teszi, ezzel nem tudsz elkésni, hogy mikor vizsgálják ki.

Mert ha valóban allergia, akkor 5-6 évesen is fognak tudni rajta segíteni.

2009. jan. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Mi a Heim Pálba vittük bőrgyógyászhoz azt mondta a száraz levegő miatt,meg nálunk a családban is volt.Most párologtatunk és kenegetjük a bőrét+fürdetés után jó zsíros testápolóval amiket a doki írt föl.
2009. jan. 21. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!