Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 38,2 fokos láz reggel, az nem...

38,2 fokos láz reggel, az nem a fogtól van nem?

Figyelt kérdés

ma reggel igy keltünk, azóta csak nyüglödik, fekszik és nyöszörög. már másodszor alszik. 9 hónapos.

El akarom vinni orvoshoz, de egy ismerősőm gyözköd ne vigyem úgyis csak a foga. Nem látom, hogy be lenne dagadva az ine.szerintetek?


2010. dec. 14. 10:15
 1/10 anonim ***** válasza:

Levonással együtt ennyi?

Ha igen, akkor az nem a foga lesz, főleg ha az ínyén semmi jel...

Én mondjuk meg szoktam várni a dokival, amíg a lázon kívül más tünet is jön, mert addig ő sem lát még általában semmit. (Kivéve ha péntek van, de most ugyebár nincs...)

Igaz, én a "nem aggódós" fajta vagyok. :o)

De nálunk tényleg minden betegség lázzal indul, majd másnapra jön hozzá a "többi".


Jobbulást picinek!

2010. dec. 14. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

azért vagyok igy megijedve mert még soha nem volt ennyi a láza. (levonva ennyi) és nem láttam még ennyire kiütve.

Doki legközelebb meg holnap délután lesz csak.

2010. dec. 14. 10:21
 3/10 anonim ***** válasza:

Nem kell megijedni tényleg, persze tudom, elsőre ijesztő. Adj neki lázcsillapítót (kúp, vagy Nurofen, vagy ami van.)

Sok folyadék, esetleg Cebion (c vitamin). Az leviszi a lázat.

Ha nem megy le a láz, vagy tartósan 39-39,5 körül van, akkor kell hűtőfürdő, és abban az esetben esetleg ügyelet.


A hűtőfürdő, vagy priznic minden esetben leviszi, de ha a gyógyszer mellette nem használna, akkor gyakran kell ismételni, egy napot mindenhogy kihúztok.

(Nálunk nemrég volt 3 napon át 40 fok körüli láza, na az húzós volt, de azt is túléltük).


Figyeld a jelzéseit, valószínűleg többet vagy többször fog aludni napközben is. Én a lázcsillapító után lehet hogy megpróbálnám letenni aludni.


És fel a fejjel! Az első betegségen is túl kell esni egyszer...

első

2010. dec. 14. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Ne haragudj, de az elsővel nem értek egyet. Nem akartam írni, de ekkora felelőtlenséggel még nem találkoztam. Az első betegségen is túl kell esni? Honnan tudod mi a baja és mit kell rá adni esetleg, vagy hogyan kell kezelni? Nagy tudású orvos lehetsz, hogy így látatlanul mersz ilyen tanácsot adni, hogy ne vigye orvoshoz! De aki elfogad innen ilyen ostoba tanácsot, az meg is érdemli! Ha beteg, lázas, bármi furcsa változás van, irány az orvos! Te sem vagy az, és az okoskodó anyukák sem azok! A gyerek egészsége nem játék! Bocs, hogy kiakadtam, de felháborítónak tartom egyesek nagyon okos tanácsait.
2010. dec. 14. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

voltunk orvosnál. Virust kapott el. kaptunk gyógyszert is majd meglátjuk mi lesz.

köszönöm a tanácsokat.

sajna volt már beteg, de még nem igy. csak kisebb megfázása volt.

2010. dec. 14. 12:30
 6/10 anonim ***** válasza:

Kedves 3!


Első vagyok, és nem vagyok felelőtlen, és orvos sem vagyok, csak már nagyobbak a gyermekeim, és nem egyszer voltak betegek, sok mindenen átestünk, van némi tapasztalatom, ennyi. És gondoltam, lelket öntök picit az anyukába, aki halálra aggódja magát (jogosan, hiszen először lázas a gyermeke), viszont objektíven nézve feleslegesen, mert egy kisebb lázzal járó betegség nem olyan nagy dolog.


38,2 nem magas láz, a magas láz 39 fölött kezdődik, és magam is azt írtam, ha feljebb megy, akkor orvos kell, vagy ha bármi változás lenne (gondoltam itt hasmenés, vagy hányás vagy kiütések stb. stb.)


Amikor először felszökik a láz, akkor még általában a torokpirosságon kívül nincs semmi, én is vittem már így gyereket, ilyenkor azt mondja az orvos, hogy menjünk szépen haza, adjunk neki lázcsillapítót, c-vitamint, aztán kiderül, lesz-e belőle nátha vagy más, és ha rosszabbodik a helyzet, menjünk vissza másnap. Na én emiatt szoktam megspórolni az első utat, mert szerintem egy lázas és gyengélkedő beteg gyereket felesleges "rángatni" a rendelőbe, arról nem is beszélve, hogy ott lehet aztán az "igazán jó betegségeket" elkapni a váróban, amire a legyengült kis szervezetnek van esélye...


Egyébként meg mindenki a saját lelkiismerete szerint vigye orvoshoz a gyereket, attól hogy én tanácsolok valamit (ami a kérdés célja volt!), maga dönti el mindenki, mint ahogy a Kérdező már meg is tette...



Kedves Kérdező!

Milyen gyógyszert írt fel?

Csak azért kérdezem, mert vírusra nem szokás adni...

2010. dec. 14. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
kedves utolso, valaszolo...te tenyleg nagyon nem vagy temaban...virusra is szokas gyogyszert adni, esetleg antibiotikumot nem "szokas"...de lazcsillapitot igen, az is gyogyszer.a masik valaszadonak igaza van, feleslegesen kelted a feszultseget, nem kellene ennyire felrevezetned ezt az amugy is megszeppent anyukat!
2010. dec. 14. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

virusra nem szokas gyogyszert adni...

minden virusos torokgyulladasra stb. irnak fel lazcsillapitot, esteleg nyakoldot, orrcsepp, amire a babanak szuksege van. MERT IGY SZOKAS.

2010. dec. 14. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

kaptunk különféle lázcsillapítókat, hogyha az egyik nem viszi le, akkor legyen alternativa. Amire sajna szükség is volt. alig tudtuk lenyomni a lázát. 39,6 volt.

Most már csak a kiszáradástól félek, mert szopizni se nagyon akar. Remélem hamar meggyógyul szegénykém.

2010. dec. 14. 19:50
 10/10 A kérdező kommentje:

most nézem milyen parázsvitát szítottam ezzel az egyszerű kérdésemmel. Nem gondoltam volna.

De mint látjátok úgy döntöttem, hogy elmegyünk orvoshoz. Mégpedig abból a megfontolásból, hogy inkább elviszem 10x feleslegesen, mint hogy egyszer ne vigyem el és baj legyen belőle.

Örülök, hogy irt fel több lázcsillapítot-ami szerintem gyógyszer- mert csak a 3. vitte le a lázát, a többi nem. És a doki elmondta mire számíthatok, mi lesz, mi tekinthető még "Normálisnak" mikor kell mindenképpen visszamenni. Mire figyeljek. Igy egyáltalán nem bántam meg, hogy elmentünk a dokihoz.

Köszönöm, a tanácsokat, segítséget. Hiszem, hogy mindenkit a jószándék vezetett. Csak mindenki máshogy látja a dolgokat.

2010. dec. 14. 19:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!