Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Érdemes járókát használni?...

Érdemes járókát használni? Mikortól? Meddig használtátok?

Figyelt kérdés
Sok helyről hallom, hogy igazán sokat nem is használták, mások meg esküdöznek rá.
2010. dec. 15. 08:49
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Baba válogatja. Kislányomnál pl. nem vált be, 5 hónapos korában kapta, de utált benne lenni mindig is, pedig sokszor bele kellett tennem, mert ha dolgom volt (főzés, rendrakás stb.), nem mertem csak úgy a földön hagyni. Úgy sem maradt meg benne, hogy ott voltam a közelében. Kb. 8-9 hónapos lehetett, amikor szétszedtem végül, és elraktam. De még nem váltam meg tőle, szeretnénk mégegy gyerkőcöt majd, hátha neki bejön. :-)
2010. dec. 15. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
59%

Mi nem vettünk. Elég nagy a lakás és egy kis gyerek főleg egy baba nem foglal olyan nagy helyet. Max akkor vettem volna ha Ming kori vázák lennének a földön.


Újszülöttkortól kétéves korig lehet használni a fa változatot mert az elég nagy de inkább egyfajta elkeritett játszósarok minősitésben.

2010. dec. 15. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van. Van, aki beleszoktatja a gyereket, és elvan benne, van amelyik gyerek gyerek meg utálja. Attól is függ, van-e nagytesó, aki elől jó "megvédeni" a picit.

Meg hogy milyen a ház/lakás adottságai.

Nekünk volt, amikor használtuk jól jött.

De nem sokat volt benne, játéktárolónak szuper volt.

Jó volt, amikor jött a postás, vagy wc-re kellett mennem, stb.

Mi vettünk a földre egy nagy szivacsot. (2*2 méter), és ott volt kb. 4-8 hs koráig, aztán amikor máár megtanult kúszni birtokba vehette az egész házat. Direkt elpakoltam, így jól elfoglalta magát a ház felfedezésével.

Én amúgy erre a nagy szivacsra esküszöm, ha kelle valamire.

2010. dec. 15. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nekem jól jött, hogy van. A konyhában tartom, ha kint vagyok beteszem a fiam (8 hónapos). Vagy amit írtak, ha jön valaki és le kell szaladnom, akkor is beteszem.
2010. dec. 15. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nekünk van, igaz nem vettük, hanem családban örököltük, és a kezdetektől használjuk. A hálószobánkban van a kiságya, a nappaliban a járóka, így napközben általában a járókában altatom, illetve ott "játszik" (4 hónapos). Ide van felfüggesztve a zenélő forgója is. Nem tudom, hogy mennyire fog beválni, tényleg kényelmes, és ha hely van rá, akkor szerintem érdemes szerezni egyet.
2010. dec. 15. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Mi is kaptuk, nem vettük. Kb. 4 hónapos korától használtuk, de csak a konyhában. Addig szeretett benne lenni, amíg nem tudott kapaszkodva lépegetni. Onnantól kicsi lett neki a tér. Néhány percig most is szívesen üldögél benne, tehát ha ki- vagy el kell szaladnom valamiért, akkor beleteszem most is, pedig már 13 hónapos múlt.
2010. dec. 15. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Nekünk nem volt,mert amikor a fiam született akkor még 34 négyzetméteres lakásban laktunk és a járóka is elég nagy helyet foglalt volna.Szerencsére elvolt ő szépen a kiságyában is.Amikor meg már járt sokat volt kint a kiságyból és az alvásidejét töltötte már csak ott.A kislányom most 22 hós lesz és ő is a kiságyban alszik,meg ha olyat csinálok pl.felmosás,amikor nem akarom hogy "láb alatt legyen" akkor is belerakom és eljátszik benne,vagy eltévézik.Most már nagyobb lakásban lakunk,de nagyok a gyerkőcők,igy nincs is szükség a járókára.Sztem olyanoknak hasznos,akinek a babája nem marad el egyedül és az anyukával ott tud lenni a konyhában vagy nappaliban a járókában.
2010. dec. 15. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Mi már 3 hós kora óta használjuk, és még most is szokott benne lenni(17 hós). Szeretem amikor benne van, mert nyugodtan intézem a dolgomat, és mivel nagyon mozgékony, rohangálós, így a járókában megpihen és talál magának valami játékot, amivel elbütykölhet.
2010. dec. 15. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
A lányom most kezdett mászni,ezért ha dolgom van,akkor belerakom,mert abban biztonságban tudhatom.
2010. dec. 15. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

5 hónaposan kaptuk és még mindig használjuk, most 13. Gyönyörűen elvan benne, imádja a játékokat kidobálni, de el is játszik velük. Van benne egy nagy párna, ha álmos, oda fekszik le. A járást is itt tanulgatja ha én nem érek rá kivenni.

Imádom, mert biztonságban tudom benne a picit. Persze én is hallottam olyat, hogy utálja a gyerek, de az enyém szereti. Bármeddig elvan benne.

2010. dec. 15. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!